Українська Англійська

ЛДУБЖД

Правила прийому


 

2. ПРАВИЛА ВІДБОРУ ТА ПРИЙНЯТТЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ
 
2.1. Загальні  положення
Правила відбору та прийняття на кафедру військової підготовки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності громадян України (далі – громадяни) для проходження військової підготовки за програмою офіцерів запасу Збройних Сил України, розроблені на підставі вимог Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами), «Про вищу освіту», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу» від 1 лютого 2012 року № 48  та  Положення про військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України та Міністерства оборони України від 15 серпня 2018 року  № 910/412 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2018 року за № 1229/32681, Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженої спільним наказом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 18 червня 2019 року № 316/833.
Військова підготовка громадян за програмою підготовки офіцерів запасу планується та проводиться методом проведення «військового дня» у продовж двох років навчання.
Громадяни, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, пройшли теоретичний і практичний курс навчання з військової підготовки та комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки та тактичної медицини, залучаються до проходження навчального збору, передбаченого програмою військової підготовки. Проведення навчального збору є завершальним етапом військової підготовки. Тривалість навчального збору 30 діб.
Навчальний збір завершується складанням випускного іспиту та прийняттям Військової присяги на вірність Українському народові.
Громадянам, які пройшли повний курс військової підготовки, склали Військову присягу та атестовані до офіцерського складу наказом Міністра оборони України присвоюється первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу.
 
2.2 Умови прийняття на навчання
Кафедра військової підготовки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності оголошує набір на добровільних засадах студентів закладів вищої освіти, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та морально - діловими якостями.
Громадяни можуть проходити військову підготовку за умови відповідності спеціальностей, які вони мають або за якими здійснюється їх підготовка у закладі вищої освіти, військово-обліковій спеціальності, за якою проводиться підготовка офіцерів запасу.
Особи жіночої статі можуть залучатися до військової підготовки за військово-обліковими спеціальностями для заміщення військових посад згідно з Переліком, затвердженим Наказом Міністра оборони України від 20 червня 2012 року № 412/дск (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 липня 2012 року за № 1191/21503.
Для громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах надається відстрочка від призову на строкову військову службу. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та на строк, що триває від завершення такої підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу, але не довше ніж до кінця поточного року після завершення підготовки.
Не передбачено проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу військовослужбовцями та особами, які не перебувають на військовому обліку військовозобов’язаних або призовників  (тобто особи, які знаходяться на спеціальному обліку, не мають можливості проходити зазначену підготовку).
 
2.3. Строки проведення відбору громадян
Прийом документів з 1 березня  до  25 вересня  2021 року.
Проведення конкурсного відбору громадян відбудеться в два етапи згідно з графіком проведення конкурсного відбору, який доводиться до громадян під час прийому документів.
Наказ про зарахування громадян для проходження військової підготовки за програмою офіцерів запасу видається та доводиться – до 25 вересня 2020 року.
Початок навчання на кафедрі військової підготовки –у відповідності з розкладом занять.
Здобувачі вищої освіти та громадяни, які вже мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, які виявили бажання проходити військову підготовку за програмою підготовки офіцера запасу подають заяву (Додаток 1) до відбіркової комісії кафедри військової підготовки (м.Львів, вул.Зелена, 301«Б»).
Заява повинна містити такі відомості:
прізвище, ім’я та по батькові громадянина;
 мотивацію громадянина щодо проходження військової підготовки та його зобов’язання про виконання вимог, що висуваються до громадян під час проходження військової підготовки;
згоду на використання персональних даних у базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності;
 копію 1, 2, 11 сторінок паспорта громадянина України або копія паспорта громадянина України нового взірця (пластикового) із додатком Витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
копію посвідчення про приписку до призовної дільниці (військового квитка для тих, хто проходив військову строкову службу);
довідку з місця навчання або копію документа про вищу освіту та додатка до нього;
копію картки фізичної особи – платника податків;
анкету вступника (додаток 2).
 Інші документи або їх копії подаються громадянином, якщо це викликано особливими умовами зарахування за відповідними напрямами (спеціальностями), установленими законодавством, у строки, визначені для прийому документів, не пізніше строку для прийняття відбірковою комісією рішення про рекомендування вступників до зарахування.
Всі документи подаються в окремих файлах та у картонній папці на зав’язку.
Придатність громадянина до військової служби за станом здоров’я визначається на підставі рішення військово-лікарської комісії. Медичний огляд військово-лікарськими комісіями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військових комісаріатів) громадяни проходять за місцем перебування на військовому обліку (реєстрації).
Скерування для проходження медичного огляду видається відбірковою комісією кафедри військової підготовки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності після отримання документів, зазначених вище (Додаток 3).
 
