Українська Англійська

ЛДУБЖД

Міжнародна діяльність

 

2023 рік
З 23 до 29 жовтня 2023 року ад'юнкт кафедри екологічної безпеки, капітан служби цивільного захисту Ірина Федів та науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екологічної безпеки Катерина Степова перебували у відрядженні у Вільнюському технічному університеті імені Гедимінаса (Литовська Республіка) у рамках українсько-литовського проєкту та НДР "Природозберігаюча технологія очищення стічних вод екологічно чистими модифікованими природними сорбентами від азоту, фосфору та поверхнево-активних речовин". Протягом візиту виконали дослідження процесу адсорбції глауконіту та клиноптилоліту в лабораторіях університету. Цей проєкт спрямований на розробку методу третинного (глибокого) очищення стічних вод від сполук фосфору, азоту та ПАР. Також, представники кафедри ознайомились з науковими напрямами кафедри охорони навколишнього середовища університету, спланували дослідження та спільну діяльність надалі та обговорили можливість підписання договору про співпрацю.
 

Представники кафедри а саме: д.т.н., професор Василь Попович, к.т.н., доцент Павло Босак та к.геог.н. Ірина Думас, взяли участь у 3-тій Міжнародній науковій конференції «Екологічна стійкість у сфері управління природними ресурсами» (ISCES 2023), яка проходила 20 жовтня 2023 року у м. Батумі в режимі онлайн. Організаторами конференції є Батумський навігаційний педагогічний університет (Грузія), Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (Україна), Національний університет водного господарства та природокористування та Університет Барі Альдо Моро (Італія). 
ISCES 2023 - це рецензована міжнародна конференція, присвячена дослідницьким досягненням і застосуванням у сфері сталого розвитку, циклічного менеджменту та екологічної інженерії. Доцент кафедри Павло Босак виступив із доповіддю «Ecological successions of phytocenoses in the process of formation of the phytomeliorative cover of landfills», яка присвячена дослідженням особливості перебігу сукцесійних процесів на різних типах сміттєзвалищ Західного Лісостепу України залежно від різноманітних техногенних чинників. 
Матеріали на тему «Ecological successions of phytocenoses in the process of formation of the phytomeliorative cover of landfills»  опубліковані у збірнику серією IOP: Earth and Environmental Science (онлайн ISSN: 1755-1315, друкований ISSN: 1755-1307) і  подані до Scopus (Elsevier) для індексування.
 

28-30 квітня 2023 року Т.в.о. проректора університету з науково-дослідної роботи, полковник служби цивільного захисту Василь Попович та ад'юнкт денної форми навчання, капітан служби цивільного захисту Ірина Федів взяли участь у 12-й Міжнародній науковій конференції "Інженерія довкілля", яка проходила на базі Вільнюського технічного університету ім. Гедимінаса у м. Вільнюс, Литва. Конференція надала змогу науковцям, інженерам, менеджерам і професіоналам з усього світу підбити підсумки досліджень з інженерної екології і висвітлити проблеми функціонування різноманітних об'єктів. Василь Попович виступив із доповіддю щодо особливостей ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час війни. Досягнуто низку домовленостей щодо співпраці між університетами надалі, спільних публікацій в журналах з інженерії із високим індексом цитування, спільних проєктів та досліджень. Також представив постерну публікацію "RAILWAY INFRUSTRUCTURE OF UKRAINE AS A FACTOR OF SOIL CHEMICAL HAZARD (ANALYTICAL OVERVIEW)" (співавтори - Ю. Данченко, І. Шукель, П. Босак). Ірина Федів представила постерну публікацію "SUSTAINABLE TECHNOLOGY OF WASTEWATER TREATMENT BY ENVIRONMENTALLY FRIENDLY MODIFIED NATURAL SORBENTS FOR REMOVAL OF NITROGEN AND PHOSPHORUS" (співавтори - К. Степова,  J. Šarko, A. Mažeikienė), продемонструвавши результати досліджень у межах виконання українсько-литовського проекту, який реалізовується у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності.
 

26 квітня 2023 року Т.в.о. проректора університету з науково-дослідної роботи, полковник служби цивільного захисту Василь Попович та ад'юнкт денної форми навчання, капітан служби цивільного захисту Ірина Федів взяли участь у VI Міжнародній науковій конференції „Bezpieczeństwo, zarządzanie, medycyna i kultura fizyczna”. Метою даної конференції було надати можливість фахівцям різних галузей і науковців обмінятися думками з питань міжнародної, національної та місцевої безпеки, менеджменту та якості, медицини та фізичної культури, включаючи спеціальні умови, виявлення та запобігання загрозам, підготовку, реагування та відновлення ресурсів після надзвичайних ситуацій. Конференція проводилася в  Мультидисциплінарному навчальному центрі Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, Польща.
Василь Попович на пленарному засіданні виступив з доповіддю "Likwidowanie skutków sytuacji nadzwyczajnych w Ukrainie w związku z rosyjską agresją zbrojną", на секції з питань безпеки Ірина Федів виступила з темою "Natural sorbents for portable water purification systems in the warzone (Використання природних сорбентів для одержання води питної якості в зоні бойових дій)". Решта представників Університету взяли участь у секції з питань безпеки та представили свої теми дослідження дистанційно.

2022 рік
З 21 до 27 листопада 2022 року ад'юнкт кафедри екологічної безпеки, капітан служби цивільного захисту Ірина Федів перебувала у відрядженні у Вільнюському технічному університеті імені Гежемінаса (Литовська Республіка) у межах українсько-литовського проєкту та НДР "Природозберігаюча технологія очищення стічних вод екологічно чистими модифікованими природними сорбентами від азоту, фосфору та поверхнево-активних речовин".
Протягом візиту виконала дослідження кінетики і динаміки адсорбції бентоніту, глауконіту та клиноптилоліту в лабораторіях університету. Цей проєкт спрямований на розробку методу третинного (глибокого) очищення стічних вод від сполук фосфору, азоту та ПАР. Як екологічно чисті та недорогі поглиначі обрано природні мінерали – бентоніт, глауконіт та клиноптилоліт. У результаті виконання проєкту планується розробити багатошаровий фільтр із засипкою з екологічно чистих природних поглиначів. Також, Ірина Федів ознайомилась з науковими напрямами кафедри охорони навколишнього середовища університету, спланували дослідження та спільну діяльність надалі в рамках проєкту.


2021 рік

Кафедра екологічної безпеки отримала грант на виконання наукового дослідження у Вільнюському технічному університеті ім. Гедимінаса. Т.в.о. завідувача кафедри к.т.н., доцент Катерина Степова та ад'юнкт кафедри денної форми навчання Ірина Федів виграли фінансування в рамках конкурсу спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2022‑2023 рр. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідна рада Литви. Назва проєкту "Природозберігаюча технологія очищення стічних вод екологічно чистими модифікованими природними сорбентами від азоту, фосфору та поверхнево-активних речовин". Партнером проєкту є кафедра охорони навколишнього середовища і водного господарства, Інституту охорони навколишнього середовища Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса, в особі доктора технічних наук Аушри Мажейкене та аспірант кафедри охорони навколишнього середовища та водного господарства факультету інженерної екології Юліти Шарко.

В період з 15 грудня по 17 грудня 2021 року в рамках проєкту «Екологія ‒ вдосконалення управління сміттєзвалищами у Львівській області» на базі Головної школи державної пожежної служби у Варшаві пройшла заключна конференція на тему «Забруднення довкілля звалищами твердих побутових відходів. Виклики і загрози для екологістики». Відкрив конференцію перший проректор Університету Роман Ратушний, наголосивши на важливості знайомства з сучасними технологіями знешкодження побутових відходів та необхідності більш детального вивчення цієї теми як бази для збереження безпечного майбутнього. Мета заключної конференції полягає у висвітленні основних проблем та шляхів вирішення ситуації з твердими побутовими відходами, їх утилізацією та переробленням, розкритті комплексу екологічних та пожежних небезпек, які генерують сміттєзвалища. Також учасники конференції представили науково обґрунтовані напрацювання, спрямованні на підвищення рівня екологічної безпеки сміттєзвалищ та ревіталізації девастованих ландшафтів.
У конференції також взяли участь начальник навчально-наукового інституту цивільного захисту, професор кафедри екологічної безпеки, д.т.н.,  професор Василь Попович, завідувач кафедри прикладної математики к.пед.н., доцент Мирослава Кусій, викладач кафедри екологічної безпеки к.с-г.н. Наталія Гоцій, ад’юнкт кафедри екологічної безпеки Роман Конанець, ад’юнкт кафедри права та менеджменту у сфері цивільного захисту Олег Ковальчук,  приєднались також онлайн викладачі кафедри екологічної безпеки к.т.н. Павло Босак, Ірина Кочмар та ад’юнкт кафедри Катерина Король.
Під час конференції делегації Львівського державного університету безпеки життєдіяльності було передано новітнє лабораторне обладнання для здійснення науково-дослідних робіт в галузі екологічної безпеки. Таке сучасне обладнання суттєво підвищує потенціал сертифікованої лабораторії Університету для навчання студентів, курсантів та ад'юнктів і допомагає виявленню та моніторингу забруднення. За підсумками конференції, що відбулась у Головній школі пожежної служби Польщі було вирішено продовжувати наукові дослідження у галузі екології (твердих побутових відходів), а також започатковувати нові міжнародні проєкти. Багаторічна співпраця між Головною школою державної пожежної служби у Варшаві та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності дає можливість переймати передовий досвід у сфері безпеки людини, впроваджувати інноваційні технології в освітній процес. За понад 10 років співпраці в рамках програми «Польська допомога» було реалізовано 16 міжнародних проєкті.

