Українська Англійська

НАУКОВА ШКОЛА доктора технічних наук, професора Василя Васильовича КОВАЛИШИНА

           Сфера наукових інтересів школи:
        1. Пінне гасіння (підшарове гасіння, піноутворювачі загального та спеціального призначення, засоби подачі піни,       
        загороджувальні пінні смуги для аеропортів, лісів, сміттєзвалищ).
        2. Гасіння пожеж: легких металів (пожежі класу D);  гасіння пожеж на об’єктах значної протяжності; гасіння пожеж
        класу F (системи гасіння жирів та олій природного походження). 
        3. Індивідуальні засоби захисту пожежників (сигналізатори теплового випромінювання). 
        4. Вогнегасники (водні, водопінні, порошкові).

Наукові напрямки дослідження В.В. КОВАЛИШИНА
    Фахіфець у галузі пожежної та техногенної безпеки та з питань забезпечення безпеки життєдіяльності. Експерт Мінрегіонбуду з питань дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки.
   Наукова діяльність пов’язана з теоретичним та експериментальним дослідженням механізмів дії вогнегасних речовин при гасінні пожеж різних класів, моніторингом, статистикою і дослідженням пожеж, а також інформаційним та нормативно-правовим забезпеченням пожежної та техногенної безпеки, розробкою систем реагування і регулювання якості продукції протипожежного призначення.
    Під його безпосереднім керівництвом успішно захищено 1 докторська Баланюк В.М. та 11 кандидатських дисертацій. (Лущ В.І., Дворянин І.В., Лозинський Р.Я., Дмитровський С.Ю., Бойко Т.В., Ковальчик В.І., Козяр Н.М., Грушовінчук О.В., Марич В.М., Войтович Т.М., Гусар Б.М. Є керівником 2-х кандидатських дисертацій. Голова спеціалізованої вченої ради за спеціальністю 21.06.02 - пожежна безпека  К 35.874.01. при Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності, член докторської ради при НУЦЗУ (м.Харків) за спеціальністю 21.06.02 - пожежна безпека. Ковалишин В.В. заступник голови науково-технічної ради ЛДУ БЖД, член вченої  ради ЛДУ БЖД.
   Є автором понад 250 наукових публікацій та патентів на винахід і корисну модель (понад 20). Опублікував ряд важливих для пожежної безпеки держави наукових статей та навчальних посібників. Під його керівництвом виконувалися науково-дослідні роботи з питань протипожежного захисту об’єктів будівництва різного призначення, в тому числі  призначених для проведення фінальної частини чемпіонату Європи по футболу Євро-2012. Зокрема, у 2011 році розроблено під його керівництвом План дій та реагування адміністрації та персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Національного спортивного комплексу «Олімпійський» та План евакуації відвідувачів та персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Національного спортивного комплексу «Олімпійський», приймав участь з розробки Плану евакуації для «Львів-арени". Науковими колективами під його керівництвом обґрунтовано розрахункову методику і здійснено визначення вогнестійкості будівельних конструкцій стадіону «Львів-арена»,аеропорту «Бориспіль», Католицького університету у Львові та інш.
     Брав участь у проведенні аналізу пожежної небезпеки при горінні водню в машинному залі Рівненської АЕС. Керівник розробки правил пожежної безпеки для АЕС. Очолював групу фахівців з пожежної та техногенної безпеки при проведенні експертизи проекту та обґрунтуванні протипожежних заходів для космодрому «Алькантар» в Бразилії (Спільний проект Україна-Бразилія) та створення програми нормативного забезпечення ризик-орієнтованих підходів в пожежній безпеці.
    За його наукового керівництва розроблено і впроваджено в практику технічний засіб пожежогасіння цільового призначення, яким оснащено пожежний поїзд станції Львів. Цей технічний засіб успішно використовувався під час гасіння пожежі цистерн з білим фосфором  (2007 рік), а також гасінні великомасштабної пожежі при горінні цистерн з бензином та горючими рідинами (2007 рік); СПС-70 (ствол пожежний спеціальний для гасіння підземних пожеж торфу, патент на цей ствол у 2020р зайняв 1місце на конкурсі  «Кращий патент ДСНС». Піноутворювачі типу «Барс» одні з кращих в Україні, відповідають показникам  якості ЄС використовуються для отримання повітряно-механічної і компресійної піни. Розроблений та впроваджений у виробництво вперше в Україні вогнегасник ВВ (водяний вогнегасник з сольовими добавками) для гасіння пожеж класу F,А,В. Розроблені для гасіння легких металів вогнегасні порошки спеціального призначення КМ-1 та КМ-2, заспокоювач-насадка для гасіння пожеж класу D, сигналізатори теплового випромінювання СТП для захисного одягу пожежників.
    Член редколегії наукових журналів пожежна безпека: ЛДУ БЖД (м. Львів); «Науковий вісник ЛДУ БЖД», УкрНДІЦЗ (Київ). Читав навчальні дисципліни «Підготовка газодимозахисника», «Пожежна техніка», «Промислова безпека і охорона праці», «Початкова підготовка пожежника-рятівника», «Пожежна тактика», «Основи розвитку і припинення горіння».

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02