2.4. Конкурсний відбір
Проведення конкурсного відбору покладається на відбіркову комісію, яка призначається наказом ректора університету.
Відбіркова комісія узагальнює отримані відомості та розподіляє кандидатів для участі в конкурсному відборі.
Громадяни, які виявили бажання проходити підготовку за програмою офіцерів запасу, проходять конкурсний відбір за такими показниками::
- визначення придатності до військової служби за висновком військово-лікарської комісії;
- оцінку рівня успішності навчання здобувачів вищої освіти;
- оцінку рівня успішності кандидатів, які закінчили заклад вищої освіти згідно додатку до диплому для громадян, які вже здобули вищу освіту;
- оцінка професійно-психологічного відбору громадян;
- перевірку рівня фізичної підготовки;
 - перевірку рівня засвоєння програми допризовної підготовки для юнаків або медично-санітарної підготовки для осіб жіночої статі.
Під час проходження конкурсного відбору вступник повинен мати при собі паспорт громадянина України. Без зазначеного документа вступники до проходження випробувань не допускаються.

Оцінка рівня успішності навчання кандидатів
Рівень успішності навчання здобувача вищої освіти оцінюється в балах за результатами складання ним підсумкового контролю у ВНЗ за семестри, які передують початку військової підготовки, та визначається як середнє арифметичне значення всіх отриманих здобувачем вищої освіти оцінок, переведених у 100-бальну шкалу.
Результати успішності громадян, які вже мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, оцінюється відповідно до системи переведення оцінок з навчальних дисциплін у 100-бальну шкалу

Професійний психологічний відбір
Професійно-психологічний відбір громадян для проходження підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу здійснюється відповідно до вимог:
Наказу Міністра оборони України від 05 червня 2014 року № 360 "Про затвердження Інструкції про організацію та проведення військово-професійної орієнтації молоді та прийому до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів";
 Наказу Міністра оборони України від 22 березня 2010 року № 152 "Методичні рекомендації з оцінки індивідуальних психологічних якостей кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а також громадян вищих навчальних закладів для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу";
 Наказу Міністра оборони України від 09 липня 2009 року № 355 "Інструкції з організації та проведення професійного психологічного відбору кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів".
Під час проведення професійно психологічного відбору оцінюються індивідуальні психологічні якості кандидатів на навчання з метою виявлення відповідності психологічних властивостей та психофізіологічних характеристик вступника до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики з відповідної військової спеціальності, прогнозування професійної придатності до успішного навчання у ВНП ЗВО, а в подальшому - до проходження військової служби у військах (силах).
Громадяни, в яких при тестуванні індивідуальних психологічних якостей виявлена нервово-психічна нестійкість, а також ті, хто набрав менше 35 балів (максимальна оцінка спроможності кандидатів до навчання становить 70 балів) за методикою спроможності до навчання, вважаються такими, що не пройшли професійний психологічний відбір та із числа кандидатів для вступу до Національної академії сухопутних військ відраховуються.
 
Оцінка рівня фізичної підготовки кандидатів
Рівень фізичної підготовки кандидатів для проходження військової підготовки визначається за результатами практичного виконання ними фізичних вправ відповідно до вимог «Тимчасової настанови з фізичної підготовки у Збройних Силах України» затвердженої наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 11 лютого 2014 року № 35.
Перевірка рівня фізичної підготовленості кандидатів для проходження військової підготовки проводиться після медичного огляду. Усі вправи приймаються в один день. Для їх виконання дається одна спроба. Повторне виконання фізичних вправ з метою підвищення оцінки рівня фізичної підготовленості кандидатів не допускається.
Кандидати з числа громадян для проходження підготовки за програмою офіцерів запасу перевіряються за трьома вправами:
 на швидкість – біг 100 м. (вправа №14);
  • на силу – підтягування на перекладині);
  • на витривалість – біг 1000 м. (вправа №10 ).
Оцінка рівня фізичної підготовки для осіб жіночої статі визначається за трьома видами вправ:
 на швидкість – біг 100 м (вправа №14);
  • на силу – комплексно-силова вправа № 7 (згинання тулуба з положення лежачи, згинання та розгинання рук з упору лежачи – на кількість разів за 2 хв);
  • на витривалість – біг 1000 м. (вправа №10).
Оцінка фізичної підготовленості кандидатів на навчання складається з суми балів, отриманих ними за виконання всіх призначених для перевірки вправ і визначається згідно таблиці 1.
Таблиця 1
Бали Із числа цивільної молоді (юнаки) Особи жіночої статі
№ 14 (біг
100 м)
№3 (підтягу-вання) №8
(біг
3 км)
№ 14
(біг
100 м)
№7
(комплексна силова вправа)
№10
(біг
1 км)
30     12,30     4,30
29     12,32     4,33
28     12,35     4,36
27     12,40     4,39
26     12,50     4,42
25     12,45     4,45
24     12,55     4,48
23     13,00     4,51
22   12 13,05   30 4,54
21   13,10   4,57
20   11 13,15   5,00
19   13,20   29 5,03
18 13,6 10 13,25 16,8 5,06
17 13,7 13,30 16,9 5,09
16 13,8 9 13,35 17,0 28 5,12
15 13,9 13,40 17,1 5,15
14 14,0 8 нижче за результат 13 хв. 40 с результат «незалік» 17,2 нижче за результат 5 хв. 15 с  результат «незалік»
13 14,1 17,4 27
12 14,2 17,6
11 14,3 7 17,8
10 14,4 нижче за 7 разів результат «незалік» 18,0 26
9 14,5 18,1 25
8 14,6 18,2 24
7 14,7 18,3 23
6 14,8 18,4 22
5 15,0 18,5 21
4 15,2 18,6 20
3 15,4 18,7 18
2 15,6 18,8 16
1 16,0 19,0 14
Рівень фізичної підготовленості оцінюється як "залік" чи "незалік".
Для отримання оцінки «залік» кандидату на навчання необхідно набрати суму від 35 до 70 балів за Таблицею нарахування балів.
Кандидат на навчання оцінюється, як «незалік», якщо:
 - за виконання трьох фізичних вправ набрано суму менше 35 балів;
 - не виконувалась вправа на силу чи витривалість з будь-якого приводу;
 - не виконаний пороговий рівень у вправах на силу або витривалість, а саме:
 вправа на силу "Підтягування на перекладині" для осіб чоловічої статі, яка виконана менше 5 разів (повторень), що становить менше - 12 балів;
 вправа на витривалість "Біг на 1000 м " для осіб чоловічої статі, яка виконана з часом більше 4 хв 30 с, що становить менше,- 15 балів;
 вправа на силу "Комплексна силова вправа" для осіб жіночої статі, яка виконується 2 хв і складається з двох частин по 1 хв. Протягом першої хвилини вправи (частини) виконано менше 15 разів (повторень) згинань і розгинань тулуба та протягом другої хвилини вправи (частини) виконано менше 5 разів (повторень) згинань і розгинань рук в упорі лежачи і в сумі складає 20 разів (повторень), що становить менше 4 балів;
 вправа на витривалість "Біг на 1000 м." для осіб жіночої статі, яка виконана з часом більше 5 хв 15 с, що становить менше, - 15 балів.
 За умови отримання оцінки «незалік» студент з числа кандидатів для проходження військової підготовки відраховується.

