Лабораторії

Науково-дослідна лабораторія екологічної безпеки
Відновлення екологічної рівноваги, порушеної в результаті надзвичайних ситуацій, неможливе без якісної оцінки їх впливу на довкілля, порівняльного аналізу можливих технічних рішень відновлення забруднених територій та визначення ступеня досягнення цільових критеріїв в процесі реабілітації. Саме ці практичні напрямки реалізації екологічної безпеки є предметом наукових досліджень лабораторії екологічної безпеки.
Лабораторія обладнана сучасними приладами фізико-хімічних методів аналізу параметрів навколишнього середовища, які дають змогу здійснювати моніторинг територій та об'єктів, що піддалися впливу надзвичайних ситуацій та техногенних аварій. Лабораторія екологічної безпеки атестована на право вимірювань основних параметрів навколишнього середовища (Свідоцтво № РЛ 091/21). Відповідно до галузі атестації, наша лабораторія може виконувати лабораторні дослідження параметрів атмосферного повітря та промислових викидів, природних та стічних вод, ґрунтів та відходів. Такі дослідження є дуже актуальними у наш час, в умовах непростої екологічної ситуації.
На базі лабораторії проводять дослідження не тільки штатні працівники, а й здобувачі та ад’юнкти. Зокрема, у 2016 році вперше було розроблено та затверджено (протокол Вченої Ради Університету № 5 від 19.02.2016 р.) освітньо-наукову програму "Екологія" підготовки здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня зі спеціальності 101 Екологія.

Навчально-наукова лабораторія безпеки довкілля
Навчально-наукова лабораторія безпеки довкілля створена з метою якісної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 101 «Екологія» та інших спеціальностей університету. Вона є багатопрофільною і надає можливість здобувачам вищої освіти отримувати  необхідний практичний досвід у сфері екологічної безпеки, охорони навколишнього середовища та його основних компонентів. Лабораторна база дозволяє проводити широкий спектр досліджень, які є невід’ємною складовою системи екологічного моніторингу як компоненти національної безпеки України. Лабораторні дослідження дозволять сформувати у здобувачів вищої освіти відповідні компетенції, усвідомити важливість збереження і охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів у відповідності із цілями сталого розвитку, прийнятими Генеральною Асамблеєю ООН. Навчальні заняття в лабораторії безпеки довкілля допоможуть майбутнім фахівцям зрозуміти важливість сталого підтримання екологічної безпеки для життєдіяльності суспільства,  забезпечать можливість ознайомлення із сучасними технологіями збереження навколишнього середовища та контролювання за його якістю.
Широкий спектр новітнього лабораторного обладнання дозволяє проводити аналіз фізико-хімічних властивостей природних та техногенних грунтів, поверхневих та підземних вод, стічних вод, мікробіологічні дослідження різноманітних за морфологічним складом субстратів, проводити радіоекологічні дослідження, фіксуючи рівні альфа-, бета- та гамма-випромінювання. вимірювати концентрації газоподібних забруднювачів у повітрі, аналізувати рівень кислотності, окислювально-відновного потенціалу, провідності, температури, солоності рідин та в’язких середовищ і концентрації розчиненого у них кисню, вимірювання рівнів шуму. Портативний газоаналізатор дає можливість проводити систематичний контроль за складом та фізичними параметрами газових сумішей, високоточний професійний вологомір, обладнаний тепловізійною камерою, забезпечує можливість безконтактного вимірювання вологості середовища та візуалізації її зміни (
1. темно - сірі опідзолені ґрунти; 2. негоріла порода; 3. сірі лісові ґрунти; 4. горіла порода; 5. обвітрена природно-змінена порода; 6. ясно - сірі лісові ґрунти; 7. супіщана порода; 8. дерново-підзолисті ґрунти
).