Презентація наукової монографії професора Степана Михайловича Стойка

Презентація наукової монографії професора Степана Михайловича Стойка
27 вересня 2023 року в Університеті відбулася презентація наукової монографії доктора біологічних наук, професора Степана Михайловича Стойка «Незворотні екологічні процеси в біосфері та її збереження».
Видатний біолог, еколог Степан Михайлович Стойко (1920-2020) працював на кафедрі екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності до 2020 року. Він є автором 10 монографій та понад 400 наукових праць у галузі біології та екології, які містять прогресивні ідеї щодо становлення та розвитку екологічної науки.
З презентацією про життєвий шлях та наукові здобутки Степана Михайловича Стойка виступив його син, завідувач відділу регуляції проліферації клітин і апоптозу Інституту біології клітини Національної академії наук України член-кореспондент НАН України,  д.б.н., професор Ростислав Стойко.
Про науково-педагогічну діяльність Степана Михайловича у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності детально розповів завідувач кафедри екологічної безпеки, д.с.-г.н., професор Андрій Кузик.
Плідну навчальну та наукову діяльність видатного еколога у Національному лісотехнічному університеті України з вдячністю охарактеризував його учень – д.с.-г.н., професор Володимир Кучерявий.
Різноманітні аспекти діяльності Степана Стойка в Інституті екології Карпат НАН України на посаді завідувача відділу охорони природних екосистем озвучив у своєму виступі теперішній завідувач цього відділу, к.б.н., старший науковий співробітник Олександр Кагало.
Завідувач кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України д.б.н., професор Григорій Криницький у своєму виступі навів цікаві фрагменти життєвого шляху С. М. Стойка, описав його наукові здобутки та проаналізував презентовану наукову монографію.
Крізь власне сприйняття охарактеризував вченого як неординарну особистість та видатного науковця головний науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, д.б.н., професор Юрій Чернобай.
Як патріота України охарактеризував Степана Стойка начальник Навчально-наукового інституту психології та соціального захисту, д.т.н., професор Василь Карабин.
Учасники заходу відзначили вагомість наукових та педагогічних результатів діяльності професора С. М. Стойка, які завжди були прогресивними і сьогодні є актуальними в сучасній природоохоронній діяльності.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: