Круглий стіл ЛДУБЖД та Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України

В Університеті відбувся круглий стіл за участю директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктора Вітовецького. Метою зустрічі було обговорення перспектив співпраці та коригування змісту освітніх програм підготовки фахівців за безпекоорієнтованими спеціальностями у період воєнного стану та після перемоги.
Присутніх привітав т.в.о ректора ЛДУБЖД Роман Ратушний та подякував усім за співпрацю.
«З огляду на постійне оновлення законодавчих документів та нормативної бази ДСНС України вкрай важливо є їх впровадження  в освітній процес тут і зараз», - зазначив Віктор Вітовецький.
Проректор з навчальної та методичної роботи університету Дмитро Чалий озвучив перспективи запровадження в Університеті в 2024-2025 навчальному році нових освітніх програм у галузі знань Цивільна безпека. В подальшому це дозволить комплектувати піротехнічні підрозділи ДСНС професіоналами з гуманітарного розмінування. Також, Дмитро Олександрович закцентував увагу на  необхідності започаткувати освітньо-професійну програму Радіаційний, хімічний та біологічний захист з огляду на постійний ризик терактів на атомних станціях України та інших обʼєктах критичної інфраструктури.
Начальник Управління оповіщення, телекомунікацій та інформаційних технологій ДСНС України Владислав Кравченко наголосив, що майбутнім офіцерам служби цивільного захисту  необхідно оволодіти знаннями та навичками з організації та використання інформаційних та електронних комунікаційних систем, спеціального зв’язку.
До дискусії долучились начальник відділу інформаційних технологій, захисту інформації та електронних довірчих послуг ДСНС України Віктор Поліщук, керівники структурних підрозділів Університету, начальники випускових кафедр, гаранти освітніх програм за спеціальностями «Цивільна безпека», «Комп’ютерні науки», «Кібербезпека та захист інформації», а також науково-педагогічні працівники кафедр.
Зокрема, начальник кафедри цивільного захисту та протимінної діяльності Роман Яковчук закцентував увагу на необхідності розробки програм навчальних практик для здобувачів освіти університету, підвищення кваліфікації, обмін досвідом та залучення науково-педагогічних працівників Університету до практичної діяльності у структурних підрозділах ДСНС України.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: