"МОВА - ІДЕОЛОГІЧНА ЗБРОЯ": в Університеті відбувся науково-практичний семінар

"МОВА - ІДЕОЛОГІЧНА ЗБРОЯ": в Університеті відбувся науково-практичний семінар
"Ціною життів кращих ми виборюємо право говорити рідною мовою, бути українцями, визначати своє майбутнє.
Українська мова - це мова наших батьків і дітей. Мова нашої Перемоги". (Валерій ЗАЛУЖНИЙ)
Такими словами привітав українців із Днем української писемності та мови Головнокомандувач Збройних Сил України.
Ці слова зацитувала у своєму привітанні учасників Науково-практичного семінару "МОВА -- ІДЕОЛОГІЧНА ЗБРОЯ", пруроченому Дню української писемності та мови, завідувачка кафедри українознавства та міжкультурної комунікації Лідія ВЕРБИЦЬКА.
І це не просто слова - це коротко і глибоко пояснена головна причина нашої визвольної війни, яка триває з московією вже близько 400 років. Це війна за наше право на життя, за наше право бути собою на своїй землі, у своїй державі. Війна все розставила на свої місця. Мовне питання також.
В обговоренні мовознавчих тем, які актуалізувала повномасштабна російсько-українська війна, взяли участь курсанти та студенти нашого Університету разом з колегами, які навчаються в Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету "Львівська політехніка", Львівського державного університету бізнесу і права.
Мовна свідомість та національна ідентичність, лінгвоцид в історії та сьогоденні, творення сленгу в реаліях війни та військова термінологія, творчість комбатів та фронт поетів – ці та багато інших актуальних тем порушили у своїх доповідях учасники семінару.
"Слово - зброя. Як усяку зброю, його треба чистити і доглядати" (Максим Рильський). Таким є один із епіграфів програми семінару, яка налічує 32 позиції. (Учасники працювали наживо та дистанційно).
Мовну зброю "чистимо". Освітній фронт тримаємо. Перемогу разом наближаємо.

Дата:

Четвер, 17 Листопад, 2022 - 09:15