Університет долучився до інтерактивної дискусії «Розуміння маскулінності та гендерної рівності в секторі безпеки України»

Університет долучився до інтерактивної дискусії  «Розуміння маскулінності та гендерної рівності в секторі безпеки України»
2 грудня відбулася інтерактивна дискусія «Розуміння маскулінності та гендерної рівності в секторі безпеки України». Цей захід проводився з метою обговорення результатів дослідження МВС у співпраці з ООН Жінки у закладах вищої освіти Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Від Львівського державного університету безпеки життєдіяльності взяли участь понад 60 осіб – курсанти, студенти та науково-педагогічні працівники інститутів кафедр, а також відділу виховної, соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення. Модераторкою заходу виступила журналістка та правозахисниця Тетяна Касьян.
Учасниці та учасники інтерактивної дискусії обговорювали поняття гендерної рівності, маскулінності та фемінності, також намагалися зрозуміти стереотипні погляди щодо ролей жінок та чоловіків на робочому місці, впізнавати їх у своєму повсякденному житті та знати про їхній шкідливий вплив на чоловіків і жінок та суспільство в цілому. Під час зустрічі розглядалися й питання про насильство за ознакою статі (у тому числі домашнє насильство), прояви сексуальних домагань у громадських місцях.
Курсанти та студенти Університету, які найактивніше долучалися до дискусії, отримали подарунки та мерч від організаторів заходу.
Дослідження «Розуміння маскулінності та гендерної рівності в секторі безпеки України» проведено з лютого 2019 року по грудень 2020 року за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України (з використанням міжнародної методології IMAGES) з метою визначення рівня сприйняття жінками і чоловіками в секторі безпеки України гендерної рівності, маскулінності та фемінності, а також ролі чоловіків та жінок у суспільстві.
IMAGES – це одне з найбільш комплексних досліджень, проведене у більш ніж 40 країнах світу, яке спрямоване на вивчення ставлення і практик щодо гендерної рівності як серед чоловіків, так і серед жінок з метою використання цієї інформації під час підготовки, впровадження та моніторингу реалізації заходів та політик, спрямованих на просування гендерної рівності.
Мета дослідження – використання його результатів під час підготовки, упровадження та моніторингу реалізації заходів, спрямованих на просування гендерної рівності, зокрема виконання Національного плану дій щодо реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
Досліджувалися такі сфери: насильство за ознакою статі, здоров’я та звички, пов’язані з ним, розподіл праці у домогосподарстві, участь чоловіків у догляді та вихованні дітей, ставлення чоловіків і жінок до гендерних питань і політики, пов’язаної з ґендерною рівністю, а також щодо якості життя.
Усього в межах дослідження було опитано 1595 респондентів та респонденток (1354 чоловіки та 241 жінку) сектору безпеки і оборони України.