У Львівському ДУБЖД підведено підсумки Міжнародного конкурсу на кращу наукову роботу курсантів, студентів та слухачів у сфері безпеки життєдіяльності

У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності підведено підсумки Міжнародного конкурсу на кращу наукову роботу курсантів, студентів та слухачів у сфері безпеки життєдіяльності.
Метою конкурсу є залучення курсантів, студентів і слухачів вищих навчальних закладів до виконання наукових досліджень, активізація їх навчально-пізнавальної діяльності, формування і розвиток умінь та навичок самостійної роботи, творчих здібностей і підтримка та заохочення талановитої молоді до проведення наукових досліджень у сфері безпеки життєдіяльності.
До участі у конкурсі було запрошено навчальні заклади, які здійснюють підготовку фахівців в сфері безпеки людини з України, Білорусії, Болгарії, Литви, Латвії, Казахстану, Польщі, Російської Федерації, Словенії.
На другий етап Міжнародного конкурсу представлено 31 наукову роботу за напрямами: промислова безпека та охорона праці; психологія особистості в екстремальних умовах; пожежна безпека; екологічна та техногенна безпека; управління проектами та програмами у сфері безпеки життєдіяльності; інформаційно-телекомунікаційні технології у сфері безпеки життєдіяльності; професійно-орієнтовані гуманітарні дисципліни.
Конкурсною комісією розглянуто роботи подані на другий (заключний) етап відкритого Міжнародного конкурсу в сфері цивільного захисту та визначено переможців:
Промислова безпека та охорона праці
1.      Применение модифицированных связок для изготовления алмазного инструмента, используемого при проведении аварийно-спасательных работ
Автор: Рашевський Д.В. (Командно-інженерний інститут, м. Мінськ, Республіка Білорусь)
Науковий керівник: Чумила Е.А.
2. Основні тенденції формування професійної захворюваності.
Автор: Пашкевич В.М. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Карпінська Т.Г.
3. Забезпечення безпеки праці в приморському управлінні водного господарства.
Автор: Подолюк А.В. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Горностай О.Б.
Психологія особистості в екстремальних умовах
1. Профілактика професійного стресу і синдрому вигорання у працівників ДСНСУ.
Автор: Афанасьєва О.А. (Національний університет цивільного захисту України, м. Харків, Україна)
Науковий керівник: Перелигіна Л.А.
2.      Безопасность жизнедеятельности: стратегии профилактики профессионально-личностных деформаций работников органов и подразделений по чрезвычайным ситуациям республики Беларусь.
Автор: Романюк Д.О. (Командно-інженерний інститут, м. Мінськ, Республіка Білорусь)
Науковий керівник: Чиж Л.В.
3. Особливості емоційно-вольової сфери у поведінці курсантів.
Автор: Гнатюк О.М. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Цюприк А.Я.
Пожежна безпека
1.       Снижение пожарной опасности технических средств слива сжиженных углеводородных газов из железнодорожных цистерн.
Автор: Шуіншалін Аділ Ер Дулатули (Кокшетавський технічний інститут, м. Кокшетау, Республіка Казахстан)
Науковий керівник: Рахметулін Б.Ж.
2.    Квантово-хімічне дослідження механізму інгібувальної дії фосфоровмісних сполук у водневому полум’ї.
Автор: Водяницький О.О. (Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, м. Черкаси, Україна)
Науковий керівник: Кукуєва В.В.
3. Експериментальні дослідження для подачі повітряно-водяного струменя в задимлене приміщення для зниження впливу небезпечних факторів пожежі.
Автор: Чорнобай В.А. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Лущ В.І.
Екологічна та техногенна безпека
1. Очищення стічних вод методом електрофлотокоагуляції з використанням природного сорбенту бентонітової глини.
Автор: Гаврилюк Ю.М. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Борщишин І.Д.
1.      Теоретическое определение мест и количества разрывов ДНК, поврежденной ионизирующим излучением.
Автор: Жаворонков І.С. (Командно-інженерний інститут, м. Мінськ, Республіка Білорусь)
Науковий керівник: Камлюк А.Н.
Управління проектами та програмами у сфері безпеки життєдіяльності
1.       Приховування конфіденційної інформації методами стенографії.
Автор: Білаш Т.М. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Кухарська Н.П.
2.    Повышение эффективности подготовки будущих работников органов противопожарной службы по управлению силами и средствами при ликвидации ЧС с использованием компьютерного моделирования в образовательном процессе Кокшетауского технического института МЧС Республики Казахстан.
Автор: Ханафєєв М.С. (Кокшетавський технічний інститут, м. Кокшетау, Республіка Казахстан)
Науковий керівник: Байманганбетов Р.С.
3. Проектування систем інформаційної безпеки з використанням технічних засобів підтримки прийняття рішення.
Автор: Чудінова Н.В. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності м. Львів Україна)
Науковий керівник: Цибуляк Б.З.
Професійно-орієнтовані гуманітарні дисципліни
1.       Рецепція жінки в однострої масовою свідомістю: діахронічний та синхронічний аспект.
Автор: Приріз М.І. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Шерман О.М.
2.    Вопросы обучения безопасности жизнедеятельности.
Автор: Назарович А.Н. (Командно-інженерний інститут, м. Мінськ, Республіка Білорусь)
Науковий керівник: Богданович А.Б., Каркін Ю.В.
3. Зв’язки з громадськістю у сфері МНС: специфіка та перспективи практичної реалізації.
Автор: Гайдук М.О. (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна)
Науковий керівник: Кульчицька М.О.