ПРЕДСТАВНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ «Методика ресурсоефективного та більш чистого виробництва (РЕЧВ) як складова екологічного менеджменту на підприємствах
17 травня 2017 року кандидат геологічних наук, доцент Василь Карабин. та ад’юнкт Юлія Рак взяли участь у тренінгу «Методика ресурсоефективного та більш чистого виробництва (РЕЧВ) як складова екологічного менеджменту на підприємствах (за методикою Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку)».
Тренінг організовано департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації спільно з Центром ресурсоефективного та чистого виробництва із залученням австрійських фахівців, а саме ЙоханесаФреснера, який працює в сфері ресурсоефективності, енергоефективності таекологічного менеджменту з 1991 року.Учасники тренінгу ознайомилися з новітньою методикою (методикою РЕЧВ), направленої на скорочення споживання ресурсів підприємства та мінімізації впливу на навколишнє середовище, шляхом зменшення виробничих витрат; скорочення споживання енергії, матеріалів і води на одиницю продукції; зменшення кількості відходів; оптимізації конструкції та дизайну виробів; збільшення частки використання відходів у виробничому процесі тощо. Критерієм успішності впровадження методики є зниження у натуральному виразі витрат ресурсів на виробництво одиниці продукції.
Методика створена у рамках концепції Агенства Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO), на яке покладено місію сприяння міжнародному промисловому співробітництву та індустріальному розвитку країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою.
Учасники тренінгу також ознайомилися із досвідом австрійської дослідницької компанії з екологічного консультування STENUM GmbH щодо прикладів впроваджених проектів ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах Європи, у тому числі Східної Європи (Молдова).