Українська Англійська

Про спеціальність

Головне завдання кафедри спеціально-рятувальної підготовки та фізичного виховання це виховання в курсантів та студентів відданості до вибраного фаху, вірності службовому обов'язку, присязі. Формування у курсанта морально-психологічних та вольових якостей, уміння правильно орієнтуватися у складних ситуаціях та приймати правильні рішення. Підготовка вимогливих, дисциплінованих, підтягнутих у стройовому відношенні офіцерів підрозділів МНС. 

Фізичне виховання


     Фізичне виховання є складовою частиною підготовки, професійно-прикладної підготовки майбутніх рятівників. Як навчальна дисципліна у ЛДУ БЖД - має за мету забезпечення процесу підготовки спеціалістів з високим рівнем фізичної підготовленості, здатних ефективно виконувати оперативно-рятувальні завдання, стійко переносити великі розумові, нервово-психічні та фізичні навантаження без зниження професійної працездатності. Фізичне виховання позитивно впливає на підвищення рівня професійної підготовленості, виховання моральних та психологічних якостей майбутніх рятівників і є дієвим засобом всебічного гармонійного розвитку особистості.
     Основними завданнями фізичного виховання є: розвиток і постійне вдосконалення фізичних якостей; у прийнятті правильних рішень; покращення фізичного розвитку особистості, зміцнення здоров'я; підвищення стійкості організму до дії несприятливих чинників під час виконання оперативно-рятувальних завдань. Фізичне виховання в ЛДУБЖД проводиться в таких формах:
- ранкова фізична зарядка;
- навчальні заняття;
- заняття в спортивних секціях;
- самостійні тренування;
- спортивно-масові заходи.
     Практичні заняття є основним видом занять з фізичного виховання і спрямовані на розвиток фізичних якостей, набуття необхідних рухових вмінь та навичок. Практичні заняття проводяться в спортивних залах обладнаних інвентарем та спеціальними тренажерами, на відкритих спортивних майданчиках, смугах перешкод, навчально-спортивному комплексі. Атестація курсантів та студентів з фізичного виховання передбачає щорічні тестування згідно вимог кредитно-модульної системи. По завершенню курсу навчання складається іспит з дисципліни "Фізичне виховання".  
 

Техніка виконання нормативних вправ з фізичної підготовки
Біг 1000 м Біг 100 м Підтягування на перекладині
 

Рятувальна підготовка
 Рятувальна підготовка в ЛДУБЖД є складовою частиною фахової підготовки, важливою і невіддільною частиною навчання і виховання курсантів та студентів. В програму рятувальної підготовки включені теоретичний та практичний розділи, в зміст яких передбачено набуття у курсантів і студентів знань, вмінь і навичок, котрі необхідні для здійснення рятувальних робіт в умовах міста. Першочерговим завданням пожежно-рятувальних підрозділів при гасінні пожеж і ліквідації надзвичайних ситуацій є виконання аварійно-рятувальних робіт, направлених в першу чергу на рятування потерпілих. До аварійно-рятувальних робіт ставляться підвищені вимоги по часу їх виконання. Аварійно-рятувальні операції, як правило ведуться в обмежених і небезпечних умовах при відсутності джерела енергії. Для успішного виконання цих робіт необхідні такі інструменти і спорядження, які прості по конструкції, надійні в роботі і при цьому не залежать від джерела енергії, а самі рятувальники повинні володіти високим рівнем фізичної підготовки, ефективно вирішувати оперативно-рятувальні завдання, стійко переносити великі розумові, нервово-психічні та фізичні навантаження. Тому, рятувальна підготовка є невід'ємною частиною навчання і виховання курсантів та студентів, важливою складовою фахової підготовки.
     Результатом навчання з рятувальної підготовки є набуття курсантами і студентами необхідних знань та вмінь для успішного проведення аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних робіт.
      
Пожежно - рятувальна підготовка
      Метою вивчення дисципліни "Пожежно-рятувальна підготовка" є оволодіння прийомами роботи з аварійно-рятувальною технікою та озброєнням, вдосконалення навичок щодо організації та методики проведення занять з ПРП в ролі командира відділення, начальника варти, вдосконалення психологічної підготовки, вивчення організації тренувань та проведення змагань з пожежно-прикладного спорту. Вдосконалення навичок в проведенні занять по ПРП з відділенням, вартою, здійснюються на практичних заняттях, які проводяться в обстановці, наближеній до реальної (за нормативний час), що вимагає від курсантів прояву вольових та фізичних якостей. На одне практичне заняття планується виконання (навчити, тренувати) не більше двох вправ. Навчальні вправи, методи та способи їх виконання сприяють розвитку у курсантів сили, спритності, витривалості, сміливості, закріплюють та вдосконалюють навички на протязі всього процесу навчання шляхом систематичного повторення попередньо вивчених вправ в різних умовах і комбінаціях. До самостійних тренувальних занять допускаються курсанти, які досконало засвоївши правила техніки праці, мають практичні навички роботи з аварійно-рятувальною технікою та обладнанням. Для підготовки спортсменів-розрядників, суддів з пожежно-прикладного спорту курсанти вивчають теоретичні основи пожежно-прикладного спорту, а також правила проведення занять. Теоретичний курс ПРП вивчається на лекціях. Практичні заняття проводяться у вигляді тренувань та особисто-командних змагань. 


 

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02