Українська Англійська

Конференція

Всеукраїнська науково-практичнаконференція з міжнародною участю
«Особистість в екстремальних умовах»
(м. Львів, 24 травня 2024 року)

 
XI Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Особистість в екстремальних умовах» проведена з метою сприяння розв’язанню проблем психологічної допомоги населенню в екстремальних умовах, а також сприяння застосуванню нових методів у галузі психології та педагогіки.
У роботі конференції взяли участь 84 учасники, серед яких 15 докторів наук, 32 кандидати наук, 9 викладачів, 11 аспірантів та 17 здобувачів вищої освіти із понад 20 закладів освіти різних рівнів та напрямів, наукових установ та силових структур. Серед учасників – науковці з багатьох міст України (Вінниця, Київ, Коломия (Івано-Франківська обл.), Луцьк, Львів, Харків, Хмельницький, Черкаси), а також із Німеччини (м. Бад-Гоннеф, м. Wolfsburg) та Польщі (м. Ломжа).
З доповідями на пленарних і секційних засіданнях виступили 32 особи. Учасники заслухали й обговорили актуальні проблеми особистості в екстремальних умовах, а саме: психологічні особливості професійної діяльності фахівців ризиконебезпечних професій в умовах війни; психолого-педагогічні аспекти підготовки фахівців до професійно-екстремальної діяльності; сучасний стан і перспективи психологічної реабілітації особистості в умовах воєнного стану; міждисциплінарні гуманітарні аспекти підготовки та діяльності особистості в екстремальних умовах. Особливу увагу було зосереджено на практичних питаннях: психологічного захисту населення, використання гендерно чутливих методів розширення можливостей у кризових ситуаціях, відновлення сил і надії за допомогою концепції інтегративної методології, відновлення та збереження психічного здоров’я комбатантів, життєстійкості особистості в умовах війни, надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в умовах війни (на прикладі роботи психологів ДСНС в м. Кременчук та м. Умань), підняття морального духу воїнів.
За результатами роботи конференції підготовано електронний збірник (Особистість в екстремальних умовах : матеріали ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції (24 травня 2024 р., м. Львів). Львів, 2024. 238 с.), до якого увійшли 63 матеріали (https://sci.ldubgd.edu.ua/handle/123456789/13604).
Учасники конференції відзначили, що підвищення ефективності психологічного захисту населення в Україні потребує покращення міжгалузевої взаємодії між психологічними службами Сектора безпеки й оборони, Міністерством соціальної політики України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров’я, НАПН України та нормативно-правового закріплення механізму перенаправлення постраждалих між центральними органами виконавчої влади; в сучасних умовах важливо формувати життєстійкість особистості, яка розширює її потенціал і можливості, загартовує і мобілізує в складних обставинах, формує вектор майбутнього життя; також важливо піднімати моральний дух військ, який є одним з основних чинників, що впливає на здатність особового складу переносити важкі випробування війни, незгоди, втрати, труднощі військової служби і досягати перемоги над ворогом, успішно виконувати поставлені службово-бойові завдання.
Учасники конференції рекомендують зосередити основні зусилля на таких проблемах:
1. Забезпеченні психологічної допомоги та психологічного супроводу різним категоріям, які постраждали від війни: військовослужбовцям (які поранені, повернулися з полону) та їхнім родинам, родинам військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти, внутрішньо переміщеним особам та ін.
2. Розробленні нових та впровадженні існуючих в психології методів надання психологічної допомоги, реабілітації, психотерапії.
3. Удосконаленні професійної підготовки майбутніх фахівців (психологів, перекладачів, соціальних працівників, працівників ДСНС) до діяльності в екстремальних умовах з урахуванням кращого зарубіжного досвіду та реалій сьогодення.
4. Формування та розвиток у майбутніх фахівців особистісно-професійних якостей, які сприятимуть ефективному виконанню ними службових обов’язків, а саме: стресостійкості, готовності до діяльності в складних екстремальних ситуаціях, відповідальності, психологічної стійкості та ін.
Організатори й учасники всеукраїнської науково-практичної конференції «Особистсість в екстремальних умовах» впевнені в необхідності подальшої активізації й об’єднанні зусиль учених і практиків різних сфер для розв’язання існуючих проблем безпеки життєдіяльності особистості в екстремальних умовах і визначення пріоритетних напрямів їх вирішення у майбутньому.

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02