Українська Англійська

Видавнича діяльність

Версия для печати
Правознавство та правові основи цивільного захисту України. Навчальний посібник: видання 2-ге, перероблене і доповнене / Р.С. Яковчук, Д.О. Чалий, Є.В. Кобко, А.В. Саміло, Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2023. 532 с.
 
Навчальний посібник підготовлений відповідно до силабусу навчальної дисципліни «Правознавство та правові основи цивільного захисту» та має на меті сприяти засвоєнню та закріпленню знань здобувачів вищої освіти з основних положень прав, свобод та обов’язків людини і громадянина; загальних засад конституційного ладу України; трудового, екологічного, цивільного, сімейного, кримінального, кримінального процесуального, адміністративного права; правових засад запобігання і протидії корупції; правових основ реалізації заходів цивільного захисту в мирний час та особливий період; адміністративно-правової діяльності в органах та підрозділах цивільного захисту; реалізації державної політики у сфері протидії та боротьби з тероризмом.
Значну увагу привернуто основним положенням законів та підзаконних актів з питань діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій; соціальному та правовому захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів та підрозділів цивільного захисту; правовим основам реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків; діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайного та воєнного стану; особливостям реалізації заходів цивільного захисту в умовах збройної агресії російської федерації; основним положенням та застосуванню норм міжнародного гуманітарного права у діяльності органів та підрозділів ДСНС України.
Навчальний посібник «Правознавство та правові основи цивільного захисту України» рекомендований для здобувачів закладів вищої освіти цивільного захисту та навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також інших закладів вищої освіти, які готують фахівців в галузі знань 26 «Цивільна безпека».
 
Стародуб Ю.П., Купльовський Б.Є., Брич Т.Б., Гаврись А.П., Ємельяненко С.О. Компютерне моделювання природних і техногенних загроз та еколого-геофізичні ситуації. Колективна монографія. Львів: Растр-7, 2023. 212 с.


У колективній монографії «Комп'ютерне моделювання природних і техногенних загроз та еколого-геофізичні ситуації» розглянуті питання вивчення і аналізу інформації про природні і техногенні загрози в еколого-геофізичних ситуаціях з використанням методів математичного комп’ютерного моделювання.
Колективна монографія розрахована на використання при підготовці бакалаврів і магістрів за спеціальностями «Цивільна безпека» та «Пожежна безпека», також може бути використана при вивченні основ моделювання еколого-геофізичних процесів.
Лоїк В. Б., Ратушний Р. Т., Синельніков О. Д., Довгановський М. О., Яковчук Р. С., Тарнаський А. Б. Радіаційний, хімічний та біологічний захист Частина 2. Радіаційний захист: навчальний посібник. Львів: Видавницво ЛДУ БЖД, 2022. 576 с.

Представлено систематизовані основні положення підготовки здобувачів вищої освіти навчальних закладів ДСНС України та фахівців інших екстрених служб до реагування на надзвичайні ситуації (події), повʼязані з джерелами іонізуючого випромінювання.
Посібник відображає методику організації та проведення аварійно-рятувальних робіт під час радіаційних аварій та інших небезпечних подій. У розробленні навчального посібника було враховано досвід і профільні документи та процедури МАГАТЕ, Організації із заборони хімічної зброї, НАТО, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Організації Обʼєднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO), Всесвітньої організації охорони здоровʼя, Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI) SAICM, EUROTOX.
Посібник призначений для здобувачів вищої освіти та слухачів навчальних закладів ДСНС України, викладачам навчальних закладів ДСНС України а також може бути корисним для інших підрозділів екстреної допомоги населенню, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Сукач Ю.Г., Чалий Д.О., Сукач Р.Ю., Гаврись А.П. Профілактична діяльність у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Частина 1. Загальні положення наглядової діяльності: навчально-методичний посібник. Львів: Видавництво “Растр-7”, 2022. 448 с.


У посібнику розглядають основні положення та вимоги законодавства до порядку здійснення нагляду та контролю у сфері господарської діяльності, державного ринкового нагляду та організації проведення переревірок міністерств, відомств та органів місцевого самоврядування з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Викладено порядок зверення громадян та організацію ведення діловодства в Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Посібник призначений для курсантів та студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю Цивільна безпека та Екологія. Також може бути корисним для практичних працівників Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій.
 
Лоїк В.Б.,  Ратушний Р.Т.,  Синельніков О.Д.,  Довгановський М.О.,  Яковчук Р.С. Радіаційний, хімічний та біологічний захист. Частина 1. Хімічний захист: навчальний посібник / Львів: Видавництво ЛДУ БЖД, 2022. 688 с.

В посібнику систематизовано та представлено основні положення підготовки здобувачів вищої освіти навчальних закладів ДСНС України та фахівців інших екстрених служб до реагування на надзвичайні ситуації (події), повʼязані з небезпечними хімічними речовинами. Посібник відображає методику організації та проведення аварійно-рятувальних робіт під час аварій з викидом небезпечних хімічних речовин.
Посібник призначений для здобувачів вищої освіти та слухачів навчальних закладів  ДСНС України, викладачів навчальних закладів ДСНС України а також може бути корисним для інших підрозділів екстреної допомоги населенню, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.



Яковчук Р.С., Повстин О.В., Гаврись А.П. Економіка цивільної безпеки: термінологічний словник. – Львів, Растр 7, 2022. 196 с. 


У термінологічному словнику зібрано широковживані і спеціалізовані терміни і поняття у сфері економіки, пожежної безпеки та цивільного захисту.
Посібник призначений для здобувачів вищих навчальних закладів за спеціальністю “цивільна безпека”, а також дасть змогу керівникам і спеціалістам підприємств та організацій поновити їхній багаж знань з макро– й мікроекономіки, менеджменту та маркетингу, сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців із ринковим мисленням і навичками в галузі сучасної економіки. Також може бути корисним для практичних працівників Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій.
Курилович В.П.,  Осипчук М.В., Улящкевич М.О., Лоїк В.Б. Організація пожежної безпеки на субʼєктах господарювання: навчальний посібник. Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2022. 92 с.

У навчальному посібнику розʼяснено основні питання організації пожежної безпеки на субʼєктах господарювання. Значне місце відведено вимогам до пожежного обладнання, технічних засобів протипожежного та протидимного захисту, первинних засобів пожежогасіння, описано системи протипожежного постачання.
Основою для написання посібника є зміни нормативно-правових актів з проведення інструктажів працівників та практичних тренувань персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей.
Посібник має інформаційно-довідковий характер і його практична спрямованість слугуватиме добрим порадником керівному складу і фахівцям з організації пожежної безпеки на субʼєктах господарювання.
Лоїк В. Б. Математичні моделі визначення параметрів прогнозування надзвичайних ситуацій внаслідок пожеж: монографія. Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2021. 260 с.

У монографії розроблено математичні моделі, методи та засоби запобігання надзвичайним ситуаціям. Запропоновано лінійні та нелінійні математичні моделі визначення температурних полів та аналізу температурних режимів у неоднорідних елементах джерел живлення.
На цій основі створено алгоритми та програмні засоби, які дають змогу виконувати числовий аналіз і встановлювати допустимі значення температури щодо термостійкості конструкцій. Виконано еспериментальні дослідження вогнестійкості матеріалів конструкцій. Наведено математичні моделі визначення основних теплофізичних параметрів матеріалів неоднорідних середовищ.
Монографія призначена для магістрів, аспірантів та науковців, дослідження яких полягають у розробленні математичних моделей. методів та засобів запобігання надзвичайним ситуаціям, зокрема для обʼєктів із шаруватими конструкціями з чужорідними включеннями.

Чалий Д.О., Cукач Ю.Г., Сукач Р.Ю., Гаврись А.П. Адміністративно-правова діяльність у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки: Навчально-методичний посібник. Львів: Видавництво “Растр-7”, 2021.  213 с. 


У посібнику розглядають основні положення Конституції України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу цивільного захисту України, Наказу МВС України від 27.07.2016 року № 725 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МНС України», також враховані всі зміни та доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Посібник призначений для курсантів та студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю 261 “Пожежна безпека”, 263 “Цивільна безпека” та 101 «Екологія». Також може бути корисним для практичних працівників Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій.
Сукач​ Ю. Г.,  Сукач Р. Ю.,  Ткачук Р. Л., Синельніков О. Д. Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях: Практичний посібник. Львів: Видавництво “Растр-7”, 2021.  260 с. 


У посібнику розкриваються особливості навчання різних груп населення культури безпеки його життєдіяльності, обізнаності щодо прав і обов’язків у сфері цивільного захисту та готовності до свідомих практичних дій в умовах надзвичайних ситуацій, а керівного складу та фахівців різних рівнів, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту – набуттям навичок створювати, приймати та реалізувати управлінські рішення в межах посадових обов’язків і повноважень, передбачених законодавством у цій сфері.
Посібник призначений для курсантів та студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю 263 “Цивільна безпека”. Також може бути корисним для практичних працівників Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій.


 
Ратушний Р.Т., Лоїк В.Б.,  Синельніков О.Д.,  Лазаренко О.В.,  Довгановський М.О. Підготовка та організація управління в надзвичайних ситуаціях: навчальний посібник. Львів : Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2021. 592 с.

У навчальному посібнику розглядаються питання підготовки та організації управління під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також розглянуто загальні підходи до побудови структури системи цивільного захисту тa функціонування системи цивільного захисту Європейського союзу.
Навчальний посібник акцентовано на питаннях організації та порядку проведення навчань та тренувань сил цивільного захисту Європейського союзу та України при ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Значну увагу приділено дослідженню питань взаємодії між підрозділами національних та закордонних рятувальних служб при організації управління ліквідацією комплексних наслідків надзвичайних ситуацій.
Проаналізовано технологію та типові методи колективного (групового, командного) прийняття рішень, інформаційної підтримки, також розглянуто можливість використання різних методик, в тому числі Європейських, для вибору раціонального варіанта рішення на застосування сил і засобів під час реагування на надзвичайні ситуації.
Призначений для використання у роботі керівного складу територіальних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій, обласних державних адміністрацій, фахівців служби медицини катастроф, закладів освіти, що провадять діяльність у сфері цивільного захисту.
Вікович І. А., Лаврівський М. З., Зінько Р. В.  Теорія, адаптування та застосування пожежних автомобілів для ліквідації надзвичайних ситуацій: Монографія. Львів: Видавництво “Растр-7”, 2020. 242 с. 


У монографії розглянуто проблеми й особливі умови щодо ліквідації природних та техногенних надзвичайних ситуацій, досліджено і обґрунтовано доцільність принципу адаптації транспортних засобів для потреб ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, зокрема розроблено алгоритм компонування автомобіля для ліквідації надзвичайних ситуацій, обґрунтовано вибір базових шасі для пожежних автомобілів і їх придатність для ліквідації надзвичайних ситуацій. Розроблені математичні моделі руху адаптованих пожежних автомобілів у різних умовах експлуатації та методика проведення дослідження щодо ефективності їх використання для ліквідації надзвичайних ситуацій.
Монографія призначена для науково-технічних працівників автомобільного транспорту, пожежно-рятувальних служб, студентів з безпеки життєдіяльності та аспірантів автомобільного спрямування.
Чалий Д.О., Тарнавський А.Б., Сукач Р.Ю., Веселівський Р.Б. Техногенна безпека АЕС: Частина ІІ. Навчальний посібник. Львів. Каменяр, 2020. 340 с.

В навчальному посібнику висвітлено особливості технологічних процесів, що відбуваються у технологічному обладнанні I-го контуру, та у гермооболонці.
Описано особливості, технічні характеристики та планування головного циркуляційного контуру. Розглянуто процеси експлуатації тепловидільних елементів як ядерного палива для енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-1000.
Значну увагу приділено основним відомостям про основні системи безпеки АЕС з реакторами типу ВВЕР-1000.
Навчальний посібник призначений для курсантів та студентів пожежно-технічних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, може бути корисний для студентів ВНЗ, що навчаються за галуззю знань 14 “Електрична інженерія” спеціальністю 143 “Атомна енергетика”, а також бажаючих самостійно ознайомитися з сучасним станом розвитку атомної енергетики.
Лоїк В.Б.,  Синельніков С.Д.,  Яковчук Р.С.,  Лазаренко О.В. Підготовка органів управління до дій в надзвичайних ситуаціях. Навчальний посібник - Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. 2020. 374 с.

У навчальному посібнику розглядаються питання управління ліквідацією комплексних наслідків надзвичайних ситуацій. А також основи створення систем управління під час реагування на виникнення надзвичайних ситуацій.
Навчальний посібник акцентовано на питаннях щодо виявлення, розпізнавання, та реагування на виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Значну увагу приділено дослідженню питань управління ліквідацією комплексних наслідків надзвичайних ситуацій, створення систем управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій.
Проаналізовано технологію та типові методи колективного (групового. командного) прийняття рішень, інформаційної підтримки, також розглянуто можливість використання різних методик в тому числі Європейських для вибору раціонального варіанту рішення на застосування сил і засобів під час реагування на виникнення надзвичайних ситуацій. 
  Стародуб Ю.П., Урсуляк П.П., Гаврись А.П. Інформаційні технології компютерного моделювання екогеофізичних процесів: посібник. Львів: Растр-7, 2019. 224 с.

У навчальному посібнику «Інформаційні технології комп’ютерного моделювання екогеофізичних процесів» розглянуті питання вивчення і аналізу інформації з супутникових знімків, отриманих для території України з допомогою штучних супутників Землі. Для обробки супутникових знімків обґрунтовано використання програм обробки даних ENVI і ArcGIS. У результаті цільового застосування програм розроблена методика аналізу та опрацювання супутникових даних, побудови карт областей і районів, зокрема, України. На цій основі розроблений підхід до вивчення вегетаційного та снігового індексів, прогнозу водного режиму територій. Наведені приклади розрахунку передбачення природного водного стану Миколаївського району Львівської області, моделювання річки Західний Буг від витоків до точки впадіння в водосховище – озеро Зеґжинське на території Польщі. Показано основи вивчення хвильових процесів переміщень і швидкостей переміщень із загасанням коливань у реальних середовищах, які за рахунок впливів зовнішніх нестаціонарних сил можуть призводити до руйнівних процесів.
Навчальний посібник розрахований для підготовки бакалаврів за спеціальністю „Цивільна безпека“, а також може бути використаний зацікавленими особами для вивчення основ моделювання еколого-геофізичних процесів.
Веселівський Р.Б., Яковчук Р.С., Василенко О.О., Половко А.П. Вогнестійкість огороджувальних конструкцій будівель і споруд: монографія. Л.: ЛДУБЖД, Вид-во ЛДУБЖД, 2019. 144 с.

Монографія присвячена проблемі застосування сучасних огороджувальних конструкцій з точки зору пожежної безпеки. Обгрунтованоумови застосування вертикальних багатошарових огороджувальних конструкцій будівель і споруд з урахуванням їх вогнестійкості. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено залежність глибини прогріву та межі вогнестійкості багатошарових вертикальних огороджувальних конструкцій від геометричних розмірів та теплофізичних характеристик шарів таких конструкцій. Розроблено рекомендації із застосування вертикальних багатошарових огороджувальних конструкцій в будівництві відповідно до їх класу вогнестійкості.
 
Ратушний Р.Т.,  Лоїк В.Б., Синельніков О.Д.,  Ковальчук В.М.  Практикум «Організація аварійно-рятувальних робіт» Навчальний посібник. Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2019. 391 с.

В посібнику представлено систематизовані основні положення практичної підготовки здобувачів вищої освіти навчальних закладів ДСНС України при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Практикум відображає методику організації та ведення аварійно-рятувальних робіт, етапи та засоби аварійно-рятувальних робіт, порядок транспортування постраждалих в надзвичайних ситуаціях, організацію аварійно-рятувальних робіт: при руйнуванні будівель та споруд, при аваріях з викидом небезпечних хімічних речовин та розливі ртуті, в умовах радіації, при дорожньо-транспортних пригодах, під час ліквідації наслідків руйнування будівель та споруд, а також рятування людей на водних об’єктах.
Посібник призначений для курсантів та слухачів навчальних закладів ДСНС України, а також може бути корисним викладачам навчальних закладів ДСНС України.
 
Саміло А.В., Яковчук Р.С. Правничі аспекти тероризму: генезис, теорія та сучасні тенденції. – Монографія. Львів: Вид-во ЛДУ БЖД. 2019. 182 с.

У монографії досліджується проблеми міжнародного тероризму, розглянуто найважливіші правові аспекти тероризму. Особливу увагу приділено розкриттю філософсько-правових норм сучасного тероризму, аналізується зв’язок тероризму з організованою злочинністю.
Освітлені ознаки, причини та види тероризму; основні напрями та засоби терористичної діяльності.
Рекомендовано для науково-педагогічних працівників, курсантів, студентів та слухачів ВНЗ ДСНС України.
Лоїк В.Б., Штайн Б.В. Тактика пожежогасіння та рятувальних робіт. Ч. 1. Тактика рятувальних робіт. Навчальний посібник. Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2017. 188 с.

