Безпечне дитинство - запорука добробуту!

Безпечне дитинство - запорука добробуту!
21 жовтня 2023 року в межах дисципліни «Державний нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки» курсантів та студентів 4-курсу Львівського державного університету безпеки життєдіяльності гостинно приймали в Школі Безпеки, що розташована в Самборі на території 12 пожежно-рятувальної частини 8-го загону ДСНС у Львівській області.
Цей амбітний проєкт - Школа Безпеки - був реалізований за ініціативи Самбірського районного управління ДСНС України в травні 2023 року.  Школа ця особлива своїм оснащенням та матеріально-технічною базою, а також тим, що, власне, рятувальники навчають  дітей дошкільного та шкільного віку правил пожежної та техногенної безпеки, а також правил безпечної евакуації та поводження під час надзвичайних ситуацій.

Курсанти та студенти Університету мали унікальну можливість взяти участь в інтерактивних  заняттях із школярами на чотирьох локаціях:
 • навчальний клас, де діток ознайомили з  правилами мінної безпеки;
 • кухня, де діток ознайомили з правилами безпеки поводження з електроприладами та іншим кухонним обладнанням;
 • ігрова кімната, там діти мали змогу пограти у різні ігри, які пропагують правила безпечної поведінки;
 • спальня, оскільки часто пожежі виникають саме у спальній кімнаті.

І саме на локації «спальня» для дітей та здобувачів освіти Університету були відтворені умови «реальної пожежі» - за лічені хвилини приміщення заповнилося димом і присутні, не гаючи часу, застосували набуті в Школі знання і навички щодо безпечної евакуації під час пожежі.
Цікаві  методичні матеріали, творчий підхід, любов до своєї праці - все це зробило цю унікальну Школу Безпеки  місцем дитячих мрій і спонукає працівників Самбірського районного управління ДСНС України  до розвитку і постійного вдосконалення.
Нагадаємо, що на сьогодні в державі за безпосередньої  участі представників ДСНС на базі закладів середньої освіти створено вже 1893 класи безпеки, метою яких є  вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: