|
|
|
ЗБІРНИК НАУКОВИХ ПРАЦЬ ІІІ Всеукраїнської науково–практичної конференції викладачів та фахівців–практиків ОХОРОНА ПРАЦІ: ОСВІТА І ПРАКТИКА та ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції курсантів, студентів, аспірантів та ад’юнктів ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОХОРОНИ ПРАЦІ Львів – 2023
ОРГАНІЗАТОРИ
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
Інститут модернізації змісту освіти МОН України
Науково–виробничий журнал «Охорона праці»
Львівський національний університет імені Івана Франка
Національний університет «Львівська політехніка»
Луцький національний технічний університет
ВИДАВЕЦЬ Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
Технічний редактор та відповідальний за друк
Орислава ГОРНОСТАЙ
Оксана СТАНІСЛАВЧУК |
|
Конкурсні завдання для ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності», 2017-2019 рр. – Львів, 2012. – 200 с.
Розробники:
Оксана СТАНІСЛАВЧУК, к.т.н., доцент кафедри промислової безпеки та охорони праці, доцент
Галина ТЕЛЕГІНА, к.мед.н., доцент кафедри промислової безпеки та охорони праці, доцент
|
|
Станіславчук О.В., Горностай О.Б., Мірус О.Л.
Процеси та обладнання виробництв: Навчальний посібник. – Львів: ЛДУБЖД, Вид-во ЛДУБЖД, 2020. – 504 с.
У навчальному посібнику розглянуті теоретичні основи гідравлічних, теплових, масообмінних та механічних процесів, а також принципи будови і роботи типових машин та апаратів, їх переваги та недоліки.
Посібник призначений для здобувачів вищої освіти усіх форм навчання, які навчаються за спеціальностями 263 “Цивільна безпека”, 073 “Менеджмент (Менеджмент організацій та адміністрування)”, може бути корисним здобувачам вищої освіти за спеціальністю 161 “Хімічні технології та інженерія” та інших споріднених, а також практичним фахівцям в галузі цивільного захисту, охорони праці, менеджменту та інженерно-технічним працівникам хімічної, газо- та нафтопереробної промисловості.
Іл. 59 Табл. 16 Бібліогр.: 154 назви
|
|
Горностай О. Б., Мірус О. Л., Станіславчук О. В., Білінський Б. О., Кошеленко В. В. Правові основи охорони праці. Навчальний посібник, рекомендований Міністерством освіти і науки України. – Київ. Знання, 2015. – 215 с.
Навчальний посібник призначений для фахівців з напряму підготовий “Охорона праці”. Його метою є формування необхідних знань та умінь з правових і організаційних питань охорони праці. Реалізація цих знань на практиці сприятиме покращенню умов праці, підвищенню її продуктивності, допоможе уникнути професійних захворювань, виробничого травматизму, аварій. Матеріал викладено на основі підібраних та систематизованих законодавчих та нормативних актів згідно з розділами Закону України “Про охорону праці”. Для студентів і курсантів напряму підготовки “Охорона праці” вищих закладів освіти та для всіх інших напрямів підготовки. Може бути корисним для керівників і працівників підприємств, установ та організацій. |
|
Батрук В. А., Білінський Б. О., Ковалишин В. В., Мірус О. Л.Основи охорони праці в підрозділах МНС України. Навчальний посібник, рекомендований Міністерством освіти і науки України. – Львів. «Кондор», 2011. – 504 с.
В навчальному посібнику викладені правові, нормативно-технічні та організаційні основи охорони праці, виробничої санітарії, безпеки виробництва. Навчальний посібник написано відповідно до типової програми нормативи дисципліни «Основи охорони праці», затвердженої Міністерством освіти і науки України 31 липня 1997 року з урахуванням змін і доповнень до Закону України «Про охорону праці», внесених до нього Законом України №229-ІУ від 21 листопада 2002 року. Окремі класичні розділи дисципліни «Основи охорони праці» свідомо не на ведені в даному посібнику в зв'язку з його специфічністю. В цілому він відображає сучасний стан нормативно-правового та організаційно-технічного забезпечення охорони життя і здоров'я громадян України у процесі їхньої трудової діяльності, Особливу увагу приділено питанням охорони праці в підрозділах МНС України при здійсненні їх працівниками своєї професійної діяльності.
Посібник призначений для курсантів, студентів та слухачів вищих навчальних закладів. Може бути корисним для керівників і працівників підприємств, установ та організацій.
|
|
Козяр М.М., Бедрій Я.В., Станіславчук О.В. Основи охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення. Навчальний посібник, рекомендований Міністерством освіти і науки України. – Київ. Кондор, 2012. – 458 с.
Навчальний посібник розрахований перш за все на вивчення курсу студентами економічних спеціальностей, може бути використаний і при підготовці фахівців будь-якого профілю, особливо педагогічних та різних гуманітарних спеціальностей вищих закладів освіти України. Він також може бути корисним для широкого загалу інженерно-технічних працівників різних галузей господарювання.
|
|
Станіславчук О. В., Горностай О. Б., Марич В. М. .Безпека життєдіяльності. Практикум. – Львів. Сполом, 2016. – 183 с..
Мета практикуму — формування необхідних знань та вмінь: виявлення джерел небезпеки; прогнозування ймовірних небезпечних ситуацій та наслідків їхнього впливу, дій з метою рятування себе й інших людей під час загрози чи виникнення різних надзвичайних ситуацій за різними показниками (клас, рівень, група, вид) для ефективного їхнього попередження і/або локалізації та ліквідації їхніх наслідків. Матеріал викладено на основі законодавчих і нормативних актів у галузі цивільної та пожежної безпеки, реальних надзвичайних подій та ситуацій, фахових рекомендацій щодо правильної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.
Для студентів, курсантів та слухачів вищих навчальних закладів, що готують фахівців у галузі цивільного захисту. Може луги корисним для керівників і працівників аварійно-рятувальних, підрозділів, служб цивільного захисту, підприємств, установ, організацій, студентів і викладачів інших вищих та середніх навчальних закладів, учнів. |
|
Мірус О. Л., Білінський Б. О. , .Лабораторний практикум з дисципліни «Охорона праці». – Львів. ЛДУБЖД, 2008. – 176 с.
Лабораторний практикум з дисципліни "Охорона праці" включають теоретичну частину, опис порядку виконання робіт, приладів і апаратури. При наявності інших відповідних приладів та апаратури студенти можуть виконувати інші відповідні лабораторні роботи, не описані в даному посібнику. |
|
Ханик Я. М., Дубинін А. І., Атаманюк В. М., Станіславчук О. В. Процес та апарати хімічних технологій. Частина І. Навчальний посібник. – Львів, Видавництво національного університету "Львівська політехніка", 2005.-192 с.
У навчальному посібнику розкрито основні проблеми гідравліки, зокрема гідростатики, гідродинаміки руху ідеальних та реальних потоків, які основою створення нових гідродинамічних машин. Він складається з п'ятьох частин.
Навчальний посібник призначений для студентів дистанційної форми навчання. |
|
Ханик Я. М., Семенишин Є. М., Станіславчук О. В., Кіндзера Д. П. Процес та апарати хімічних технологій. Частина ІІІ. Навчальний посібник. – Львів, Видавництво національного університету "Львівська політехніка", 2006.-340 с.
У навчальному посібнику описано основні закономірності перебігу теплових процесів, процесів нагрівання і охолодження, випаровування, а також описано конструкції теплообмінників, випарних установ і принцип їхньої роботи.
Навчальний посібник призначено для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямами "Хімічна технологія та інженерія" та "Інженерна механіка". |
|
Ханик Я. М., Гузьова І. О., Римар Т. І., Білецька Л. З. Процес та апарати хімічних технологій. Частина ІV. Навчальний посібник. – Львів, Видавництво національного університету "Львівська політехніка", 2009.-300 с.
У навчальному посібнику розкрито основні закономірності масоперенесення в аспекті рідина-рідина, рідина-газ, тверде тіло-газ,рідина. Одночасно наведені контрольні питання, задачі і приклади їх розв'язання. Посібник складається з трьох розділів.
Навчальний посібник призначений для студентів стаціонарної і дистанційної форми навчання. |
|
Ханик Я. М., Троцький В. І., Станіславчук О. В., Майструк В. В., Гаврилів Р. І.Процес та апарати хімічних технологій. Частина V. Навчальний посібник. – Львів, Видавництво національного університету "Львівська політехніка", 2010.-176 с.
Процеси та апарати хімічних технологій:Частина-5 Навчальний посібник-Львів Національний університет "Львівська політехніка", 2010-176
Описано основні закономірності та методи розрахунку масообмінних процесів у системах рідина-рідина та тверда фаза-рідина, зокрема, екстракція, екстрагування, розчинення, адсорбція, кристалізація, баромембранні процеси. Наведені конструкції, методи та приклади розрахунку основних розмірів відповідної масообмінної апаратури.
Призначений для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямами "Хімічна технологія та інженерія" та "Інженерна механік |