В посібнику представлено порядок захисту населення і території за умов  ліквідації наслідків хімічних та радіаційних небезпечних ситуацій на території України. Наведено технічні характеристики та порядок роботи з сучасними прикладами хімічної, радіаційної розвідки та дозиметричного контролю. Наведені приклади проведення прогнозування зон хімічного та радіаційного забруднення, що наочно показує порядок виконання курсової роботи (проекту). Тактика пожежогасіння та рятувальних робіт на об’єктах зберігання та використання небезпечних хімічних речовин.
Навчальний посібник призначений для курсантів, студентів і слухачів навчальних закладів ДСНС України та практичних працівників оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, а також може бути корисним викладачам навчальних закладів ДСНС України.
Лоїк В.Б.,  Ковальчук В.М.,  Синельніков О.Д.. Організація аварійно-рятувальних робіт на автомобільному транспорті. Навчальний посібник. Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2017. 152 с.

В посібнику представлено класифікацію аварійних ситуацій, концепцію проведення рятувальних робіт, конструктивні елементи автомобілів, які важливі при проведенні рятувальних робіт. Розглянуто порядок проведення аварійно-рятувальних робіт з рятування постраждалих з різноманітного автомобільного транспорту під час дорожньо-транспортних пригод.
Посібник призначений для курсантів та слухачів навчальних закладів ДСНС України, а також може бути корисним викладачам навчальних закладів ДСНС України.
Пелешко М.З., Бабаджанова О.Ф., Башинський О.І. Пожежна безпека агропромислового комплексу. ЛДУ БЖД, 2017. 204 с.

У навчальному посібнику розглянуто питання забезпечення пожежної безпеки під час збирання, зберігання та переробки зерна, протипожежні вимоги до тваринницьких комплексів, складів зберігання мінеральних добрив та засобів захисту рослин.
Навчальний посібник призначений для студентів, курсантів та слухачів закладів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки бакалавра напрямів «Пожежна безпека», «Цивільна безпека», «Механізація сільськогосподарського господарства», «Енергетика сільськогосподарського виробництва». 

 
Яковчук Р.С. , Саміло А.В. Правознавство та правові основи цивільного захисту України. Навчальний посібник. Львів: ЛДУ БЖД, 2017. 484 с.
 
Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчальної програми з дисципліни «Правознавство та правові основи цивільного захисту» та має на меті сприяти засвоєнню та закріпленню знань курсантів, студентів та слухачів з основних положень прав, свобод та обов’язків людини і громадянина; загальних засад конституційного ладу України; трудового, екологічного, цивільного, сімейного, кримінального, кримінального процесуального, адміністративного права; правових засад запобігання і протидії корупції; основних положень законодавства України в сфері цивільного захисту.
Значну увагу привернуто основним положенням законів та підзаконних актів з питань діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій в правовому полі з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру; забезпечення пожежної безпеки в Україні; правовідносинам державних органів, юридичних і фізичних осіб у галузі пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту; провадженню адміністративно-юрисдикційної діяльності у справах про правопорушення в сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, за які наступає відповідальність згідно з адміністративним законодавством.
Навчальний посібник «Правознавство та правові основи цивільного захисту України» рекомендований для курсантів, студентів та слухачів навчальних закладів, які готують фахівців в галузі знань 26 «Цивільна безпека», інженерно-інспекторському складу органів та підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також для абітурієнтів, які вступають на економіко-правові спеціальності інших вищих навчальних закладів.
Сукач Ю.Г., Ткачук Р.Л. Захист об'єктів та проведення відновлювальних робіт у надзви­чайних ситуаціях: Частина І. Навчальний посібник. Львів: Ви­давництво "Растр-7", 2017. 464 с.

В навчальному посібнику викладені основні поняття та визначення надзвичайних ситуацій їх класифікація та заходи захисту від них, згідно до чинної нормативної бази України. Описані надзвичайні ситуації, їх вплив на життєдіяльність людини, суб'єктів господарювання та населе­них пунктів, а також наведені приклади створення систем запобігання та захисту об'єктів народного господарства та територій.
Посібник призначений для курсантів та студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю 261 "Пожежна безпека" та 263 "Цивільна без­пека". Також може бути корисним для фахівців цивільного захисту, інже­нерно-технічних працівників підприємств, установ, організацій, керівни­ків з ліквідації аварій та аварійно-рятувальних служб.
Крім того, посібник буде корисним широкому загалу читачів, які ціка­вляться проблематикою безпечного довкілля та життєдіяльності.
 
Сукач Р.Ю., Лоїк В.Б. Організація служби і професійної підготовки в ДСНС України: частина I: Навчальний посібник. Львів :  ЛДУ БЖД, 2015. 113 с.

В навчальному посібнику викладені питання організації цивільного захисту України, призначення та основні завдання цивільного захисту в Україні та питання проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.
Сукач Р.Ю., Лоїк В.Б.Організація служби і професійної підготовки в ДСНС України: частина IІ: Навчальний посібник. Львів :  ЛДУ БЖД, 2015. 343 с.

В навчальному посібнику викладені питання організації цивільного захисту України, призначення та основні завдання цивільного захисту в Україні та питання професійної підготовки особового складу в підрозділах ДСНС України.
Тарнавський А.Б., Сукач Р.Ю., Сукач Ю.Г. Техногенна безпека АЕС: Частина І. Навчальний посібник. - Львів. Видавництво "Растр-7",2014. 372 с.

Висвітлено основні етапи розвитку і фізичні основи атомної енергетики, загальну структуру, сучасний стан та перспективи розвитку ядерно-паливного циклу України.
Описано різні види іонізуючого випромінювання та їх вплив на людський організм. Розглянуто глибокоешелонований захист АЕС з реакторами типу ВВЕР, біологічний захист реакторів РБМК та нормування радіаційної безпеки в Україні. Значну увагу приділено основним відомостям про обладнання, принципам роботи та конструкціям ядерних енергетичних реакторів типу ВВЕР, РБМК, ЕГП, БН, CANDU та газоохолоджувальних реакторів.
Навчальний посібник призначений для курсантів та студентів пожежно-технічних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, може бути корисний для студентів ВНЗ, що навчаються за напрямом підготовки 6.050603 “Атомна енергетика” та спеціальністю 7.05060301 “Атомна енергетика”, а також бажаючих самостійно ознайомитися з сучасним станом розвитку атомної енергетики.
Ковальчук В.М., Чалий Д.О., Войтович Д.П. Класифікація надзвичайних ситуацій за їх походженням та рівнями. Аналіз надзвичайних ситуацій. Навчальний посібник. Львів: ЛДУ БЖД, 2013. 106 с.
 
В навчальному посібнику викладені порядок класифікації надзвичайних ситуацій згідно Національного класифікатора ДК 019:2010 „Класифікатор надзвичайних ситуацій” та Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, віднесення події до надзвичайної ситуації у відповідності до Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій регіонального рівня (природного та техногенного характерів), вимоги до їх складання. Представлено комплекс задач щодо визначення класів та рівнів надзвичайних ситуацій.
Навчальний посібник призначений для курсантів, студентів, слухачів що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр з напрямів підготовки: 6.170203 „Пожежна безпека”, 6.170202 „Охорона праці”, 6.170201 „Цивільний захист”, 6.070101 „Транспортні технології”. Видання відповідає програмам навчальних дисциплін: „Організація аварійно-рятувальних робіт”, „Організація аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт”, „Пожежна тактика та організація аварійно-рятувальних робіт”. Посібник буде корисним для персоналу оперативно-чергових (диспетчерських) служб постійних органів управління об’єктового (місцевого) рівня функціональних і територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, фахівців Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та інших зацікавлених осіб сфері, пов’язаній із безпекою життєдіяльності.


Павлюк Ю.Е., Бабаджанова О.Ф., Сукач Ю.Г. Пожежна та техногенна безпека основних небезпечних виробництв Частина 2. ЛДУ БЖД, 2010. 384 с.

У навчальному посібнику висвітлені питання пожежної та техногенної безпеки під час добування нафти і газу, їх комплексної підготовки на промислах та зберігання. Розглянуто техногенну безпеку транспортування нафти і газу магістральними трубопроводами та морським перевезенням, безпеку нафтогазопереробки.
Навчальний посібник призначений для курсантів, студентів та слухачів закладів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки «Пожежна безпека», «Цивільний захист». Також може бути корисним для фахівців цивільного захисту, інженерно-технічних працівників нафтового і газового комплексу України.
Павлюк Ю.Е., Бабаджанова О.Ф. Пожежна та техногенна безпека основних небезпечних виробництв Частина 1. ЛДУ БЖД, 2008. 232 с.

У навчальному посібнику розглянуто питання пожежовибухобезпеки процесів та апаратів основних небезпечних виробництв. Наведено класифікацію та типи реакторних пристроїв, апаратів для нагрівання, зберігання та транспортування небезпечних речовин. Висвітлено вимоги до безпечної експлуатації масообмінних, теплових, гідравлічних процесів та апаратів для їх здійснення.
Навчальний посібник призначений для курсантів, студентів та слухачів закладів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки бакалавра напрямів «Пожежна безпека», «Цивільна безпека». 

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02