Українська Англійська

НАУКОВА ШКОЛА КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОГЕОФІЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ доктора фізико-математичних наук, професора Юрія СТАРОДУБА

     
     Стародуб Юрій Петрович
навчався на фізичному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка. Диплом з відзнакою про закінчення університету отримав у 1975 р. 
  З 1975 року працював у Національній Академії наук України (Інститут прикладних проблем механіки і математики ім.Я.С.Підстригача АН України, 1975-1991; Інститут геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України, 1991-2008). Дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук захистив у 1984 р. у Відділі обчислювальної геофізики Інституту фізики Землі ім.О.Ю.Шмідта, м. Москва. У 2002 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора фізико-математичних наук на тему "Математичне моделювання в динамічних задачах сейсміки стосовно до вивчення будови земної кори" в Інституті геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України (ІГФ НАНУ). 
Працював старшим науковим співробітником, провідним науковим співробітником ІГФ НАНУ (1991 – 2004), завідуючим відділу методики і технології геофізичних досліджень дочірнього підприємства НАК «Нафтогаз» України (2004 – 2009), завідувачем кафедри цивільного захисту і комп’ютерного моделювання екогеофізичних процесів ЛДУ БЖД (2010 – 2018), зараз – на посаді професора відділу організації науково-дослідної діяльності ЛДУ БЖД.
Розробив, апробував і захистив у докторській дисертації матрично-скінченоелементний метод математичного моделювання хвильових полів для розв’язання сучасних задач сейсмології, сейсморозвідки та сейсмічної інженерії. Провів дослідження напружено-деформованого стану, поширення сейсмічних хвиль через перетини земної кори в напрямку Карпатських геотраверсів, під атомною станцією, на нафтових родовищах. У ЛДУ БЖД працював над удосконаленням методу моделювання хвильових полів у прямих – обернених задачах сейсміки та використанням розробленого методу в задачах цивільного захисту при дослідженні, вивченні та прогнозуванні небезпечних еколого-геофізичних природних і техногенних процесів.

Четверо молодих вчених захистили кандидатські дисертації, у яких Стародуб Ю.П. був науковим керівником:
Брич Тарас Богданович, дисертація на тему «Моделювання поширення сейсмічних хвиль в неоднорідних середовищах на основі матрично-скінченоелементного методу», присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, захищена у 1996 році, рішенням спецради Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України.
Гнип Андрій Романович, дисертація на тему «Метод розв’язання оберненої динамічної задачі сейсмології та її застосування для вивчення будови земної кори», присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, захищена у 1996 році, рішенням спецради Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України.
Купльовський Богдан Євгенович, дисертація на тему «Дослідження внутрішньої будови Землі на основі сейсмогеологічних досліджень присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, захищена у 2002 році, рішенням спецради Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України.
Гаврись Андрій Петрович, дисертація на тему «Моделі та методи формування портфелів проектів захисту територій від затоплення», присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, захищена у 2018 році, рішенням спецради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Була сформована наукова школа, на основі чого був поданий проєкт до Національного фонду досліджень України. У проєкті була запропонована нова геоінформаційна система, яка дозволить швидко прогнозувати наслідки надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру на етапі попередження їх виникнення, які стосуються можливих випадків руйнувань на територіях, загрожених затопленнями або підтоплених, де необхідне укріплення берегів, розміщені об'єкти будівництва, проходять дороги на гірських схилах, побудовані мостові конструкції, тунелі і дамби на ґрунтах, які характеризуються характерними для них геолого-геофізичними характеристиками, забруднення небезпечними речовинами повітря, водних ресурсів і ґрунтів, та пожежами. Для роботи над запропонованою темою сформований колектив учасників, серед них науковці: Гаврись А.П., спеціаліст у області геоінформаційних систем; Веселівський Р.Б., канд. техн.н. – спеціалізується у питаннях вивчення поведінки загрожених об’єктів цивільного захисту у вогневих і пожежонебезпечних ситуаціях; Брич Т.Б., канд. техн.н., Купльовський Є.Б., канд.ф.-м.н. – спеціалісти з математичного моделювання об’єктів, пов’язаних з цивільним захистом.
Проводжу наукові дослідження з студентами. Зокрема, зі студентами, які один семестр навчались у Лондоні, в університеті Кінгстон, Замисловою Оленою, Пекарською Олександрою, Петриковським Андрієм у 2021 р. написані тези на XVI Міжнародну науково-практична конференцію молодих вчених, курсантів та студентів. Після онлайн участі в конференції працюємо над науковими роботами з Замисловою Оленою «Порівняння контрольованої та неконтрольованої класифікації супутникових знімків дистанційного зондування Землі», з Пекарською Олександрою «Управління захистом від виникнення надзвичайних ситуацій повеней та прибережної ерозії на території Великобританії».

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02