  
З 22 листопада по 27 листопада 2021 року у рамках реалізації міжнародного проєкту "Erasmus+" у Кінгстонському університеті (Лондон, Великобританія) з академічним візитом перебувала т.в.о. завідувача кафедри екологічної безпеки, к.т.н., доцент Катерина Степова, а також науково-педагогічних працівників Львівського державного університету безпеки життєдіяльності: доцент кафедри іноземних мов та перекладознавства, к.ф.н., доцент Марія Іванченко та доцент кафедри Інформаційних технологій та телекомунікаційних систем, к.т.н., доцент, майор служби цивільного захисту Назарій Бурак. Мета візиту є налагодження академічної та наукової співпраці між університетами та створення сприятливих умов для реалізації освітньої мобільності як здобувачів освіти, так і викладачів обох навчальних закладів.
Упродовж тижня т.в.о. завідувача кафедри Катерина Степова провела семінар у Кінгстонському університеті (м. Лондон). Тема доповіді: "Solid waste management in Lviv (case of Lviv municipal landfill)" ‒ "Поводження з ТПВ у м. Львів (на прикладі Львівського сміттєзвалища побутових відходів)". Ця доповідь викликала жваве обговорення, оскільки порушена проблема є актуальною не тільки для України, а й за її межами. Зокрема, аналогічна ситуація склалася в Албанії. Представник цієї країни виразив зацікавленість у подальшому обміні досвідом з приводу актуальної теми досліджень. Також відбулася зустріч зі здобувачами Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, які перебувають на навчанні у Кінгстонському університеті.

 


З 20 вересня по 20 жовтня 2021 року ад’юнкт кафедри  Катерина  Король проходила навчання з академічної мобільності у Фрайберзькій гірничій академії в рамках програми «Наукової співпраці з Університетами країн, що розвиваються» міжнародного проєкту «EcoMining: розробка інтегрованої програми аспірантів для сталої гірничовидобувної та природоохоронної діяльності» у Німеччині. Даний проєкт включає в себе практичні курси для аспірантів та магістрів у Фрайберзькій гірничій академії. Під час перебування ад'юнкт кафедри здійснила досліди з визначення вмісту важких металів зразків ґрунту та води з девастованих ландшафтів Львівщини. Протягом навчання здійснювалися екскурсії рекультивованими ділянками породних відвалів шахт, територією корпусів академії та культурною спадщиною Саксонії.
Після завершення мобільності до академії були запрошені експерти, доктори наук з України та Німеччини, серед яких був професор кафедри, доктор технічних наук, професор Василь Попович, який отримав 1 кредит ECTS. Ад’юнкт кафедри отримала сертифікат на 6 кредитів ECTS.


 




















З 05 жовтня по 07 жовтня 2021 року професор кафедри Василь Попович, викладачі кафедри Павло Босак та Тарас Шуплат, а також ад'юнкти кафедри Андрій Волощишин та Ірина Федів взяли участь в практичних семінарах у рамках проєкту «Екологістика – вдосконалення управління звалищами твердих побутових відходів у Львівській області», який реалізований Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Головною школою державної пожежної служби в місті Варшава Республіки Польща. Учасники проєкту під час візиту до  комплексу із сортування та складування відходів у м. Варшава та м.Плоцьк, а також центру переробки небезпечних відходів PROSTER RECYCLING S.A, який є ексклюзивним представником  корейської компанії PROSTER CO. LTD щодо використання технологій затвердіння небезпечних відходів та небезпечних відходів у промислових масштабах у Польщі та Південній Європі, ознайомилися з функціями та обладнанням підприємств, які призначені для механічного сортування і підготовки до реалізації відходів, результатом рекультивації колишнього сміттєзвалища та процесом формування нового. Також відбувся круглий стіл, під час якого обговорили актуальні питання України та Польщі, пов'язані із проблематикою сортування, переробки, складування відходів та екологістики в рамках проєкту. Програма «Польська допомога» реалізується під егідою Міністерства закордонних справ Республіки Польща та є інструментом для співпраці з країнами, які розвиваються.
 

 








01-02 жовтня 2021 року в рамках проєкту «Екологістика – вдосконалення управління звалищами твердих побутових відходів у Львівській області», який реалізований Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Головною школою державної пожежної служби в місті Варшава відбувся онлайн семінар «Вдосконалення вимірювання забруднення навколишнього середовища відходами тривалого зберігання на сміттєзвалищах м. Львова», в якому взяли участь перший проректор Університету Роман Ратушний, професор кафедри Василь Попович, доцент кафедри Катерина Степова, викладачі кафедри Павло Босак, Тарас Шуплат, ад’юнкти кафедри Катерина Король, Ірина Федів, Роман Конанець, студенти кафедри, викладачі Університету та інших навчальних закладів. Програма «Польська допомога» реалізується під егідою Міністерства закордонних справ Республіки Польща та є інструментом для співпраці з країнами, які розвиваються.
     
У вересні 2021 року ад'юнкти та викладачі кафедри екологічної безпеки були задіяні під час міжнародних навчань EU-CHEM-REACT-2 за участю чотирьох країн Європи. Під час навчань було змодельовано такі ситуації ліквідації НС: перевезення небезпечних радіоактивних речовин через державний кордон, виявлення потерпілого з ознаками біологічного ураження, відбір біологічних проб, ліквідація пожежі в промисловій будівлі з виявленням небезпечної хімічної лабораторії, ДТП із забрудненням навколишнього середовища (озера) невідомими речовинами, руйнування будівлі та споруди в результаті вибуху з виявленням складу із небезпечними речовинами, перевезення через державний кордон невідомих речовин, виявлення ДІВ у побуті.
Складність та специфіка навчання полягає в тому, що ані штаб, ані учасники навчання не знають, яка подія буде наступною, та не готуються до неї заздалегідь. Різноплановість надзвичайних ситуацій має величезне практичне значення, адже здобувачі вищої освіти отримують неоціненний досвід щодо комунікації з різними екстреними службами, країнами Євросоюзу, а також практичну складову ліквідації НС різного рівня та виду.

 




15 квітня 2021 року відбулась онлайн IV Міжнародна наукова конференція «Безпека, управління, медицина і фізична культура», організована Вищою школою освіти у спорті (м. Варшава, Республіка Польща). На секційних засіданнях «Безпека» науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь та представили доповіді професор кафедри Василь Попович, викладачі кафедри: Тарас Шуплат та Наталія Гоцій. Також у конференції взяли участь перший проректор Університету Ратушний Роман Тадейович, науково-педагогічні працівники кафедри цивільного захисту та комп’ютерного моделювання екогеофізичних процесів та медичні працівники Університету.  Співорганізатором Міжнародної наукової конференції виступив Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. 
  
