В навчальній пожежно-рятувальній частині Університету відпрацьовано практичне заняття з газодимозахисниками чергових караулів.
 Заняття складається загалом із трьох етапів практичного відпрацювання.
   На першому етапі відпрацьовується порядок включення та виключення з апаратів захисту органів дихання та зору у визначеній послідовності та діями газодимозахисників за відповідними командами командира ланки.
   На другому етапі відпрацьовуються правила ведення радіообміну, порядок та  послідовність передавання необхідної інформації за допомогою переносних радіостанцій на лінії «Пост безпеки – ланка ГДЗС». При цьому постовий на посту безпеки проводить необхідні розрахунки параметрів використання повітря в ізолюючих апаратах та інформує про них командира ланки.
  На третьому етапі відбувається відпрацювання попередніх етапів в комплексі з постановкою тактико-технічного завдання ланці ГДЗС для роботи в задимленій зоні. За задумом створено ситуацію із потерпілою особою, що опинилися в непридатному для дихання середовищі. По прибуттю чергового відділення до місця виклику у складі ланки ГДЗС проводиться розвідка, здійснюється пошук потерпілої особи в умовах повної темряви та обмеженого для руху простору. Після винесення потерпілої особи відбувається евакуація вибухонебезпечного балону з попереднім його охолодженням струменями води. Далі ланка ГДЗС направляється на локалізацію та ліквідацію умовної пожежі.
  Додатково усіма газодимозахисниками відпрацьовано вправи щодо закріплення рятувальної мотузки за конструкцію та в’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням її на потерпілого пожежним-рятувальником, включеним в апарат захисту органів дихання та зору.
  За словами начальника навчальної пожежно-рятувальної частини підполковника Василя Ковальчика дані заняття доповнюють рівень раніше засвоєних знань, вмінь та навичок газодимозахисників, дають їм можливість зменшити та виключити в майбутньому можливі помилки при гасінні пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.