В Університеті відбулися заходи з нагоди 30 річниці аварії на ЧАЕС (ВІДЕО)

В Університеті відбулися заходи з нагоди 30 річниці аварії на ЧАЕС (ВІДЕО)
  26 квітня, у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулися заходи із вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, приурочені 30 річниці трагедії.
  У церкві Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на території навчального закладу, відбулася літургія та спільна молитва за померлих і живих Героїв Чорнобиля.
  Згодом представники ректорату навчального закладу разом із курсантами та ветеранами-ліквідаторами, взяли участь у покладанні квітів та проведенні чину панахиди за жертвами аварії біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» (вул. Морозна, 31а).
  Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника та помолилися за усіх, хто загинув внаслідок аварії на ЧАЕС.  Керівник Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, Голова львівської обласної ради Олександр Ганущин та мер Львова Андрій Садовий нагородили учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
  Після того, відбулося покладання квітів до пам’ятника «Героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС», який зведений на території Університету в 2011 році, як знак шани усіх, хто ціною власного життя та здоров’я вберегли мільйони людей.
  "Львівський державний університет безпеки життєдіяльності завжди пам'ятав, пам'ятає і робитиме все щоб пам'ять про своїх вихованців - героїв була вічною. " - сказав під час заходів ректор університету Михайло Козяр.
  Крім цього, в Центрі культури та мистецтв учасники студії акторської майстерності університету підготували урочисту академію з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи та виставу "Політ журавлів над не толоченими травами". Глядачі повернулися пам’яттю в трагічні дні квітня 1986 року, прониклися почуттям глибокої вдячності до тих, хто врятував світ від вселенської катастрофи, заступивши собою людство.
  Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС – це люди, які ціною власного життя та здоров’я стали в нерівній боротьбі зі смертельною радіацією, боронили свій народ від наслідків цієї масштабної техногенної трагедії людства. У двобій з «атомним монстром» тоді вступив загін курсантів-добровольців нашого навчального закладу: Віктор Авраменко, Іван Блашко, Олександр Дремлюга, Василь Ільюк, Сергій Климчук, Юрій Колачук, Микола Прудиус, Олександр Свинтицький та Юрій Сауляк, під керівництвом викладача циклу пожежної тактики, нині полковника внутрішньої служби у відставці Михайла Судніцина. Вони проводили дезактиваційні роботи на технологічних майданчиках вентиляційної труби 3 і 4 енергоблоків ЧАЕС та скидали уламки радіоактивного графіту і урану в саркофаг реактора.
  Серед багатьох тисяч героїв-ліквідаторів є також нинішні працівники та ветерани нашого навчального закладу: В'ячеслав Кошеленко, Ігор Іванейко, Анатолій Антонюк, Олександр Гаврилко, В'ячеслав Кісіль, Артур Лебідь, Михайло Судніцин, Андрій Харчук, Орест Юренц і покійні нині Богдан Грицай та Іван Біленко. Саме завдяки мужності та самовідданості цих людей вдалося приборкати ядерну стихію.

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення:
Відділ персоналу:
Центр науково-дослідної роботи:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68