Рівень знань з допризовної підготовки
З метою визначення рівня знань з допризовної підготовки відбіркова комісія проводить тестування громадян, яке складається із 5 завдань у письмовій формі та 5 завдань з практичного виконання нормативів (прийомів). Кількість балів за кожне завдання дорівнює 10, а максимальна кількість балів - 100. Громадяни, які під час тестувань набрали менше 50 % (менше 50 балів) від максимальної кількості балів, виключаються із списків кандидатів на зарахування для проходження військової підготовки.
Порядок визначення рейтингу кандидата
Сума балів, отримана кандидатом за результатами випробувань, з урахуванням результатів професійного психологічного відбору та медичного огляду складає рейтинг громадянина.
Стосовно кожного громадянина з числа кандидатів для проходження військової підготовки відбірковою комісією приймається рішення і робиться один з таких висновків:
- «рекомендувати до зарахування»;
- «не рекомендувати до зарахування».
За результатами конкурсного відбору для кожної військово-облікової спеціальності складається рейтинговий список. Список затверджується на засіданні відбіркової комісії, що визначається відповідним протоколом.
Відповідно до рейтингового списку відбіркова комісія розробляє проект наказу ректора Львівського державного університету безпеки життєдіяльності про зарахування громадян на кафедру військової підготовки.

2.5 Порядок зарахування громадян
Зарахування громадян до навчання за програмою офіцерів запасу, здійснюється наказом ректора університету на підставі рішення відбіркової комісії за умови успішного проходження конкурсного відбору.
Громадяни України, які рекомендовані до зарахування для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу за кошти, що надходять від юридичних або фізичних осіб, протягом одного місяця укладають Контракт на підготовку на кафедрі військової підготовки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
У разі несвоєчасного оформлення Контракту громадяни на навчання по програмі підготовки офіцерів запасу не зараховуються, а на вакантні місця зараховуються інші громадяни  згідно з  рейтингом за умови укладання Контракту у визначений термін.
 
2.6 Порядок подання апеляції громадянами
Апеляції громадян за результатами конкурсного відбору розглядає апеляційна комісія, склад та порядок роботи якої затверджує ректор університету.
Апеляція громадянина за результатами випробувань подається не пізніше наступного робочого дня після оголошення результатів вступних випробувань.
 
3. ОПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ
На кафедрі військової підготовки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності громадяни України можуть проходити військову підготовку за рахунок коштів, які надходять від фізичних та юридичних осіб як плата за послуги у галузі вищої освіти, пов’язані з військовою підготовкою.
Розмір оплати встановлюється згідно з затвердженим розрахунком вартості підготовки одного громадянина за програмою підготовки офіцерів запасу, складеним Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та погодженим з Міністерством оборони України.
Між громадянами, які зараховані до проходження підготовки за програмою офіцерів запасу за кошти, що надходять від фізичних осіб, та Ректором Львівського державного університету безпеки життєдіяльності укладається Контракт про військову підготовку громадянина, яким визначаються права та обов’язки сторін, порядок розрахунків, строк дії контракту та інші умови військової підготовки громадянина.
Розмір оплати за надання додаткових освітніх послуг встановлюється окремо. Оплата послуг за навчання проводиться частинами (щороку) в національній валюті. Послуги за перерахування коштів оплачуються громадянином.
У разі відрахування громадянина з числа тих, хто навчається за програмою підготовки офіцерів запасу у військовому навчальному підрозділі Університету, унаслідок причин указаних у контракті, чи в разі небажання продовжувати навчання кошти, отримані за військову підготовку не повертаються.

КОНТАКТИ
   Адреса:  м. Львів, вул. Зелена 301б,
   телефони: черговий НТЦ  тел. 270-31-07,
   097 60 94 412, 099 22 63 791, 067 685 6049
   (з 08.00 до 15.00 Понеділок – П"ятниця).
 

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02