Українська Англійська

ЛДУБЖД

Наукова діяльність

 
  НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
        Науково-педагогічні працівники кафедри працюють над науковим обґрунтуванням  нових методів, засобів та підходів до виконання завдань, пов’язаних з цивільним захистом населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Серед пріорітетних напрямків діяльності кафедри є розробка методів реабілітації екосистем, що зазнали забруднення внаслідок надзвичайних ситуацій; математичне моделювання процесів надходження, міграції та трансформації забруднювачів у ґрунтах, поверхневих та підземних водах; забезпечення стійкого функціонування міських систем в умовах техногенного забруднення.
       У 2013-2014 рр. працівники кафедри брали участь у виконанні проекту Українського науково-технологічного центру „Зменшення обсягів радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок аварії на АЕС „Фукусіма-Даїчі” (проект STCU 5952), а також у 2016 році у рамках виконання гранту № 2015-2-UR01-KA107-022785  за програмою ERASMUS+  здійснили робочу поїздку в університет Кінгстон (м. Лондон, Великобританія).
   У 2014-2016 рр. виконанно науково-дослідну тему "Екологічна безпека гідролітосфери на ділянках вуглевидобутку Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну " (Карабин В.В., Попович В.В., Кочмар І.М.).
          У 2016-2017 рр. проводилося дослідження за темою "Екологічна безпека басейну р. Тисмениця"  ( Карабин В.В., Сиса Л.В.).
    У березні 2018 році начальником кафедри Поповичем В.В. було організовано І науково-практичний семінар "ПОЖЕЖІ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ІННОВАЦІЇ". На семінарі було обговорення актуальних питань гасіння лісових пожеж, їх впливу на природні екосистеми; вплив процесів всихання деревних порід на підвищення рівня пожежної безпеки в лісах і інше. Також на семінар був запрошений
представник Лісової Служби США Нікіа Ернандеса.
                                                                   
 
        У 2019 року кафедра екологічної безпеки ЛДУ БЖД провела ІІ Круглий стіл "Пожежі в природних екосистемах. Деградація та знищення лісових масивів. Фітомеліорація девастованих ландшафтів".
Під час роботи засідання круглого стола було розглянуті такі питання:
• особливості виникнення та поширення пожеж у природних екосистемах (лісові пожежі, пожежі на сміттєзвалищах і породних відвалах шахт) та дослідження умов, які цьому сприяють;
• екологічна небезпека пожеж у природних екосистемах;
• екологічна небезпека девастованих ландшафтів (сміттєзвалищ, породних відвалів шахт, техногенних водойм, промислових об’єктів);
• наукові основи локалізації та ліквідації пожеж у природних екосистемах;
• ефективність експлуатації транспортних засобів для гасіння пожеж у природних екосистемах, проблеми технічного забезпечення;
• деградація лісових екосистем під впливом природних та антропогенних процесів;
• рекультивація та фітомеліорація девастованих ландшафтів, які утворилися внаслідок пожеж у природних екоситемах;
• урбоекологія, ландшафтна архітектура, садово-паркове господарство, лісівництво, агроекологія, біоіндикація;
• застосування геоінформаційних систем та комп’ютерних технологій в екологічній безпеці, моделювання небезпечних процесів та явищ у довкіллі, оцінювання екологічних ризиків.


                                                                                                     
                                                                  
