Статистика та безпека праці: виклики та перспективи

Статистика та безпека праці: виклики та перспективи
В межах Всесвітнього дня охорони праці відбувся круглий стіл на тему «Дані, які мають значення. Роль статистики у безпеці праці: проблеми, виклики та перспективи», організований Державною службою України з питань праці.
Участь у заході взяли керівники Державної служби України з питань праці та начальники її міжрегіональних управлінь, представники Міністерства економіки України, Федерації профспілок України, Об’єднання організацій роботодавців України, закладів вищої освіти тощо.
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності на цьому заході представляв завідувач кафедри промислової безпеки та охорони праці, к.х.н., доцент Олександр МІРУС.
З привітальним словом виступив Голова Державної служби України з питань праці Ігор ДЕГНЕРА та Директор Департаменту праці та зайнятості Міністерства економіки України Роман ПОКЛОНСЬКИЙ.
Обговорення під час роботи круглого столу стосувалися таких питань: роль статистики в розробленні та прийнятті ефективних управлінських рішень; стан з професійними та екологічно зумовленими захворюваннями; виклики та перспективи формування нової ідеології безпеки та здоров’я на роботі; психосоціальна підтримка на роботі; підготовка фахівців в галузі безпеки та здоров’я на робочому місці; шляхи підвищення рівня охорони праці в умовах війни; розслідування інцидентів для розробки заходів запобігання аваріям та нещасним випадкам.
У процесі роботи круглого столу були внесені пропозиції, які сприятимуть не лише прийняттю ефективних управлінських рішень щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, але і покращенню стану охорони праці в Україні, зокрема і необхідності підготовки фахівців з охорони праці та вивчення дисциплін безпекового характеру здобувачами освіти усіх спеціальностей в закладах вищої освіти України.