"Розвиток м'яких навичок у професійній підготовці викладачів": магістри-філологи взяли участь у міжнародному науково-педагогічному стажуванні

Упродовж червня-липня 2023 року магістри філології К. Коваль та М. Кулик ЛДУ БЖД разом із гарантом магістерської програми,  професоркою О. Бабелюк взяли участь у міжнародному науково-педагогічному стажуванні «Розвиток м'яких навичок у професійній підготовці викладачів», організоване  спільно Науково-методичним центром дослідження та викладання літератури Львівського національного університету імені Івана Франка та освітньої українсько-польською фундацією "Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці". Програма стажування складалася з двох блоків: лекцій актуальної тематики (віддалений формат) і виїзного семінару (з 21 до 29 липня 2023 р.), що працював у м. Baia Domizia (Італія). Під час семінару магістрам були запропоновані лекції-дискусії, семінари, тренінги. Зокрема, професор  Лідія Мацевко-Бекерська (завідувач кафедри світової літератури) зацікавила учасників лекцією «Професійні вершини освітянського простору: крізь терни до зірок», доктор політичної економіки, співзасновниця та керівниця української-польської фундації   IIASC Оксана Цмоць у доповіді "Розробка проєктної ідеї та постановка завдання в освітніх організаціях" організувала майстер-клас із побудови нетворкінгу, надавши можливість учасникам стажування обмінятися досвідом реалізації освітніх проєктів найширшої тематики та окреслити перспективи подальшої співпраці з ЛДУБЖД у сфері перекладу офіційно-ділових документів; менеджерка проєктів психосоціальної підтримки Благодійного фонду IsraAid Ukraine, канд. психол. наук Юлія Бреус провела тренінг "Про комунікацію: що таке ефективне спілкування?"; професор, завідувач кафедри початкової  та дошкільної освіти Наталка Мачинська організувала надзвичайно актуальний семінар-тренінг про професійне вигорання «Згоріла за власним бажанням». Учасниками стажування були магістри, вчителі, викладачі, методисти зі Львова, Миколаєва, Кіровограда, Дніпропетровщини, Рівненщини. Розпочаті діалоги, змістовні дискусії, зголошені плани відкривають широкі можливості для спільних проєктів та продовження освітньо-наукової співпраці.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: