Диктант національної єдності у нашому Університеті

Диктант національної єдності у нашому Університеті
День української писемності  та мови 9 листопада щороку відзначає все свідоме українство світу, і вже дев’ятнадцятий рік цьому Дню присвячується Диктант національної єдності. Кілька років у цій акції беруть участь і наші курсанти, студенти, офіцери, викладачі, працівники. Акція, передусім, спрямована на актуалізацію ідеї української мови як дуже важливого стратегічного фактора для нашого народу, адже мова, яка є кордоном національної безпеки, завжди відігравала, а останніми роками особливо відіграє роль своєрідної духовної зброї для нас.
     Свого часу відомий німецький історіософ Готфрід Гердер ще у ХVІІІ столітті писав про величезне значення рідної мови для будь-якого народу: «Чи має нація щось цінніше ніж мова її батьків? У цій мові зосереджена вся  думка народу, його традиції, історія, релігія, все його серце і душа. Позбавити народ мови  - це значить позбавити його єдиного вічного добра».  Величезного значення мові для творення нації, її зміцнення, для духовно життя народу надавали  й усі наші державотворці, митці, духовні лідери в усі часи.
     Схилившись над аркушем паперу, кожен, хто писав Диктант сьогодні, обов’язково думав про  мову як духовну категорію, яка  зміцнює народ, консолідує його, впливає на його теперішнє й майбутнє.