Науковці Університету працюють над покращення екологічної ситуації Сокальського району

З метою вирішення проблеми, щодо покращення екологічної ситуації  Сокальського району Львівської області при горінні відвальних мас вугільних териконів, вченими Університету розглянуто пропозицію щодо можливості дослідження температурних режимів терикону та розробки температурної карти осередків горіння. На підставі положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі з надзвичайних ситуацій, затвердженого Наказом ДСНС України від 30.07.2013 року №495, між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та ПАТ «Львівська вугільна компанія» укладено відповідну угоду до виконання якої залучено не лише науково-педагогічні працівники , а й курсанти третього- п’ятого курсів та магістри інституту - Роман Корольов, Василь Купранець та Олег Гриновець.
Основною метою й завдання роботи є визначення та прогнозування температурних режимів відвальних порід вугільного терикону на ПАТ «Львівська вугільна компанія», де очікуваним результатом послуги буде температурна карта прихованих осередків самозаймання породного відвалу ПАТ «Львівська вугільна компанія» з їх експлікацією.
На даному етапі науково-дослідної роботи вже проведено маркування зон та здійснено два заміри температур на глибині до 2,5 метрів терикону. Також проведено визначення поверхневих осередків горіння за допомогою тепловізора, який є на озброєнні Головного управління ДСНС у Львівській області. Для реалізації проведення замірів на глибині порід доцентами кафедр Богданом Штайном, Василем Поповичом та завідувачем кафедри екологічної безпеки Василем Карабином спільно з курсантами розроблено спеціальне обладнання, що надає змогу реалізувати заміри в умовах високих температур.

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення:
Відділ персоналу:
Центр науково-дослідної роботи:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68