     
Наукові конференції
       Протягом 5-6 грудня у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулася І Міжнародна науково-практична конференції «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ». У конференції беруть участь понад 70 учених, курсантів, студентів та науково-педагогічних працівників нашого Університету та 10 навчальних закладів і громадських організацій екологічного напряму. Метою конференції є консолідація наукових здобутків українських та закордонних вчених у галузях екологічної безпеки природно-ресурсного потенціалу об’єктів туристично-рекреаційного комплексу, екологічних проблем об’єктів туристично-рекреаційного комплексу з метою розроблення та впровадження заходів підвищення екологічної безпеки цих об’єктів.
     У цьому заході розглядалися питання передумов та перспектив природно-ресурсного потенціалу туристично-рекреаційного комплексу України,  екологічних підходів сталого розвитку заповідних територій, функціонування природоохоронних територій, урбоекології, ландшафтної архітектури, садово-паркових господарств, лісівництво, біоіндикація забруднень природоохоронних територій, питання розробки та погодження новітніх природоохоронних технології, геоекологія, оцінювання екологічних ризиків та ін.  На пленарних та секційних засіданнях учасники матимуть змогу заслухати та обговорити  доповіді Кучерявого Володимира  Панасовича (д. с.-г. н., професор, академік Лісівничої академії наук, професор кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУУ) «Соціальні, економічні та екологічні засади рекреаційного природокористування»,  Антонова Анатолія Васильовича (д.т.н., професор кафедри екологічного аудиту та експертизи ДЕАПОта У) «Деякі проблемні питання забезпечення екологічної та пожежної безпеки рекреаційних комплексів», Шукеля  Ігоря Васильовича (к.с.-г.н., доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології  НЛТУ України) «Екологічна безпека при влаштуванні еколого-пізнавальних маршрутів», Лучейко Яни (представника ГО «Зелене серце Карпат») «Екологічна безпека Карпатського регіону в контексті громадської діяльності», Бойчишин Лідії Михайлівни (к.х.н., с.н.с. кафедри фізичної та колоїдної хімії  ЛНУ ім.І.Франка) «Очищення стічних вод від сполук Sn в зонах об’єктів туристично-рекреаційних комплексів», Поповича Василя Васильовича (д.т.н., начальника ННІЦЗ ЛДУ БЖД) «Стан екологічної безпеки сміттєзвалищ у межах туристично-рекреаційних територій Львівщин. 
     Організаторами конференції виступили науково-педагогічні працівники кафедри екологічної безпеки спільно з керівництво ННІЦЗ ЛДУБЖД. 
За результатами заходу опубліковано «Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ».
Програма конференції.

Рішення конференції.
 


   14 вересня 2018 року у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності проведено ІІI Міжнародну науково-практичну конференцію «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ОСНОВА СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ». 
      У конференції взяли участь понад 100 учених, курсантів, студентів та науково-педагогічних працівників нашого Університету та інших навчальних закладів України та республіки Польща, а також народний депутат України Олександр Леонідович Шевченко та заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Степанович Кузьо. Загалом на конференції було представлено 20 навчальних закладів та громадських організацій екологічного напряму.
       З доповідями на пленарному засідання виступили понад 10 доповідачів. Учасники заслухали та обговорили доповіді: Кучерявого Володимира Панасовича (д. с.-г. н., професор, академік Лісівничої академії наук, професор кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУУ) «Гідроекологічний колапс 17 серпня 2018 р. у Львові»; Шевченка Олександра Леонідовича (народний депутат України) «Особливості впливу туристично-рекреаційної галузі на екологічну безпеку Карпатського регіону»; Мальованого Мирослава Степановича (д. т. н., професор, завідувач кафедри прикладної екології та збалансованого природокористування НУ «Львівська політехніка») «Двохстадійне очищення інфільтратів сміттєзвалищ в аеробних лагунах та міських очисних спорудах»; Струтинська Віта Миколаївна (к. геогр. н., головний редактор журналу "Надзвичайна ситуація +") Екологічна обізнаність як важлива складова екологічної безпеки; Telak Jerzy (PhD, Prof., Head of Logistics Department, University of Social Sciences, Warsaw, Poland) Рreparation of cadet officers at the main school of fire service for water disposal liquidation; Telak Oksana (PhD, Head of State and Safety Sciences Department Faculty of Civil Safety Engineering The Main School of Fire Service, Warsaw, Poland) Еcological threats in solotvyno and transcarpathian region та ін.
   У рамках конференції відбулися виставки: екологічних джерел енергії (Енергія природи ЕcoXata); термоприладів ( ПрАТ НВО «Термоприлад» ім. В. Лаха); питної води (преміям вода в скляній тарі «Ecobutel water») та інші цікаві виставки. За результатами заходу опубліковано «Матеріали ІІI Міжнародної науково-практичної конференції «Екологічна безпека як основа сталого розвитку суспільства. Європейський досвід і перспективи», які містять 219 тезу доповідей.
Програма конференції.
 

Впродовж 4-6 листопада 2015 р. у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності проведено ІI Міжнародну науково-практичну  конференцію  «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ОСНОВА СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ».
    Учасники міжнародної конференції успішно працювали на пленарних засіданнях та засіданнях шести секцій. До участі у конференції зголосилися представники з дев’яти країн світу, а саме з України, Польщі, Росії, Іраку, Йорданії, Вірменії, Англії, Чехії, Молдови. На підсумковому пленарному засіданні професор Алан Флауерс (Кінгстонський університет, Великобританія) підсумував головні результати пленарних та секційних засідань та подякував організаторам конференції, а саме Львівському державному університету безпеки життєдіяльності, Львівській обласній державній адміністрації, Івано-Франківській обласній державній адміністрації, Волинській обласній державній адміністрації, Фундації «Європейський центр екології», Міжнародній благодійній організації “Екологія-Право-Людина”, Польсько-Українській Господарчій Палаті. Василь Карабин, від імені Оргкомітету, висловив вдячність спонсорам конференції: автосалону «Клуб Проект», підприємству «Екс Ім Україна», Львівській міській громадській організації  “Центр сприяння розвитку бізнесу”, ресторану "Роберт Домс", ТМ "Віденська кава", ТМ "Паростки життя". У рамках конференції відбулися презентації електромобілів, екологіно чистих продуктів харчування та інші цікаві заходи. За результатами заходу опубліковано Матеріали ІI Міжнародної науково-практичної конференції «Екологічна безпека як основа сталого розвитку суспільства. Європейський досвід і перспективи», які містять 191 тезу доповідей. 
  ІII Міжнародну науково-практичну  конференцію  «Екологічна безпека як основа сталого розвитку суспільства. Європейський досвід і перспективи» заплановано провести у 2018 році.


     У 2012 році за ініціативою кафедри було організовано та проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію "Екологічна безпека як основа сталого розвитку суспільства". В конференцію взяло участь понад 80 науковців з різних регіонів України, Польщі, Росії, Великобританії, США та Казахстану. Матеріали конференції можна переглянути тут
  У 2010 році зусиллями працівників кафедри було проведено конференцію "Проблеми екологіної безпеки та якість середовища", в якій взяли участь понад 50 науковців з України та Польщі. 

Основні публікації науково-педагогічних працівників кафедри
Наукові здобутки працівників кафедри відображено у численних наукових публікаціях з якими можна ознайомитися у репозитирії Університету. Серед них слід виокремити монографії:
  • Стойко С.М. Ліси Ужгородщини : оптимізація та збереження / С.М. Стойко, І.В. Костів. - Ужгород : ТДВ "Патент", 2015. - 134 с.
  • Стойко С.М.  Історичний та етнокультурний нарис закарпатського села Кричова / С.М. Стойко. Львів, 2014. -148 с.
  • Заповідні території Львівщини. Стойко С.М., [та ін.]; за заг.ред. Стойка С.М. - Львів : ЗУКЦ, 2013. -128 с.
  • Стойко С.М. Сторіччя створення пралісових резерватів в Українських Карпатах / С.М. Стойко, В.О. Копач. - Львів: Ліга-Прес, 2013. - 60 с.
  • Vasyl Popovych The climate of a large city and ecocline ordination of its vegetation cover / Volodymyr P. Kycheryavyj, Vasyl Popovych, VolodymyrS. Kycheryavyj J. Geogr. Inst. Cvijic. 2018. 68(2). 177–19, DOI: https://doi.org/10.2298/IJGI1802177K Web of Science.
  • Vasyl Popovych Influence of man-made edaphotopes of the spoil heap on biota / Vasyl Popovych, OleksandrKuzmenko, Andrii Voloshchyshyn, Mykhailo Petlovanyi - E3SWebConf. Volume 60, 2018.
    Ukrainian Schoolof Mining Engineering, DOI: https://doi.org/10.1051/e3sconf/20186000010 Scopus
  • Ulyana Khromiak, Kateryna Stepova Synthesis and Properties of Adhesive Polymer-Methyl methacrylate Materials / Ulyana Khromiak, Volodymyr Levytskyi, Kateryna Stepova, Andry Tarnawsky - International Journal of Polymer Science Volume 2018, Article ID 4905304,9 pages DOI https://doi.org/10.1155/2018/4905304 Scopus
  • Ulyana Khromiak, Kateryna Stepova Synthesis and properties of composites based on copolymers of
    polyvinylpyrrolidone and methyl methacrylate / U.V. Khromyak, V.Ye. Levytskyi, K.V. Stepova, V.Y. Skorokhoda - ISSN 0321-4095, Voprosy khimii i khimicheskoi tekhnologii, 2018, No.4, pp. 135-141 Scopus

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02