Українська Англійська

В Університеті відбувся Міжвузівський науково-практичний семінар з риторики

Версия для печати
21 жовтня, в Університеті відбувся Міжвузівський науково-практичний семінар з риторики, на якому активно обговорювалися проблеми методичного та екзистенційного підходу до викладання риторики у вищих навчальних закладах.
Із вітальним словом перед присутніми виступила завідувач кафедри українознавства Лабач М.М., обґрунтувавши актуальність і необхідність проведення семінару, адже риторика – це один із найважливіших складників підготовки фахівців для будь-якої сфери діяльності, зокрема для сфери безпеки людини. Про особливості та методи викладання риторики як навчальної дисципліни в нашому університеті доповіла викладач Шелюх О.М. Вона, зазначила, що риторика в контексті підготовки фахівців сфери цивільного захисту відіграє вагому роль, зокрема, формує і розвиває мовну компетенцію майбутнього фахівця, готує його до осмисленого, структурованого, переконливого, успішного спілкування; забезпечує особистісний і фаховий, саморепрезентаційний вимір діяльності; і, нарешті, риторика є тим інструментарієм, який дозволяє людині досягти «найкращої у світі мети ­– стати хорошою людиною».
В обговоренні актуальних питань дискурсивної риторики взяли участь представники різних начальних закладів Львова: Львівського державного університету внутрішніх справ, Національного університету «Львівська політехніка», Львівської філії Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені акад. В. Лазаряна. Втілюючи ідею ступеневої освіти, як спеціального гостя було запрошено Євгена Романюка, учителя СШ №22 м. Львова – заслуженого вчителя України, Лауреата Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», Відмінника освіти України, вчителя методиста. Він поділився своїми міркуваннями щодо формування мовної культури особистості, основи якої закладаються ще в середній школі, а вища школа скеровує їх у професійне русло
«Засоби активізації уваги слухачів» - такою була доповідь викладача НУ «Львівська політехніка» Шмілик І.Д., яка акцентувала увагу на специфіці викладання риторики у ВНЗ. Вона вважає, що «контакт з аудиторією – це один з найважливіших складників риторичних умінь оратора».
Доповідь «Етос у риторичній діяльності викладача» Макович Х. Я викликала жваве обговорення, оскільки на семінарі були присутні курсанти і студенти. Вони висловлювали думки щодо того, яким повинен бути ідеальний викладач як оратор.
Цікавим підсумком була доповідь «Екзистенційні виміри риторики» Хлипавки Г.Г., яка запропонувала філософський підхід до проблем риторики, адже «мова людей така ж, як їх буття».
Усі присутні погодилися, що важливо вдумуватись у глибинну природу слова, його здатність як руйнувати людяність, так і народжувати людське єднання. Лейтмотивом семінару була думка про те, що, керуючись тільки технологіями і не змінюючи власну душу й духовний світ, людина не в змозі глибинно вдосконалити свою комунікацію.
 

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02