9 жовтня 2018 року відбувся Науково-практичний культурологічний семінар «ЧИТАННЯ ЯК СПОСІБ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ», який організувала і провела кафедра українознавства
Семінар розпочав начальник Навчально-наукового інституту психології та соціального захисту Василь Васильович Карабин, який у своїй доповіді виокремив кілька важливих проблем, пов’язаних із темою читання у ХХІ ст., зокрема, пряму залежність успіху від кількості прочитаних книг, підтверджуючи свої слова статистичними даними і цитуванням таких відомих авторитетів сучасності, як Стів Джобс та Марк Цукрберг, що було особливо переконливим для курсантів та студентів, які ще тільки торують свою дорогу в професійне життя. Також Василь Васильович наголосив на актуальності та важливості філологічних досліджень, які проводять науково-педагогічні працівники нашого Університету.
Широку тему читання як такого було продовжено доповідями вужчого характеру, відповідно до заявленої теми семінару. Доцент кафедри українознавства Марина Орестівна Кульчицька актуалізувала проблему розвитку емоційного інтелекту як запоруку успішної професійної самореалізації та побудови гармонійних стосунків в особистому житті. Про основні методики розвитку емоційного інтелекту розповіла студентка ІІІ курсу напряму підготовки «Практична психологія» Вікторія Гутник, виокремивши серед них арт-терапію та казкотерапію як такі, що допомагають глибоко об’єктивізувати емоційний стан особистості.
«Читання в стилі LECTIO DIVINA» – такою була тема виступу семінариста ІІІ курсу Львівської православної богословської академії Олега Крвавича, який розказав про цікаву методику читання Біблії, що передбачає читання випадкового уривку із Святого Письма із кількаразовим його пропрацюванням на інтелектуальному та емоційному рівні в пошуках відповідей на актуальне життєве питання. Учасники семінару мали можливість застосувати цю методику, слухаючи уривок із Нового Заповіту і шукаючи в ньому відповідь на питання, яке повинні були сформулювати для себе перед тим. «Методика працює», – поділилися слухачі, які були готові до відвертості.
Про інтернет-ресурс як новітню форму існування книги та сучасні інтерактивні книги розповіла доцент кафедри українознавства Лідія Олегівна Вербицька, провівши розлогий огляд найпопулярніших літературно-культурологічних сайтів з демонстрацією того, як вони працюють.
Підбиваючи підсумки, старший викладач кафедри українознавства Галина Григорівна Хлипавка, яка модерувала захід, провела віртуальну екскурсію найвідомішими бібліотеками світу, які зараз виконують роль потужних культурно-просвітницьких центрів, де відвідувачі мають максимальні можливості пошуку необхідної інформації, ознайомлення з новинками у сфері своїх зацікавлень та чудові умови для спілкування, що дає можливість швидше досягати поставлених цілей і просто відчувати радість людського буття.