Вивчення особливостей процесу компостування органічних відходів: екологи ЛДУБЖД набувають практичного досвіду

Днями відбулось виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни “Агроекологія” на тему “Вивчення особливостей процесу компостування органічних відходів” для здобувачів вищої освіти спеціальності 101 “Екологія”.
Заняття мало комплексний характер, оскільки його тематика тісно торкалась також інших навчальних дисциплін, зокрема “Поводження з відходами” і “Урбоекологія” та “Екологічний менеджмент”.
У практичному занятті взяли участь викладачі кафедри екологічної безпеки (к.с.-г.н., ст. викл. Шуплат Т. І., викл. Кочмар І. М., к.т.н., доц. Босак П. В., к.геогр.н., ст. викл. Думас І. З. і д.ф. Волощишин А. І.), а також були залучені здобувачі навчальних груп ЕК-21с, ЕК-31с і ЕК-51м.
Заняття проходило на майданчику міської станції компостування органічних відходів ЛКП “Зелене місто” (м. Львів, вул. Пластова, 13). ЛКП “Зелене місто” є одним із стейкхолдерів кафедри екологічної безпеки. Працівники підприємства разом з викладачами взяли участь у проведенні заняття.
Під час практичного заняття здобувачі вищої освіти ознайомилися з історією утворення та специфікою діяльності станції, методикою формування роздільного збору органічних відходів міста Львова, стадіями технологічного процесу переробки органічних відходів.
За результатами практичного заняття здобувачі вищої освіти спеціальності
набули нових знань та досвіду з проблематики поводження з відходами, ще більше утвердились у розумінні важливості потреби сортування й переробки органічних відходів як складової процесу збереження компонентів навколишнього природного середовища і зменшення потенційної екологічної небезпеки, яку створюють невідсортовані і неперероблені побутові відходи.
На завершення заняття обговорено напрямки подальшої плідної співпраці між кафедрою екологічної безпеки та ЛКП “Зелене місто” у теоретично-практичних аспектах природоохоронної діяльності та в еколого-просвітницькій роботі.