У Львівському університеті ДСНС України завершився міжнародний семінар керівників прес-служб та журналістів, які висвітлюють надзвичайні ситуації (ВІДЕО)

Семінар проходив 11-15 листопада на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Участь у ньому взяли керівники прес-служб , національних та регіональних ЗМІ з України, Білорусії, Азербайджану, Вірменії, Грузії та Молдови. Проходив семінар в рамках міжнародної програми PPRD East.
Під час семінару учасники ділилися досвідом висвітлення надзвичайних подій та обговорили основні питання щодо профілактичної роботи з людьми. Для учасників семінару провели тренінг на тему «Психологія поведінки під час надзвичайних ситуацій». Журналістів ознайомили з правилами користування вогнегасниками та навчили надавати першу медичну допомогу. Викладачі університету розповіли про основні правила поведінки під час надзвичайних ситуацій з виділенням токсичних речовин. Учасники семінару також обговорили розмовник служби-112, який розроблений науково-педагогічними працівниками університету.
«В такому форматі, коли представники прес-служб та журналісти разом обговорюють питання висвітлення надзвичайних подій, ми збираємось вперше. Основним нашим завданням було вироблення рекомендації, своєрідного алгоритму дій журналістів під час надзвичайної ситуації. Під час семінару ми напрацювали та затвердили довідник для журналістів, які висвітлюють надзвичайні події. Туди увійшли основні терміни та поняття, алгоритм дій в тих чи інших екстремальних умовах, а також питання особистої безпеки журналістів. Також ми домовились, що подібні семінари будемо проводити регулярно адже це допоможе пожежно-рятувальним підрозділам та ЗМІ краще розуміти один одного та оперативно інформувати громадськість», - підсумував роботу семінару прес-секретар Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Антон Крук.
Після завершення проректор навчального закладу Тарас Рак та координатор програми PPRD East Володимир Кузнєцов вручили учасникам семінару спеціальні сертифікати. Також було відмічено активну та продуктивну роботу заступника начальника рятувальної служби МНС Вірменії, відомого журналіста, генерала Миколи Григоряна та помічник міністра – керівник прес-служби МНС Республіки Білорусь Віталія Новицького.