Історія кафедри

Кафедру практичної психології та педагогіки створено в травні 2006 року з ініціативи доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, генерал-лейтенанта служби цивільного захисту, ректора Університету (з 2006 р. до 2018 р.) Михайла Миколайовича Козяра. Кафедра забезпечує професійну підготовку практичних психологів для різних галузей виробничої та невиробничої сфери. Фахівець із практичної психології може бути призначений для роботи у психологічних службах і центрах, у системі освіти, охорони здоров’я, соціальному секторі на посадах психолога; у державних та приватних підприємствах в якості НR-менеджера, який здійснює діагностичну, профілактичну та психокорекційну роботи. Підготовка екстремальних та кризових психологів спрямована на психологічний супровід як працівників оперативно-рятувальної служби, так і фахівців сектора безпеки України загалом. Основна мета – це підвищення рівня психічного здоров’я працівників, оволодіння навичками саморегуляції в стресових ситуаціях, посттравматична реабілітація постраждалих від наслідків стихійних лих та військових дій.
Комплексні практичні заняття з різних напрямів психотерапії та реабілітаційної психології, організовані кафедрою на базі психолого-тренувального центру Університету, кабінету релаксації, комп'ютерних класів, сприяють підвищенню ефективності професійної підготовки практичних та екстремальних психологів, вивчення психодіагностичних методик, оволодіння навичками застосування психокорекційних методів.
Із 2016 року кафедра здійснює також підготовку докторів філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта, яка відповідає завданням ДСНС України. Одним із них є організація провадження наукової, науково-технічної діяльності, участь у проведенні прикладних науково-дослідних робіт, підвищення рівня експериментальних досліджень. Галузевий контекст врахований у тематиці досліджень ад’юнктів кафедри, які мають можливість проводити їх у науково-дослідних лабораторіях Університету, а також в інших закладах і установах відповідно до укладених угод.

Форма навчання: денна та заочна, державна та за кошти физичних та/або юридичних осіб