Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул запропонував створити нову систему цивільного захисту населення
В Україні кількість стихійних природних явищ – аномальних снігопадів, паводків і лісових пожеж – з 80-х років минулого сторіччя збільшилася вдвічі. До того ж це одночасно може відбуватися в 12-15 регіонах країни. 20 років тому такого не було навіть теоретично. Велику небезпеку становить і загроза техногенних аварій, кількість яких останнім часом збільшується не тільки в Україні, але й в усьому світі. За словами Олександра Вілкула, для створення нової системи будуть проаналізовані кращі напрацювання радянської системи цивільної оборони, а також сучасний світовий досвід і технології.
Пропонується оновити матеріально-технічну базу Державної служби з надзвичайних ситуацій та комунальну техніку, яка буде використовуватись і в поточному процесі прибирання міст і під час надзвичайних ситуацій.
Також, відповідно до світової практики, пропонується створити три мобільні аварійно-рятувальні загони, обладнані сучасною технікою: на заході, на сході і в центрі країни (Київ). Загони мають оперативно передислоковуватись у своєму радіусі дій у разі необхідності.
Пропонується також впровадження сучасної системи оповіщення населення. Вона буде передбачати оперативне розповсюдження інформації за допомогою технічних засобів зв'язку, ЗМІ, мережі Інтернет, мобільного зв’язку. В тому числі розробляється можливість створення загальнодержавної радіомережі на середніх хвилях.
«Новий регламент роботи має забезпечити можливість максимум протягом години надати інформацію населенню про надзвичайні ситуації та відповідні дії на цей час», – сказав Олександр Вілкул.