У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулась друга частина онлайн-семінару в рамках проєкту NET-CBRN-REACT

Перша частина Львівського воркшопу з розробки сценарного підходу до тренувань та вправ у рамках Об’єднаного Механізму Цивільного Захисту також  була проведена онлайн через загальну ситуацію, пов’язану із пандемією  COVID-19.
На 2 онлайн-семінарі були презентовані напрацювання щодо розробок у рамках проєкту. Науково-педагогічні працівники Університету Олександр Лазаренко та Василь Лоїк, які є експертами проєкту, презентували один з можливих розроблених шаблонів сценарію, відповідно до якого будуть проведені навчання в рамках проєкту NET-CBRN-REACT у 2022 році. Також свої сценарії представили й інші учасники проєкту.
Члени консорціуму обговорили та проаналізували дослідження щодо майбутніх навчань, вправ та процедур, основаних на ризиках, що є поширеними у Східній Європі та на Близькому Сході. Було погоджено концепцію поширення інформації у МЕДІА.
За умов складних та постійно мінливих, що продемонструвала пандемія COVID19, більш ефективна готовність та запобігання, оперативніше реагування та усунення наслідків надзвичайних ситуацій потребують кращого накопичення інформації, збільшення її потоку, покращення обміну знаннями та навичками для консолідації наукових доказових знань. Саме тому однією з умов проєкту було створення онлайн експертної підтримки Мережі знань у рамках Об’єднаного Механізму Цивільного Захисту, що і було успішно реалізовано.
Проєкт NET-CBRN-REACT сприятиме впровадженню Сендайської рамкової програми ООН щодо зменшення ризику катастроф, забезпечуючи краще розуміння ризиків стихійних лих у регіонах Східної Європи та Близького Сходу, а також сприятиме інформуванню ЄС під час кризового управління надзвичайними ситуаціями.