Українська Англійська

Історія виникнення кафедри

Версия для печати

Історія навчально-наукового підрозділу починається із створення кафедри пожежної автоматики та зв’язку в результаті реструктуризації Львівського пожежно-технічного училища МВС України у Львівський інститут пожежної безпеки МВС України.

На стадії зародження кафедри її очолив підполковник внутрішньої служби РЕНКАС Андрій Гнатович. Далі, у зв’язку з періодичною реструктуризацією підрозділів інституту та реорганізацією Львівського інституту пожежної безпеки у Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, кафедра отримує назву «Пожежної автоматики, електротехніки та зв’язку», яку згодом очолює кандидат технічних наук, підполковник внутрішньої служби РАК Тарас Євгенович.

В процесі розвитку та реформування навчального закладу, а також постійного приросту кількості дисциплін інформаційно-орієнтованого спрямування, в 2006 році підрозділ зазнає поділу на кафедру «Електротехніки, промислової і пожежної автоматики» та кафедру «Інформаційних технологій та телекомунікаційних систем», яку у складі новоствореного факультету інформаційної та транспортної безпеки очолив кандидат технічних наук, підполковник служби цивільного захисту МАЛЕЦЬ Ігор Остапович.

У 2007 році на базі кафедри ліцензовано та здійснено перший набір курсантів і студентів за спеціальністю «Управління інформаційною безпекою», що призвело до чергового збільшення кількості навчальних курсів та чисельності науково-педагогічних працівників. Згодом кафедрою передано частину дисциплін нової спеціальності для викладання на новостворену кафедру «Управління інформаційною безпекою».

З 2010 року кафедра входить до складу інституту (згодом навчально-наукового інституту) цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. У 2011 році, за активної участі та наполегливої праці д.т.н., професора РАКА Юрія Павловича, на базі кафедри ліцензовано спеціальність «Управління проектами», що надало можливість здійснювати підготовку курсантів та студентів освітнього ступеня «магістр» та, в подальшому, наукового ступеня «кандидат технічних наук» з відповідної спеціальності. Водночас в Університеті починає функціонувати спеціалізована вчена рада К 35.874.02 із захисту дисертацій за спеціальністю «Управління проектами та програмами».

У зв’язку з відкриттям нової спеціальності та частковим реформуванням кафедри, вона отримує нову назву «Управління проектами, інформаційних технологій та телекомунікацій», яку очолював завідувач, доктор технічних наук, професор РАК Юрій Павлович.

В результаті реформування системи вищої освіти та трансформації спеціальності «Управління проектами» в спеціальність 073 «Менеджмент» та 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», з 2016 року кафедрою розпочато підготовку курсантів та студентів за двома новими спеціальностями освітнього ступеня «магістр». Цього ж року в Університеті започаткована освітня програма «Комп’ютерні науки» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. У зв’язку з започаткуванням освітньої діяльності за двома спеціальностями та незначним реформуванням підрозділу, з серпня того ж року кафедру очолює доктор технічних наук, професор МАРТИН Євген Володимирович.

У 2016 році кафедрою успішно ліцензовано, а у 2017 році здійснено перший набір студентів за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» освітнього ступеня «бакалавр» (групи денної та заочної форм навчання). Крім того, в зазначеному році увесь цикл підготовки за спеціальністю 073 «Менеджмент» освітнього ступеня «магістр» передано на кафедру права та менеджменту у сфері цивільного захисту Університету.

У 2018 році на кафедрі успішно акредитовано освітню програму «Комп’ютерні науки» спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

У зв’язку з динамічним розвитком випускової спеціальності та галузі інформаційних технологій загалом, кафедра зазнає постійного розвитку, збільшується кількість навчальних курсів, на освітні програми випускової спеціальності щороку вступають здобувачі із збереженням тенденції приросту. Динаміка та ріст структурного підрозділу стимулює до залучення нових фахівців-практиків до складу кафедри, а також їх професійного зростання. У результаті означених процесів та реорганізації роботи навчально-наукових підрозділів Університету з травня 2020 року кафедру очолює кандидат технічних наук, доцент ПРИДАТКО Олександр Володимирович. З 11 грудня того ж року кафедра повертає свою назву «Інформаційних технологій та телекомунікаційних систем», що цілком корелює з основними напрямами освітньої, наукової та організаційної діяльності підрозділу.

У 2021 році на кафедрі вперше успішно акредитовано освітню програму «Комп’ютерні науки» спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» за першим(бакалаврським) рівнем вищої освіти.

На виконання вимог Закон України «Про електронні комунікації», 24 травня 2021 року кафедра змінює назву на "Інформаційних технологій та систем елетронних комунікацій", що забезпечить гармонізація понятійного апарату та напрямку освітньої діяльності кафедри.

У 2024 році на кафедрі вперше успішно акредитовано освітню програму «Комп’ютерні науки» спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти.

Станом на 2024 рік кафедра здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» усіх трьох (бакалаврсьго, магістерського та освітньо-наукового "доктора філософії") рівнів.

 

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02