Наукове товариство
При кафедрі діє наукове товариство студентів (курсантів, слухачів) та аспірантів члени якого залучаються до науково-дослідної роботи, беруть участь у конференціях, наукових семінарах, круглих столах. Порядок організації наукового товариства студентів (курсантів, слухачів) та аспірантів визначається відповідно до «Положення про наукове товариство студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених Львівського державного університету безпеки життєдіяльності». До наукового товариство студентів і курсантів кафедри екологічної безпеки входять:
- ад'юнкт кафедри Федів Ірина;
- ад'юнкт кафедри Конанець Роман;
- ад'юнкт кафедри Копилов Віктор;
- ад'юнкт кафедри Скиба Тетяна;
- аспірант кафедри Лисий Назар;
- студент групи ЕК51м Жоріна Олександра;
- студент групи ЕК41 Кувік Світлана;
- студент групи ЕК31з Парщик Роксолана;
- студент групи ЕК31 Мурин Надія;
- студент групи ЕК31 Щесняк Аліна;
- студент групи ЕК21 Пекарюк Тетяна.
У червні 2024 року здобувачі вищої освіти кафедри Надія МУРИН та Олександра ЖОРІНА взяли участь у підсумковій конференцію 07.06.2024 року, де на основі презентацій робіт та їх обговорення були визначені переможці II туру Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт, який проходив на базі Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського під патронатом Національної комісії України у справах Юнеско за підтримки Міністерства освіти і науки України. Кременчуцький національний університет – засновник конкурсу, співорганізаторами виступають потужні іноземні заклади вищої освіти – Абертейський університет (Шотландія), університет Матея Бела (Словаччина), університет Едуконс (Сербія), Інститут нових технологій та бізнесу (Чехія), Люблінська політехніка та здобули 3 місця серед 25 обраних наукових робіт (за підсумками подвійного сліпого рецензування галузевою комісією спеціальності 101«Екологія»). У міжнародному конкурсі студентських наукових робіт-2024 свої роботи представили: здобувач вищої освіти першого (бакалаврський) рівня вищої освіти, навчальної групи ЕК31с Надія МУРИН (керівник доцент кафедри Павло БОСАК) на тему "Дослідження гідромереж та їх вплив на довкілля у м. Яворів Львівської області" та здобувач вищої освіти другого (магістерський) рівня вищої освіти навчальної групи ЕК51м Олександра ЖОРІНА (керівник доцент кафедри Наталія Гринчишин) на тему "Шумове забруднення магістральних вулиць центральної частини м. Львова".
Протягом 02-07 жовтня 2023 року здобувачі вищої освіти спеціальності Екологія взяли участь у навчанні та лекціях про енергоефективність, зміну клімату, зелену повоєнну відбудову України, а також реалізовуватимуть власний повноцінний екологічний проєкт. Одна з команд четвертої зміни екологічного табору для активної молоді «Обʼєднані Україною», що відбувався у м. Львові, реалізувала екологічний проєкт-ініціативу. Метою проєкту було прибирання території Скнилівського парку від сміття. Проєкт реалізувався за підтримки ГО «Let’s do it Ukraine», ГО «Українська академія лідерства» та Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал «Центр води». До толоки долучились місцеві жителі й активісти. Спільними зусиллями було зібрано 304 кг сміття.
|
|
|
У період з 06 липня по 08 липня 2023 року здобувачі вищої освіти спеціальністі 101 Екологія ПУЛА Остап та ДОЛИНЮК Вікторія взяли участь у тренінгу з основ кібергігієни для студентів та курсантів закладів вищої освіти системи МВС України відповідно до спільного проєкту ОБСЄ та МВС України «Посилення спроможностей національних партнерів для зміцнення кіберстійкості» у Кам’янець-Подільському Хмельницької області. Протягом дводенного навчання здобувачі вищої освіти ознайомилися із розслідуванням злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, ознайомилися з основними положеннями та термінами, що стосуються кібергігієни, нормативно-правовою базою у сфері кібербезпеки та інформаційної безпеки, засобами безпеки на робочому місці, особливостями дотримання правил кібергігієни в системі публічної служби, навчилися визначати заходи кібербезпеки для конкретної ситуації, організовувати безпечний доступ до пристроїв і програм, критично оцінювати інформацію та безпечно поводитись у кіберсфері. Мета тренінгу – зробити кібергігієну складовою звичного навчального процесу в інституціях, що готують правоохоронців та служб реагування на надзвичайні ситуації.
