У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулось практичне заняття на тему «Виявлення та ідентифікація біологічної загрози»

У Навчально-науковому інституті цивільного захисту проходять практичні заняття з дисципліни «Радіаційний, хімічний, біологічний захист». Заняття проводилось із здобувачами вищої освіти другого курсу спеціальності «Цивільний захист» на території ЛДУБЖД. Тема заняття «Виявлення та ідентифікація біологічної загрози».
Метою занять є відпрацювання практичних навичок щодо реагування на надзвичайні ситуації біологічного характеру та їх ідентифікація  з використанням технічного забезпечення.
Однією з головних передумов якісного реагування на події (інциденти) біологічного характеру, пов’язані з пандемією вірусу COVID-19, довели, що у світі існують природні осередки інфекційних захворювань, які можуть бути причиною пандемій. Вжиття екстрених заходів реагування та пом’якшення наслідків надзвичайних ситуацій біологічного характеру мають вплив на людей та середовище їхньої життєдіяльності.
Біологічною загрозою є якісна та своєчасна ідентифікація небезпечної речовини, її властивостей і небезпек. Запорукою якісної ідентифікації речовин є правильно виконаний процес відбору проб на місці події.
Заняття проводиться з відпрацюванням: визначення типу та кількості місць відбору проб, методів проведення пробовідбору; визначення типу та класу засобів захисту; відбір проб; проведення біологічного аналізу речовини за допомогою приладів.
Кваліфікована практична підготовка особового складу є надзвичайно важливою складовою, яка допоможе протистояти загрозам, пов’язаних з біологічними загрозами.