Ад’юнкти-екологи представили результати проведених наукових дисертаційних досліджень

На кафедрі екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відбувся науковий семінар, на якому ад‘юнкти четвертого року навчання Бойчук Богдан Ярославович і Король Катерина Анатоліївна представили результати проведених наукових дисертаційних досліджень, здійснених за період навчання в ад’юнктурі Університету. Представлені роботи подаватимуться на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 101 «Екологія».
         На засіданні були присутні проректор з науково-дослідної роботи університету,  д.с.-г.н., професор Кузик А.Д.,  начальник Навчально-наукового інституту цивільного захисту, д.т.н., професор Попович В.В., заступник начальника Навчально-наукового інституту цивільного захисту, к.ф.-м.н., доцент Меньшикова О.В., начальник відділу докторантури/ад’юнктури університету к.т.н. Копистинський Ю.О.,  представники науково-педагогічного складу кафедри екологічної безпеки та  ад’юнкти.
Ад’юнкт заочної форми навчання Бойчук Б.Я. представив доповідь на тему “Оцінка антропогенного впливу  прибережних міст річки Прут на екологічний стан її води” (науковий керівник д.с.-г.н., професор Кузик А.Д.).
Доповідач здійснив представлення результатів аналітичного огляду  сучасних наукових та дослідницьких розробок  у галузі екологічної оцінки антропогенного впливу на водні екосистеми, розкрив результати вивчення комплексу фізико-хімічних параметрів проб річкової води, донних відкладів, стічних вод за  тривалий період досліджень. Здобувач представив розроблену комплексну екологічну оцінку якості вод річки Прут на дослідній ділянці відповідно до ряду нормативних індексів, що дозволило виявити основні джерела антропогенного забруднення досліджуваного об’єкту і встановити ступінь їх небезпеки для компонентів річкової екосистеми.
Ад’юнкт денної форми навчання Король К.А. представила доповідь на тему “Екологічний моніторинг сміттєзвалищ туристично-рекреаційного комплексу Львівської області” (науковий керівник  д.т.н., професор Попович В.В.).
        Проведенні дослідження здійснені з метою виявлення поширення шкідливих речовин на довкілля, генерованих малими сміттєзвалищами, розташованими в туристично-рекреаційних зонах Львівської області. Доповідачем встановлено основні групи полютантів, їх небезпеку для компонентів довкілля, проведено моніторинг посезонного впливу на довкілля регіону дослідження, вивчено структурний склад побутових відходів, характерний для об’єктів туристично-рекреаційного комплексу,  розроблено комплексну систему заходів, спрямовану на зменшення ураження території забруднюючими речовинами.
За результатами представлених наукових доповідей та в процесі їх колективного обговорення, доповідачі отримали низку зауважень та практичних рекомендацій, спрямованих на покращення структури дисертаційних робіт та акцентування на  розкритті важливих наукових моментів проведених досліджень. Учасники засідання рекомендували представлення даних дисертаційних робіт на наступному розширеному засіданні кафедри, з врахуванням висловлених зауважень та рекомендацій, адже роботи носять яскраво виражений практичний природоохоронний характер та стануть важливим елементом налагодження системи екологічної безпеки регіонів дослідження.