01 листопада 2022 року здобувачі вищої освіти спеціальності 101 “Екологія” та науково-педагогічний склад кафедри екологічної безпеки пройшли виїзне заняття з навчальної дисципліни “Поводження із відходами”, яке проходило на території ЛКП “Львівспецкомунтранс” м. Львів, вул. Жовківська, 18). Дане підприємство є єдиним комунальним підприємством у місті Львові, яке надає послуги із вивезення твердих побутових відходів та рідких нечистот вже понад століття, починаючи з жовтня 1909 року.
Актуальність проведеного заняття суттєво зростає у зв’язку з тим, що 20 червня 2022 р. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про відходи”, який наближає законодавство України до законодавства ЄС, запроваджує європейську ієрархію поводження з відходами, стимулює закриття старих сміттєзвалищ та приведення тих, які функціонують до європейських норм, забезпечує використання роздільного збору відходів, створює сприятливі умови для будівництва сміттєпереробних заводів і запроваджує розширену відповідальність виробника та покликаний сприяти підвищенню рівня культури поводження з відходами в суспільстві.
Під час заняття, котре проводив начальник відділу комунікацій та просвітництва управління з питань поводження з відходами Львівської міської ради Роман Яцикович, було розкрито основні аспекти проблематики джерел утворення різних типів відходів у місті Львові, наведено окремі статистичні дані, які стосуються сезонного аспекту накопичення відходів, дано низку фахових поради із сортування та поводження з побутовими відходами. Навчання супроводжувалось наочними ілюстративними стендами та експозиційними моделями контейнерів для роздільного збору відходів. Також здобувачі та науково-педагогічні працівники були ознайомлені із перспективами проєкту побудови сміттєпереробного заводу та облаштування полігону твердих відходів, які не підлягають переробці та мали змогу ознайомитись з експозицією готової продукції вторинної переробки відходів.
|
|
16 грудня 2021 року відбулось чергове засідання Молодіжної ради при Львівській державній обласній адміністрації, у якому взяла участь старший лейтенант служби цивільного захисту, ад'юнкт денної форми навчання Ірина Федів. На засіданні голова Молодіжної ради Богдан Талатура зазначив, що основними напрямками діяльності новоствореної Молодіжної ради в цей час будуть доопрацювання механізму стажування молоді у Львівській ОДА, створення можливості стажування у Львівській облраді, а також залучення молоді до обговорень рішень, які приймаються на рівні області у сфері молодіжної політики. Федів Ірина була обрана в комітет з питань зовнішньої політики та міжміського співробітництва, де планує плідно працювати на користь молоді.
|
13 грудня 2021 року у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувся науковий семінар за результатами наукового стажування ад’юнкта денної форми навчання кафедри екологічної безпеки, капітана служби цивільного захисту Катерини Король за програмою DAAD «Наукове співробітництво з університетами країн, що розвиваються" в рамках проєкту “EcoMining: Development of Integrated PhD Program for Sustainable Mining & Environmental Activities”, (м. Фрайберг, Німеччина), яке проходило з 20 вересня по 20 жовтня 2021 року. Цей проєкт включає в себе практичні курси для аспірантів та магістрів у Фрайберзькій гірничій академії. Під час перебування ад'юнкт здійснила досліди з визначення вмісту важких металів зразків ґрунту й води з девастованих ландшафтів Львівщини та представила отримані результати.
|
|
24 листопада 2021 року відбулося урочисте нагородження кращих з найкращих – відмінників, які не просто мають відмінні оцінки, а є лідерами в житті. Урочистості відбувалися у актовій залі головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка за участі голови Львівської ОДА Максима Козицького, директора департаменту освіти Олега Паски та ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Мельника. Здобувач кафедри екологічної безпеки групи ЕК-31 Олеся Палюх нагороджена премією обласної державної адміністрації та обласної ради «За активну громадську позицію, особистий внесок у розвиток і утвердження вітчизняної науки, сприяння суспільному прогресу, соціально-економічним перетворенням в Україні та світі». Також серед здобувачів вищої освіти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності були нагороджені: Назар Безнос, Олег Борачок, Данило Коломієць, Олександра Пекарська, Олександра Полодюк, Вікторія Філіппова, Віта Чернявка, Артур Чорний, Марина Щиборовська та Тетяна Щадило нагороджена премією В’ячеслава Чорновола.
|
24 листопада 2021 року здобувачі кафедри, заступник начальника Навчально-наукового інституту цивільного захисту з навчально-наукової роботи Ольга Меньшикова та доцент кафедри Наталія Гринчишин представляли інтерактивну студентську студію зі Львова на Всеукраїнському онлайн-конгресі 2021 для майбутніх екологів «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ». Проєкт організований Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку й спрямований на підвищення обізнаності майбутніх екологів у реальних очікуваннях роботодавців, посилення уваги суспільства до ролі дуальної освіти, об’єднання зусиль освітян та роботодавців у підготовці висококласних фахівців.
Доповідачами на заході були представники Міністерства охорони довкілля і природних ресурсів, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Держекоінспекції України, Професійної асоціації екологів України. У ході проведення заходу було окреслено ключові екологічні проблеми, на які буде зосереджено увагу найближчі 20 років; визначено основні вимоги до підготовки професійних екологів, рівня їх знань, умінь, компетенцій, зокрема професій, які пов’язані з питаннями збереження довкілля; обговорено сучасні професійні вміння і навички та вимоги роботодавців. Участь в проєкті взяли понад 1000 учасників з різних навчальних закладів України.
|
|
У вересні 2021 року доцент кафедри Наталія Гринчишин, ад'юнкти кафедри Ірина Федів та Роман Конанець, а також здобувачі кафедри взяли участь у форумі "Lviv Eco Forum 21". Форум був майданчиком зустрічі народних депутатів України, фахівців Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства екології та природних ресурсів, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України, органів місцевого самоврядування, партнерських асоціацій, бізнесу та науки, колег з Німеччини, Австрії та Польщі.
Мета Форуму полягала у створенні ефективного діалогу з учасниками сектору управління водними ресурсами для обміну досвідом, координації прогресу у досягненні цілей санітарії, водопостачання та гігієни, включаючи посилення політичних пріоритетів, збільшення фінансування, підвищення ефективності використання коштів, створення кращих структур управління та інституцій, формування сприятливого середовища, взаємної відповідальності між зацікавленими сторонами, сприяння стабільним та екологічно безпечним інвестиціям. Головні теми Форуму: водна стратегія України, стратегія розвитку систем питного водопостачання та централізованого водовідведення, реалізація інвестиційних проектів водного сектору для досягнення найвищих екологічних показників.
|
Вітчизняні конкурси. Здобувачі вищої освіти кафедри щорічно беруть участь у Всеукраїнському (Міжнародному) конкурсі наукових робіт в галузі екології.
У 2023-2024 навчальному році підготовлено та подано 2 студентські наукові роботи на конкурси:
– здобувач Надія Мурин – участь у II турі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт спеціальності 101 «Екологія». (диплом ІІІ ступення, керівник доцент Павло Босак);
– здобувач Олександра Жоріна – участь у II турі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт спеціальності 101 «Екологія». (диплом ІІІ ступення, керівник доцент Наталія Гринчишин).
У 2020-2021 навчальному році підготовлено та подано 5 студентських наукових робіт на конкурси:
– здобувач Олеся Палюх – участь у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Архітектура та будівництво» за напрямом “Екологічні аспекти сталого розвитку міст”. (диплом ІІ ступення, керівник викладач Тарас Шуплат);
– здобувач Іван Бельмега – участь у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Архітектура та будівництво» за напрямом “Екологічні аспекти сталого розвитку міст”. Тема роботи: "Вплив урбанізаційних процесів на екологічний стан водойм міста" (керівник викладач Тарас Шуплат);
– здобувач Роман Ярич – участь у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Архітектура та будівництво» за напрямом “Екологічні аспекти сталого розвитку міст”. Тема роботи: "Вивчення рівня екологічногозабруднення повітряного басейну та транспортного навантаження вулиць м. Львова" (керівник викладач Тарас Шуплат);
– здобувач Олександра Жоріна – участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Екологічна безпека комплексу «автомобіль – навколишнє середовище», спеціальність «Автомобільний транспорт» (Харківський національного автомобільно-дорожний університет м Харків). Тема роботи: “Стан атмосферного повітря на автомагістральних вулицях міста” (керівник доцент Наталія Гринчишин);
– здобувач Наталія Дебера – участь у ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (Національний університет водного господарства та природокористування м. Рівне). Тема роботи: “Екологічно безпечні технології утилізації сухих залишків рослинних відходів” (керівник доцент Наталія Гринчишин).
У 2018 році здобувачі кафедри екологічної безпеки взали участь у Всеукраїнських олімпіадах з екологічних дисциплін та конкурсах наукових робіт, а саме:
1. Конкурс м. Полтава ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галюззю знань “Екологія”. Полтавський національний технічний у-тет імені Ю. Кондратюка (Дмитро Гончаренко);
2. Конкурс наукових робіт за спеціальністю “Технологія захисту навколишнього середовища”, Одеська національна академія харчових технологій (Марина Козак М.);
3. Конкурс наукових робіт за спеціальністю “Техногенна безпека”, ЛДУБЖД (Роман Чулак);
4. Участь у 3 турі конкурсу-2017/18 стипендіальної програми «Завтра.UA», м.Київ, Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Сергій Порошенко);
5. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з «Загальна екологія», НУ біоресурсів і природокористування (Сергій Порошенко, Ярослава Абламетова, Софія Бринецька);
6. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з «Економіки природокористування»,Львівський національний аграрний університет (Юлія Заєць, Катерина Мусій);
7. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з «Екологічної безпеки» Кременчуцький національний університет ім. М.Остроградського (Яна Гончаренко);
8. ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Загальна екологія» (Сергій Порошенко, Софія Бренецька).
