Екологічна стійкість: представники ЛДУ БЖД взяли участь у 3-тій Міжнародній науковій конференції «Екологічна стійкість у сфері управління природними ресурсами»

Представники кафедри, а саме: д.т.н., професор Василь ПОПОВИЧ, к.т.н., доцент Павло БОСАК та к.геог.н. Ірина ДУМАС, взяли участь у 3-тій Міжнародній науковій конференції «Екологічна стійкість у сфері управління природними ресурсами» (ISCES 2023), яка проходила 20 жовтня 2023 року у м. Батумі в режимі онлайн. Організаторами конференції є Батумський навігаційний педагогічний університет (Грузія), Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (Україна), Національний університет водного господарства та природокористування та Університет Барі Альдо Моро (Італія) .
ISCES 2023 - це рецензована міжнародна конференція, присвячена дослідницьким досягненням і застосуванням у сфері сталого розвитку, циклічного менеджменту та екологічної інженерії.
Доцент кафедри Павло БОСАК виступив із доповіддю «Ecological successions of phytocenoses in the process of formation of the phytomeliorative cover of landfills», яка присвячена дослідженням особливості перебігу сукцесійних процесів на різних типах сміттєзвалищ Західного Лісостепу України залежно від різноманітних техногенних чинників. У процесі досліджень встановлено, що найбільший видовий склад мають великі сміттєзвалища: Львівське – 30 видів, Тернопільське – 20,  Луцьке – 19. Найменший видовий склад мають малі сміттєзвалища: Лавриківське – 10 видів, Верещицьке – 11 видів. На кожному досліджуваному сміттєзвалищі описано стадії сукцесії (сингенетична, початкова ендоекогенетична, зріла ендоекогенетична), а також розраховано проєктивне вкриття. Рослинність цих ділянок, у більшості випадків, відмінна від рослинності ділянок, які знаходяться біля підніжжя сміттєзвалищ, на дамбах фільтраційних водойм та в зоні впливу звалищ Дослідивши природну фітомеліорацію сміттєзвалищ Західного Лісостепу, виявлено, що на плато та поверхнях схилів усіх сміттєзвалищ розвивається рудеральна рослинність, яка виступає у ролі природних фітомеліорантів.
Матеріали на тему «Ecological successions of phytocenoses in the process of formation of the phytomeliorative cover of landfills» учасників конференції (Василь ПОПОВИЧ, Павло БОСАК, Ірина ДУМАС, Юрій Копистинський та Володимир ПІНДЕР) будуть опубліковані у збірнику серією IOP: Earth and Environmental Science (онлайн ISSN: 1755-1315, друкований ISSN: 1755-1307) і будуть подані до Scopus (Elsevier) для індексування.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: