Інститут психології та соціального захисту: проведено засідання щомісячних семінарів «Теорія і практика військового та технічного перекладу»

У вересні відбулися чергові засідання щомісячних семінарів «Теорія і практика військового та технічного перекладу» і «Науково-методичного семінару викладачів іноземних мов навчальних закладів України», які вже упродовж трьох років організовує кафедра іноземних мов та технічного перекладу інституту психології та соціального захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
На засіданні перекладацького семінару аудиторія заслухала доповіді «Особливості перекладу американських військових жаргонізмів» перекладача відділу аналізу радіовипромінювань регіонального центру «Захід» Аліна Дзядзя та викладача кафедри Петра Губича з доповіддю «Українсько-польські міжмовні омоніми». А. Дзядзя наголосила на особливостях протиставлення формальної та жаргонної номінації військової терміносистеми англійської мови (її американського і британського варіантів). П. Губич звернув увагу на труднощі перекладу польських та українських омонімів у текстах науково-технічного стилю.
На засіданні науково-методичного семінару виступала викладач англійської мови кафедри латинської та іноземних мов ЛНМУ імені Данила Галицького Любов Манюк з доповіддю «Розвиток навичок англомовної фахової комунікації у студентів-медиків» та старший викладач французької мови кафедри ІМ та ТП ЛДУ БЖД Ірина Попко з презентацією «Передумови виникнення дистанційного навчання у франкомовній Канаді». Л. Манюк поділилася досвідом викладання англійської мови у ЛНМУ імені Данила Галицького, проаналізувала методи та засоби розвитку навичок англомовної фахової комунікації під час занять з англійської мови, описала структуру та зміст дистанційного курсу «More ENGLISH FOR MEDICAL STUDENTS» для студентів-медиків третього курсу. І. Попко окреслила передумови виникнення дистанційного навчання у франкомовній Канаді, висвітлила основні фактори, особливо соціо-політичні та економічні, які вплинули на його розвиток, проінформувала про перші організації Канади, які використовували у своїй роботі елементи дистанційного навчання.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: