В Унівкрситеті відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціальна робота в Україні: становлення, перспективи, розвиток»

26-27 травня 2016 року Львівський державний університет безпеки життєдіяльності вже втретє проводив науково-практичну конференцію «Соціальна робота в Україні: становлення, перспективи, розвиток», яка цього року розширила формат, набувши статусу всеукраїнської  з міжнародною участю – адже серед її учасників вперше були гості з Великої Британії, Польщі та Канади. Метою конференції є аналіз актуальних проблем соціальної сфери в Україні та пошуки шляхів їх вирішення, обмін досвідом проведення соціальної роботи між її практичними учасниками та дослідниками соціальної політики, а також аналіз методик підготовки фахівців із соціальної роботи у вищих навчальних закладах.

Роботу пленарного засідання конференції розпочав вітальним словом від керівництва Львівського державного університету безпеки життєдіяльності звернулись перший проректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, кандидат педагогічних наук, професор М.С. Коваль. Від  імені Інституту психології та соціального захисту учасників конференції привітав його директор, доктор філологічних наук, професор Б.І.Шуневич. З особливою увагою учасники конференції слухали вітальне слово голови правління Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Група активної реабілітації» Українського фонду «Реабілітація інвалідів», керівника  Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів» Я.В.Грибальского. Далі слово було надане членам Організаційного комітету конференції та гостям з-закордону: директорові Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.А.Рубай; співзасновниці організації «Care in Action» (Великобританія) п.Дженіс Лейніс, начальникові управління соціального обслуговування та захисту населення Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Т.Д. Медвідь;  професорові департаменту прикладного харчування людини, Маунт Сент Вінсент Університет (м. Галіфакс, Канада) Б.Л.Луговому; начальникові служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації В.В.Лису; професорові кафедри соціальної профілактики та ресоціалізації Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (Польща) І.Є.Курляк; завідувачеві кафедри гуманітарних дисциплін та соціальної роботи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, докторові політичних наук, доцентові О.М.Шерман, яка вела пленарне засідання.

Після обіду 26 травня відбулися секційні засідання, на яких було заслухано та обговорено виступи учасників конференції – як досвідчених науковців, так і молодих вчених: адже бажання взяти участь у конференції висловили майже всі студенти спеціальності «Соціальна робота». Гідним завершенням першого дня конференції стала насичена екскурсійна програма з відвідуванням Музею університету, яка особливо сподобалася гостям з Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя С.Д.Підлипській та Г.Г.Бондаренко. Вже вдруге у конференції беруть участь наші колеги з Ніжина, що дозволяє говорити про налагодження тісних наукових зв’язків.

27 липня гості конференції та студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота»  взяли участь у тренінгу на тему «Рефлексія. Від звичайної гри до корисної вправи», який проводили психолог О.Петрушкевич та сертифікований тренер з курсу психологія травми / психологія дітей-сиріт, голова громадського об’єднання «Турбота в Дії» Я.Поніжай.

На підведенні підсумків конференції було зазначено, що тенденція до розширення кола учасників набирає сили: якщо перша конференція зібрала більш ніж 70 учасників, друга – 83, то цього року 96 учасників з 12 вишів, 76 міст  України та 3 країн подали 94 доповіді. Заплановане видання збірника матеріалів конференції; також вони будуть розміщені на офіційному сайті  Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, де з ними зможуть ознайомитися усі бажаючі.  В подальших планах – надання конференції статусу міжнародної.