Українська Англійська

Історія кафедри

   ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ КАФЕДРИ
     В травні 1954р. Київське ПТУ було передислоковано до міста Львова та перейменовано у Львівське пожежно-технічне училище МВС СРСР.
       Першим начальником циклу пожежної профілактики у Львівському ПТУ МВС СРСР був капітан вн. сл. Сулій С.Я. (1954-1961 р.р.).
     У 1961 році цикл очолив майор вн. сл. Мельничук М.І. У зв'язку із службовою необхідністю, а саме відрядження на керівну посаду Мельничука М.І
     З 1962 по 1964 рік керівництво циклом здійснював майор вн. сл. Лобода В.А. В 1964 році Мельничук М.І повертається та очолює цикл пожежної профілактики до 1985 року.
     З 1985 по 1994 рік цикл пожежної профілактики здійснював навчально-виховний процес під керівництвом полковника вн. сл. Пастухова В.П.
      В період з 1994 по 2001 рік впровадження новітніх освітніх технологій викладацький склад здійснював під керівництвом начальника циклу полковника вн. сл. Гудименка О.В.
      Згідно Постанови Кабінету Міністрів України за № 245 від 21 червня 2001р.”Про реорганізацію Львівського ПТУ МВС України у Львівський інститут пожежної безпеки МВС України, на базі циклу була створена кафедра пожежної профілактики, першим начальником якої був кандидат технічних наук, полковник вн. сл. Юзьків Т. Б.
У 2005 році при реорганізації структурних підрозділів інституту кафедра пожежної  профілактики у зв'язку з її поділом була перейменована на кафедру наглядово-профілактичної діяльності, яку з 2007 року по 2022 рік  очолював кандидат технічних наук, доцент, полковник сл. ц. з. Башинський О.І.
   
   У 2019 році шляхом об’єднання кафедр наглядово-профілактичної діяльності та електротехніки та пожежної профілактики електроустановок створена кафедра наглядово-профілактичної діяльності та пожежної автоматики, яку з 2022 року і по т.ч. очолює підполковник сл.цз. кандидат технічних наук, доцент Пазен О.Ю..
Продовжуючи славні традиції більш ніж 60-тирічної історії, кафедра наглядово-профілактичної діяльності та пожежної автоматики і сьогодні готує висококваліфікованих фахівців для органів та підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
На кафедрі здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Пожежна безпека», «Цивільний захист» та «Транспортні технології». Також науково-педагогічні працівники кафедри беруть участь у підготовці фахівців підприємств, установ, організацій різних міністерств та відомств, щодо надання послуг з виконання робіт протипожежного призначення та підвищенні кваліфікації начальницького складу ДСНС України і отриманні другої вищої освіти слухачами інституту післядипломної освіти.       
    На сьогодні кафедрою забезпечується вивчення профільних дисциплін: «Пожежна профілактика в населених пунктах», «Пожежна безпека населених пунктів», «Пожежна і виробнича автоматика», «Пожежна профілактика технологічних процесів», «Будівельні матеріали і конструкції та їх поведінка в умовах пожежі», «Електротехніка та пожежна профілактика електроустановок», «Автоматичні системи забезпечення протипожежного захисту», «Електротехніка та вимірювальні прилади», «Дослідження пожеж», «Державний нагляд у сфері пожежної та техногенної безпеки» та інші.
    Науково-педагогічними працівниками кафедри ведеться науково-дослідна робота за такими напрямками: «Обґрунтування адекватності спрощених методів випробування на базі науково-дослідної лабораторії пожежної безпеки», «Підвищення ефективності гасіння пожеж за рахунок оптимізації процесів управління пожежно-рятувальними підрозділами», «Дослідження та підвищення показників вогнестійкості будівельних конструкцій», «Підвищення зносостійкості пожежного обладнання», «Дослідження пожежної безпеки електроустановок та вимог до проектування і експлуатації систем блискавкозахисту», «Математичне моделювання процесів теплообміну», та інші.
       Станом на сьогодні вивчення дисциплін забезпечують 11 висококваліфікованих науково-педагогічних працівників, серед яких 9 кандидатів наук.
На кафедрі функціонують п’ять аудиторій та три лабораторії для проведення практичних занять із здобувачами вищої освіти. Аудиторії забезпечені макетами реальних, діючих об'єктів міста Львова, а також пристосовані для використання сучасних мультимедійних та інших прогресивних засобів навчання. У 2019 році відкрита сучасна навчально-наукова лабораторія систем протипожежного захисту.
       Сьогодні працівники кафедри гідно продовжують багату минулу та творять нову історію кафедри наглядово-профілактичної діяльності та пожежної автоматики.

 

 

 

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02