 
 
2020 рік
23 квітня 2020 року науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції «Безпека, управління, медицина та фізична культура», організовану Вищою школою освіти у спорті (м. Варшава, Польща). За допомогою програмного забезпечення Microsoft Teams свої наукові результати представили професор кафедри, д.т.н., доцент Василь Попович на тему: «Specialized technique for ecosystem rescue in Ukraine» та викладач кафедри Павло Босак на тему: «Ekologiczne i technogeniczne zagrożenie związane ze składowaniem ścieków w kopalniach węgla». Міжнародна онлайн конференція, що мала міждисциплінарний, науковий та практичний характер, дала змогу фахівцям з різних наукових галузей, навчальних закладів та спеціальностей обмінятися думками щодо міжнародної, національної та місцевої безпеки, управління, медицини та фізичної культури, включаючи кризові стани, у фазах виявлення, попередження та підготовки, реагування на надзвичайні ситуації. Участь у конференції взяли понад 50 наукових, науково-педагогічних працівників, а також докторантів та аспірантів, які представляли одинадцять закладів вищої освіти України та закордону. Учасники шукали рішення щодо вдосконалення процесів, пов'язаних із забезпеченням безпеки та управлінням на суші, акваторіях, а також у повітряному просторі; кваліфікованою першою медичною допомогою та фізичною культурою, зокрема, з питань рухових навичок рятувальників та спортсменів.
 



 
2019 рік
Впродовж останніх років Львівський державний університет плідно співпрацює із Кінгстонським університетом (Велика Британія). У 2019 році доцент кафедри екологічної безпеки, кандидат технічних наук Катерина Степова провела два візити у січні та жовтні, впродовж яких проведено ряд наукових семінарів та лекцій на теми «Treated Bentonites for Chemisorption of Heavy Metals», «Microwave-treated bentonites for chemisorption of hevy metals from wastewater», «Water quality in urban territotries», «Water resources management in Lviv», лекція-дискусія "Environmental impact of big dams» та ін. А також разом з Кінгстонськими викладачами наш науково-педагогічний працівник асистувала при проведенні лабораторних робіт з хімії, біології та управління якістю продукції. 20 травня до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності з академічним візитом у відповідь з Кінгстонського університету прибув доктор Роман Кресинськи в рамках виконання програми ERASMUS+. Під час візиту проведено лекційні та практичні заняття, а також науковий семінар на тему: «Polypyrazolylborates – potentials for soil and water remediation».

Під час візиту у жовтні 2019 року доцент кафедриКатерина Степова представила перелік наукових проектів, що пропонуються для здійснення в рамках виконання дипломних робіт студентами Кінгстонського університету в Україні на базі ЛДУБЖД. Зокрема, запропоновано 9 тем для наукових досліджень, а саме:
   1. Environmental hazards of municipal landfills (керівник професор кафедри Василь Попович);
   2. Environmental impact of waste dumps of mines (керівник професор кафедри Василь Попович);
   3. Vegetative reclamation of waste dumps of mines (керівник професор кафедри Василь Попович);
   4. Assessment of water quality in springs on the territory of Lviv (керівник доцент кафедри Катерина Степова);
   5. Investigation of iron adsorption on modified bentonite (керівник доцент кафедри Катерина Степова);
   6. Assessment by laboratory tests of water quality in wastewater on the territory of Lviv (доцент кафедри Леонід Сиса);
   7. Investigation of zinc, copper, nickel, lead adsorption on modified bentonite (доцент кафедри Леонід Сиса);
   8. Air quality assessment in Lviv park area by method of lichenoindication (старший викладач кафедри Ірина Думас);
   9. Comparative analysis of air quality in central part of Lviv and in the suburb (старший викладач кафедри Ірина Думас).
    
                                                                 
                                                              
                                                               
                                                                                                  
 
У квітні 2019 року професор кафедри Василь Попович взяв участь у ІІ Міжнародній науковій конференції "Логістика в безпеці, управлінні, медицині та рятувальній справі", яка відбувалася у Суспільній академії наук (м. Варшава, Республіка Польща). Конференція мала міждисциплінарний характер та дала можливість обмінятися досвідом фахівцям з безпеки життєдіяльності, медицини та логістики. Також від Львівського державного університету у даній конференції брали участьОльга Меньшикова, Ігор Малець, Роман Яковчук та Андрій Волощишин.
                                                                                                    
Відповідно до двосторонньої Угоди про співпрацю між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією безпеки (м. Таллінн, Естонська Республіка), в рамках міжнародного проекту «Support to the Ukrainian Emergency Situations Service in establishmen to the training system in the field of humanitarian demining», відбувся тренінг фахівців  в галузі цивільного захисту. Цей захід проходив 05-09 серпня 2019 року на базі центру розмінування Рятувального департаменту Естонії. Участь у заході взяли предсавники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, зокрема професор кафедри Василь Попович.

                                                        
                                                   
     
 

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02