Набуття безпекових навичок майбутніми магістрами соціальної роботи в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області

Сьогодні людство дедалі більше потерпає від наслідків надзвичайних ситуацій різного характеру. Порушення нормальних умов життєдіяльності, зростання ризиків для життя та здоров’я, матеріальні збитки, спричинені небезпечними подіями, вимагають відповідної організації та надання постраждалим невідкладної кваліфікованої допомоги, відновлення здатності до соціального функціонування. Особлива роль в цьому процесі належить соціальним працівникам. Відтак, нагальним завданням в ході підготовки майбутніх фахівців постає формування у них готовності до професійної діяльності в умовах надзвичайних ситуацій. Це можливо реалізувати шляхом поєднання вивчення фахових компонентів освітньої програми з такими, що забезпечують формування компетентностей з галузі безпеки людини та довкілля, тощо. З цією метою студенти магістерської програми «Соціальна робота» відвідали Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області. У межах зустрічі начальник центру Андрій Рогуля ознайомив здобувачів освіти з особливостями підготовки керівного складу органів управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та з основними аспектами розробки та впровадження превентивних та оперативних (аварійних) заходів цивільного захисту. Окрім цього, викладачі центру провели заняття, що були спрямовані на вироблення навичок щодо здійснення організації захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій та вмінь приймати рішення з питань цивільного захисту в межах своїх повноважень.
Власне застосування комплексного освітнього підходу з використанням різних форм навчання та тісна науково-педагогічна співпраця з фахівцями відповідних спеціалізованих інституцій сприятиме якісному формуванню готовності майбутніх соціальних працівників до здійснення професійної діяльності в умовах надзвичайних ситуацій.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: