Фахівці Львівського університету та ГУ ДСНС в Хмельницькій області створили навчальний модуль, аналогів якому в Україні досі не було (Відео)

Фахівці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та ГУ ДСНС України в Хмельницькій області презентували навчальну вогневу споруду, яка моделює динаміку небезпечних факторів пожежі для підготовки газодимозахисників. Подібного тренувального комплексу в Україні досі не було.
Вогнева споруда створена з контейнеру модульного типу та змоделювана таким чином, щоб це відповідало методикам європейського зразка. В середині є лабіринти, розставлена відповідна апаратура, що знімає температурні показники та передає їх на комп’ютер.
Також рятувальники розробили методичні рекомендації щодо підготовки газодимозахисників із застосуванням передових технологій визначення температурних режимів. «Інтеграція інноваційного досвіду в системі підготовки рятувальників є пріоритетним завданням, як наукових, так і науково-дослідних установ Державної служби цивільного захисту України. Протягом минулого року науково-педагогічний колектив Львівського державного університету безпеки життєдіяльності разом із працівниками Навчально-методичного центру провели кропітку роботу та створили теплодимокамеру, що є прототипом європейського тренажера», -  розповів доцент кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Богдан Штайн.
 Основним призначенням тренувального комплексу є вивчення динаміки небезпечних факторів пожежі для того, щоб рятувальники, які проводять гасіння, вміли маніпулювати температурними потоками та леткими продуктами згорання та удосконалення тактики гасіння пожеж, а також рятування постраждалих. Не варто забувати про психологічну підготовку пожежників-рятувальників, які повинні знати, що їх чекає при виконанні завдань за призначенням. Крім того, вогнева споруда надає можливість змоделювати ефект зворотної тяги, щоб знати, як не допустити такого жахливого для вогнеборців ефекту під час справжніх пожеж.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: