Сектор психологічного забезпечення
Основні завдання
1. Надання допомоги керівникам усіх рівнів щодо зміцнення дисципліни й законності в Університеті шляхом створення ефективної системи забезпечення психологічної та психофізіологічної надійності особового складу, а саме:1.1. Сприяння поліпшенню кадрового потенціалу Університету шляхом професійної орієнтації кандидатів на службу в ДСНС і навчання у відомчих навчальних закладах ДСНС України та їх професійно-психологічного відбору.
1.2. Сприяння поліпшенню якісного складу керівної ланки шляхом поглибленого психологічного вивчення кандидатів на керівні посади Університету, надання психологічних рекомендацій щодо формування резерву кадрів на висунення.
1.3. Впровадження різних форм професійно-психологічної підготовки особового складу, формування у працівників відповідних професійно-важливих психологічних якостей, психологічної стійкості, навичок безпечної поведінки, уміння вирішувати свої психологічні проблеми та управляти конфліктними ситуаціями з урахуванням особливостей несення служби, а саме: при гасінні пожеж, рятуванні людей, наданні допомоги в ліквідації наслідків аварій та катастроф і стихійного лиха.
1.4. Вивчення соціально-психологічного клімату в підрозділах Університету з метою визначення основних чинників, які мають вплив на діяльність кожного його члена та надання консультативної допомоги керівникам структурних підрозділів у формуванні необхідного рівня сприятливості соціально-психологічного клімату шляхом створення умов високої вимогливості й взаємодопомоги.
2. Проведення психопрофілактичної роботи, спрямованої на зміцнення й відновлення соціально-психологічного благополуччя та здоров'я працівників Університету, попередження виникнення соціально-психологічної та особистісної дезадаптації, передсуїцидальної поведінки.
3. Здійснення організаційних і методичних заходів щодо посилення впливу психологічного забезпечення на досягнення позитивних результатів службової діяльності підрозділів Університету шляхом застосування комплексу форм і методів психологічних знань у вирішенні завдань профілактики протипожежного стану та забезпечення громадської безпеки.
4. Виявлення чинників, що сприяють виникненню соціально-психологічних проблем у службовій діяльності особового складу за допомогою психологічних та соціологічних методів.
Положення про сектор психологічного забезпечення |