Представники ЛДУ БЖД перебувають у Лондоні в рамках реалізації програми ЄС «Erazmus+»

Делегація Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, на чолі із завідувачем кафедри цивільного захисту та комп’ютерного моделювання екогеофізичних процесів, професором Юрієм Стародубом,  перебуває з робочим візитом у Лондоні. Візит відбувається у рамках науково-освітньої співпраці між Українським та Британським вищими навчальними закладами та програми Європейського Союзу «Erazmus+» щодо організації проектів академічної мобільності та спільних магістерських програм.

Професор Юрій Стародуб, координатор проекту Алан Флауерс,  представник програми Еразмус+ заступник директора Кінгстонського міжнародного офісу, менеджер Европейських закордонних програм Джон-Антон Карбонеллі провели нараду щодо виконання проекту.

«Співпраця розширює географію міжнародної діяльності ЛДУ БЖД. В кінці минулого року, ректор нашого навчального закладу Михайло Козяр під час зустрічі з представником Кінгстонського університету обговорили також перспективи співпраці у рамках програми «Подвійний диплом», яка передбачає визнання кредитів, накопичених студентом під час навчання за кордоном, які будуть автоматично зараховані для отримання  диплому, коли він повернеться до свого навчального закладу. Працівники зможуть отримати гранти для викладання або стажування у партнерських організаціях. За цією ж угодою навчальний заклад зможете прийняти іноземних студентів, аспірантів, докторантів або працівників для подібних короткотермінових періодів навчання у навчальному закладі», - розповів речник Львівського університету ДСНС України Антон Крук.

В ході візиту, завідувач кафедри екологічної безпеки, доцент Василь Карабин прочитав лекцію для магістрів географів на тему «Вплив катастроф на довкілля: геохімічні аспекти». Він виклав власне бачення класифікації природних катастроф та достатньо широко висвітлив питання екологічних наслідків катастроф різної генези, зокрема техногенної метаморфізації природних вод та поведінки різних  хімічних елементів та сполук на геохімічних бар’єрах. Лекція викликала великий інтерес у студентів. Цього ж дня ад’юнкт ЛДУ БЖД Андрій Гаврись провів практичне заняття для бакалаврів випускного курсу на тему «Моделювання водозбірних басейнів території Великобританії (за допомогою програмного комплексу ARCGIS)».

Також представники України провели семінар для бакалаврів географів, на якому обговорили питання природних та техногенних катастроф та їх вплив на довкілля, а студенти Кінгстона представили проекти власних наукових досліджень. Заплановані лекція та дискусійний семінар на тему «Регіональна географія, історичні зміни» та практичні заняття на тему «Копютерне моделювання в екогеофізичних дослідженнях». Робота представників Львівського університету у Лондоні буде тривати до 15 березня.