Представники Університету взяли участь у робочій нараді з упровадження ґендерної рівності у закладах вищої освіти системи МВС України

11 грудня 2020 року відбулася онлайн-зустріч із презентації результатів проведеного аналізу наявних інструментів та форм упровадження ґендерного компонента в різних напрямах діяльності закладів вищої освіти МВС під головуванням заступниці міністра внутрішніх справ України Катерини Павличенко.
У нараді взяли участь представники 13-ти закладів вищої освіти МВС України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України. Львівський державний університет безпеки життєдіяльності представляли проректор по роботі з персоналом Володимир Піндер, завідувач кафедри соціальної роботи, управління та суспільних наук Ганна Коваль, радник ректора з ґендерних питань Ігор Коваль та фахівець з ґендерної рівності Роман Держко.
Під час робочої зустрічі були презентовані результати аналізу інтегрування ґендерного підходу в освітній процес, обговорені досягнення та практичні напрацювання й окреслені подальші дії щодо розвитку процесу комплексного впровадження ґендерної перспективи в освітній процес закладів вищої освіти системи МВС. Проведений аналіз в цілому показав, що кожен навчальний заклад уже має організаційні ресурси для вирішення питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та має певний досвід у їх вирішенні. Згідно з озвученою інформацією на даний час у вищих навчальних закладах ДСНС України серед загальної кількості викладацького складу жінок 33%, серед студентів – жінок 26%, серед курсантів – жінок 17%, серед аспірантів, ад’юнктів, докторантів – жінок 30%.
Спікери онлайн-наради висловили свої рекомендації щодо створення окремих дисциплін (або програм в рамках загальних навчальних дисциплін) чи спеціалізованих курсів з ґендерної тематики, а також запропонували провести обміни досвідом з навчальними закладами, де вже розроблені та впроваджені подібні навчальні дисципліни, програми чи курси. Також обговорювалися питання щодо створення електронної платформи для здійснення дистанційного ґендерного навчання для науково-педагогічних працівників, студентів, курсантів, ад’юнктів, докторантів тощо. Зокрема, для використання у практичній роботі рекомендований інтерактивний онлайн-курс «Я знаю ґендер», який розроблений експертами з ґендерний питань Структури «ООН Жінки» в Україні (UN Women Ukraine).
За результатами зустрічі буде розглянуто варіант створення Міжвідомчого центру ґендерної освіти (компетентності) органів системи МВС, базуючись на практичному досвіді закладів вищої освіти системи МВС України.