Курсанти здали донорську кров на випадок провокацій у Львові

З огляду на ситуацію, яка склалася в Україні, на 8-9 травня у Львові вживаються заходи для попередження провокацій під час вшанування загиблих у Другій світовій війні. У нинішній не простий час проведення будь-яких акції з масовим скупченням людей може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій з непередбачуваними трагічними наслідками та жертвами.

Особлива роль у випадку ймовірних терактів, диверсій чи виникнення різного роду небезпек для населення покладається на підрозділи ДСНС України та служби надання екстреної допомоги потерпілим. Зокрема, у таких ситуаціях основним завданням рятувальників та медиків є порятунок людей, їх життя та здоров’я.

Курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності добре знають, як саме надзвичайні ситуації різного характеру можуть призвести до великої кількості постраждалих людей, які оперативно потребують невідкладної медичної допомоги. Тому з власної ініціативи для необхідності вони поповнили незнижувальний запас донорської крові у Лікарні швидкої допомоги м. Львова.

За словами начальника медичної служби Університету Індіжани Бейзим курсанти не вперше беруть участь у подібній акції, адже усвідомлюють що донорська кров – це вчасно врятоване життя. Вони неодноразово здавали кров для дітей та людей, які потребували негайної допомоги, підтверджуючи своє покликання та небайдужість до чужого горя.

Нерідко на пожежі чи при ліквідації аварій рятувальникам самим доводиться надавати долікарську допомогу потерпілим та виконувати функції парамедиків. Щоб володіти відповідними професійними знаннями та уміннями як правильно діяти у тих чи інших обставинах курсанти-рятувальники вивчають в Університеті медицину надзвичайних ситуацій. Практичні навички вони здобувають коли проходять стажування у відділені політравми лікарні швидкої допомоги, а також під час проведення спільних навчань із медиками та іншими оперативними службами.