«Лісові пожежі в умовах війни»: в Університеті відбувся Круглий стіл

«Лісові пожежі в умовах війни»: в Університеті відбувся Круглий стіл
Сьогодні у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності під головуванням т.в.о проректора з науково-дослідної, д.т.н., професора Василя Поповича відбувся Круглий стіл «Лісові пожежі в умовах війни». Учасники, представники практичних підрозділів Головних управлінь ДСНС України у Львівській, Волинській, Хмельницькій областях, Національного університету цивільного захисту, Черкаського інституту пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля, Національного університету цивільного захисту України, Національної академії національної гвардії України, Державного університету «Житомирська політехніка», Національного лісотехнічного університету України, Національного університету «Львівська політехніка», обговорили актуальні проблеми пожеж в умовах війни в лісах, які можуть бути заміновані та містити вибухонебезпечні предмети. Головні напрями роботи Круглого столу: розробка й застосування методів та засобів гасіння пожеж в умовах війни, організація пожежогасіння у лісах, що зазнали впливу воєнних дій, ризики лісових пожеж в умовах війни та управління ними, підготовка пожежників до гасіння лісових пожеж в умовах війни, розробка та застосування технічних засобів моніторингу лісів та виявлення пожеж в умовах війни, правові аспекти гасіння пожеж у лісах, що зазнали впливу воєнних дій та ін. У результаті роботи Круглого столу намічені шляхи вирішення актуальної проблеми лісових пожеж в умовах війни, визначення напряму досліджень для науковців Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, подача грантових пропозицій в рамках «Механізму цивільного захисту ЄС», програми «Горизонт Європа» та інших конкурсів, підвищення якості підготовки особового складу ДСНС України в зоні проведення бойових дій під час гасіння лісових пожеж, створення Центру досліджень лісових пожеж в умовах війни на базі кафедри екологічної безпеки, а також можливість започаткування у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності освітньо-професійної програми «Лісова пірологія», спільних освітньо-професійних програм бакалаврського рівня, де були б враховані особливості гасіння пожеж або розмінування лісових масивів, відновлення порушених територій внаслідок бойових дій.