Українська Англійська

Історія кафедри

Кафедру екологічної безпеки очолює доктор сільськогосподарських наук, професор Кузик Андрій Данилович. Під його керівництвом працюють 7 науково-педагогічних працівників, з яких: 1 – доктор наук, 4 – кандидати наук, а також 8 – ад'юнктів/аспірантів кафедри (5 – денна форма навчання, 2 – вечірня форма навчання за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб, 1 – вечірня форма навчання за держаним замовленням). При кафедрі діє наукове товариство курсантів та студентів, члени якого залучаються до науково-дослідної роботи, беруть участь у конференціях, наукових семінарах, круглих столах, тощо. Здобувачі кафедри екологічної безпеки щорічно беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах з екологічних дисциплін та конкурсах наукових робіт. 
Навчання здійснюється з метою підготовки офіцерів ДСНС України – державних інспекторів з техногенної, екологічної безпеки та цивільних спеціалістів-екологів. Після закінчення університету випускники можуть працювати у таких структурах:
-   Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України;
-   Міністерства аграрної політики та продовольства України;
-   Міністерства внутрішніх справ;
-  Державної служби України з надзвичайних ситуацій  (інспектор державний з екологічної та техногенної безпеки, провідний фахівець відділу, інженер ПРЗ);
-   Державного агентства лісових ресурсів України;
-   Державного агентства водних ресурсів України;
-   Державної екологічної інспекції України;
-   Департаменті екології та природніх ресурсів обласних державних адміністрацій ;
-   у відділах екології та охорони промислових підприємств (установ);
-   у науково-дослідних установах;
-   у навчальних закладах вищої освіти;
-   у громадських організаціях, заповідниках, національних парках.
Науково-педагогічні працівники кафедри приділяють значну увагу практичній підготовці курсантів та студентів, передають досвід подолання надзвичайних ситуацій з порушенням екологічної рівноваги в Україні та інших країнах з метою аналізу помилок та встановлення найбільш ефективних дій та засобів забезпечення екологічної безпеки.
Вагоме місце в навчальному процесі займають польові навчальні практики у різних ландшафтних районах Львівської області, на ділянках з різним ступенем техногенного впливу. Не менш важливими є стажування здобувачів у територіальних структурах ДСНС України, державних екологічних інспекціях Львівської та інших областей України, Департаменті екології і природних ресурсів обласних державних адміністрацій, лабораторіях екологічного та суміжного профілю низки підприємств та організацій.

 
Надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру та ліквідація їх наслідків нерозривно пов’язані з впливами на довкілля та контролем його стану. Тому з метою підготовки фахівців пожежно-рятувальної служби – державних інспекторів з техногенної та екологічної безпеки та спеціалістів-екологів у 2006 році була створена кафедра екологічної безпеки. Кафедру екологічної безпеки очолювали: підполковник служби цивільного захисту, кандидат біологічних наук, доцент Сибірний Андрій Володимирович; кандидат технічних наук, доцент Юрим Микола Федорович; доктор біологічних наук, професор Стойко Степан Михайлович; кандидат геологічних наук, доцент Карабин Василь Васильович; доктор технічних наук, доцент, підполковник служби цивільного захисту Попович Василь Васильович; доктор технічних наук, доцент, полковник служби цивільного захисту Баланюк Володимир Мірчович; кандидат технічних наук, доцент Степова Катерина Вікторівна. Чинним завідувачем кафедри є доктор сільськогосподарських наук, професор Кузик Андрій Данилович. 
У 2009 році кафедра успішно пройшла акредитацію за напрямком підготовки "Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування" (підготовка бакалаврів), а у 2011 році - за спеціальністю 8.04010601 "Екологія та охорона навколишнього середовища" (підготовка магістрів). У 2014-2015 рр. успішно пройдено повторні акредитації за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра, що відображено у сертифікатах про акредитацію та ліцензіях. 3 2015 року при кафедрі діє ад'юнктура з спеціальності 21.06.01 "Екологічна безпека"  (технічні науки), а у 2016 році вперше було розроблено та затверджено (протокол Вченої Ради Університету № 5 від 19.02.2016 р.) освітньо-наукову програму "Екологія" підготовки здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня зі спеціальності 101 Екологія.
   
  
 


У 2020 році кафедрою екологічної безпеки успішно пройдено акредитацію освітньої програми "Екологія та охорона навколишнього середовища" за спеціальністю 101 Екологія перший (бакалаврський) рівень.
 

     



У 2022 році кафедрою екологічної безпеки успішно пройдено акредитацію освітньо-наукової програми "Екологія" за спеціальністю 101 Екологія третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень.

       

 

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02