Українська Англійська

В Університеті відбулося засідання семінарів кафедри іноземних мов та технічного перекладу

Версия для печати
У жовтні відбулися чергові засідання щомісячних семінарів «Теорія і практика художнього та військово-технічного перекладу» і «Науково-методичного семінару викладачів іноземних мов навчальних закладів України».
На засіданні науково-методичного семінару заслухали доповідь кандидата філологічних наук, доцента кафедри порівняльної педагогіки та методики викладання іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Галини Пристай. Виступ був присвячений особливостям застосування інноваційної педагогічної технології навчання в співробітництві при підготовці вчителів іноземної мови. Доповідач розкрила суть аналізованої технології, її відповідність цілям процесу мовної освіти та висвітлила чинники формування в студента мотивації, пізнавальної діяльності та комунікативної компетенції.
Доцент кафедри іноземних мов та технічного перекладу Ірина Дробіт розповіла про особливості мовної підготовки перекладачів. У доповіді було наголошено на тому, що комунікативні навички перекладача вимагають мовної гнучкості, а отже викладачеві необхідно розвивати у студентів окрім навиків письма, говоріння, читання та сприймання на слух іноземної мови, ще професійні вміння, серед яких важливими є вміння реконструювати зміст повідомлення на основі мінімуму вербальної інформації та вміння прогнозувати розвиток мовлення.
На засіданні перекладацького семінару студенти та викладачі мали змогу долучитися до «живої античності». Знаний в Україні та за кордоном перекладач Андрій Содомора поділився своїм досвідом роботи над книгою «Сто загадок Симфосія», а також презентував перед аудиторією нову працю – «Шевченків садок, Франкове поле», яка містить роздуми над перекладом, змістом, мелодикою віршів українських поетів.
Кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри класичних, візантійських та середньовічних студій Українського католицького університету Світлана Полюга розповіла про вплив античної граматичної науки на становлення української морфологічної термінології. Вона навела приклади творення українських термінів за однаковою словотвірною моделлю з античними, створених на базі латинських елементів, а також вказала на невдалі спроби терміноутворень.
 
 
 

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02