Співпраця між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією безпеки

Співпраця між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією  безпеки
Відповідно до двосторонньої Угоди про співпрацю між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією безпеки (м. Таллінн, Естонська Республіка), в рамках міжнародного проекту «Support to the Ukrainian Emergency Situations Service in establishmen to the training system in the field of humanitarian demining», відбувся тренінг фахівців  в галузі цивільного захисту. Цей захід проходив 05-09 серпня 2019 року на базі центру розмінування Рятувального департаменту Естонії. Участь у заході взяли офіцери Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Державної установи «Львівський спеціалізований центр підготовки поліцейських».
Під час заходу делегація ознайомилася з діяльністю та  навчальною базою Естонської академії безпеки (м. Таллінн), яку представив заступник начальника рятувального коледжу академії. Також представники університету відвідала інститут судової експертизи, де були проведені зустрічі з експертами-вибухотехніками. Ознайомились з матеріально-технічною базою південної групи розмінування та пожежно-рятувальним підрозділом (м.Тарту)
 В сучасній комп’ютерній лабораторії віртуальної реальності академії відбувся тренінг, де було відпрацьовано командні дії піротехнічних, вибухотехнічних підрозділів та інших служб екстреного реагування на події, пов’язані з небезпекою вибуху вибухонебезпечних предметів в різних умовах.
 Практичні працівники служби розмінування Естонії в зоні відповідальності західної групи розмінування провели практичне заняття по роботі з сучасними засобами пошуку боєприпасів VALLON, GARRETT. Учасники відпрацювали проведення технічної розвідки та суцільного обстеження пересічної місцевості на виявлення боєприпасів.
Особливо пізнавальним та небезпечним для особового складу делегації було проведення вибухових робіт зі знищення застарілих боєприпасів (артилерійські боєприпаси, стрілецькі набої). Для знищення використовувались  різні методи та способи, які не використовуються в Україні. Цей захід проводився спільно з військовими Естонії, представниками південної та східної  груп розмінування Естонії.
Представники української делегації провели заняття на базі Центру розмінування Естонії (м.Таллінн). Представили систему функціонування цивільного захисту України, роботу вибухотехнічної служби Національної поліції України.
Цей міжнародний проект корисний для навчання та обміну досвідом як для курсантів, так і офіцерів, які займаються підготовкою фахівців для підрозділів розмінування.