1. Конкурс м. Полтава ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галюззю знань “Екологія”. Полтавський національний технічний у-тет імені Ю. Кондратюка (Дмитро Гончаренко);
2. Конкурс наукових робіт за спеціальністю “Технологія захисту навколишнього середовища”, Одеська національна академія харчових технологій (Марина Козак М.);
3. Конкурс наукових робіт за спеціальністю “Техногенна безпека”, ЛДУБЖД (Роман Чулак);
4. Участь у 3 турі конкурсу-2017/18 стипендіальної програми «Завтра.UA», м.Київ, Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Сергій Порошенко);
5. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з «Загальна екологія», НУ біоресурсів і природокористування (Сергій Порошенко, Ярослава Абламетова, Софія Бринецька);
6. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з «Економіки природокористування»,Львівський національний аграрний університет (Юлія Заєць, Катерина Мусій);
7. ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з «Екологічної безпеки» Кременчуцький національний університет ім. М.Остроградського (Яна Гончаренко);
8. ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Загальна екологія» (Сергій Порошенко, Софія Бренецька).
9. Здобувач кафедри групи Анна Сметаніна взяла онлайн-участь у «Еко Форум – 2020», яка виступила з доповіддю на тему: «Вплив кліматичних змін на гідрохімічні показники малих річок Львівщини».
У березні 2016 року здобувач кафедри Христина Прищепа у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за галуззю знань «Екологія та екологічна безпека» у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка представила роботу «Фітотоксичність вуглеводневого забруднення грунтів на прикладі гірчиці білої» (керівник доцент Наталія Гринчишин) та здобула 3 місце серед 136 робіт з 67 вищих навчальних закладів України. У попередніх роках на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт свої роботи представляли курсанти Юля Рак (керівник завідувач кафедри Василь Карабин), Іванець Христина, Ірина Пальчук (керівник доцент Наталія Гринчишин).
Міжнародні конкурси. У рамках проєкту Еrasmus+ з 27 вересня 2021 року здобувач кафедри групи ЕК-31 Олександра Жоріна розпочала 100-денне навчання за спеціальністю «Наука про навколишнє середовище» (Environmental science) у Кінгстонському університеті (м. Лондон, Великобританія). Дана академічна мобільність буде добрим стартом та колосальним освітнім досвідом у здобутті обраного фаху. Варто зазначити, що здобувач отримає стипендію у розмірі 100 000 грн.
|
|
Протягом осіннього семестру 2022-2023 навчального року студент групи ЕК21 Радченко Анастасія разом і студентами спеціальностей «Кібербезпека», «Комп’ютерні науки», «Цивільна безпека», «Пожежна безпека», «Філологія» ЛДУБЖД проходили навчання в рамках реалізації проєкту KA107 - Higher education student and staff mobility between Programme and Partner Countries програми академічної мобільності ERASMUS+ з Кінгстонським університетом (м. Лондон, Великобританія).
|
У 2014-2015 рр. кафедру екологічної безпеки на конкурсі «Науковий Дебют. Сталий розвиток» представляли здобувачі: Валерія Землякова, Оксана Бень, Христина Бойчук, Уляна Равлик, Наталя Тур (керівники: доцент Наталія Гринчишин, доцент Василь Карабин, доцент Катерина Степова). Починаючи з 2012 року здобувачі кафедри екологічної безпеки брали участь у престижному міжнародному конкурсі «Науковий Дебют. Сталий розвиток», що проходить під патронатом Голови Європарламенту 2009-2012 років професора Єжи Бузека. У 2012 році з поміж 200 наукових робіт, представлених на конкурс, було відібрано 20 робіт з України, і з них 5 робіт належали курсантам-екологам ЛДУБЖД (керівники: доцент Василь Карабин, доцент Мар'яна Петрова, доцент Катерина Степова). У березні 2013 року 12 найкращих студентів з України було запрошено на міжнародну наукову конференцію у м. Варшава (Польща). Організатор конкурсу Єжи Бузек відзначив високий рівень робіт, представлених здобувачами кафедри екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.