Українська Англійська

ЛДУБЖД

Навчання добровільних пожежних формувань

Навчання добровольця пожежного (рятувальника)
У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності в Інституті післядипломної освіти  розроблена програма підготовки добровольця пожежного. Метою курсу є оволодіння необхідними знаннями і спеціальними навичками для успішного виконання обов‘язків добровольця-пожежного в складі караулу добровільного пожежно-рятувального підрозділу; формування високих моральних якостей, почуття колективізму і товариської взаємодопомоги, особистої відповідальності за виконання обов’язків; виховання самовладання, витримки і психологічної стійкості до роботи в екстремальних умовах.
Для успішного виконання поставленої мети в  нашому навчальному закладі є прекрасні умови і сучасна матеріально-технічна база, що забезпечує повий цикл підготовки членів добровільної пожежної охорони та дає змогу підготувати висококваліфікованого працівника, що за своїм рівнем підготовки не буде поступатися професійному пожежному-рятувальнику, а саме:
  • Навчальна пожежно-рятувальна частина – забезпечує повний цикл чергової доби пожежного-рятувальника з елементами організації внутрішньої та караульної служби із залученням до дій за призначенням (гасіння пожеж, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, дорожньо-транспортних пригод тощо). Службові та побутові приміщення відповідають вимогам типового пожежно-рятувального підрозділу;
  • Для підготовки газадимозахисників використовується розташований в приміщенні навчальної пожежно-рятувальної частині Психолого-тренувальний полігон німецько-американської фірми (MSA AUER), що представляє собою комплекс для підготовки газодимозахисників, в якому створюються умови, що максимально наближені до реальної пожежі, а саме: задимлення, вплив температури, звукові та світлові ефекти;
  • Навчально-тренувальний полігон – використовується для проведення практичної підготовки пожежного-рятувальника з основних базових напрямків підготовки, а саме: робота з пожежно-технічним оснащенням та аварійно-рятувальним інструментом, організація роботи особового складу в загазованному задимленому середовищі. Для цього на його території розташовані: багатофункціональний тренажер (симулятор) контейнерного типу, вогневий модуль та газовий тренажер
Багатофункціональний тренажер контейнерного типу – це навчальний, мобільний тренажер, який складається з одного або декількох 40-футових
(12 метрів) стандартних металевих контейнерів, що з’єднанніміж собою спеціальними кріпленнями. Навчання пожежників в БФТКТ має відбуватися у різноманітних умовах та ситуаціях, які давали б змогу:
  • максимально наблизити пожежників до реальних екстремальних умов;
  • мати наявність елементів граничної складності;
  • навчитися самостійно приймати рішення;
  • створювати різноманітні варіанти фізичних та емоційних навантажень.
Вогневий модуль – це багатоцільовий тренажер з дослідження та демонстрації поведінки розвитку пожежі в огородженні. Особливістю тренажера є можливість симуляції умов розвитку пожежі в огородженні максимально близьких до реальних. Мультизадачна конструкція тренажеру дозволяє здійснювати демонстрацію порядку розвитку пожежі в огородженні, можливість контролю порядку утворення та демонстрації поняття нейтральної зони на пожежі, подачі вогнегасних засобів на пожежі, тощо. Температурні режими, які характерні під час проведення тренувань в цьому контейнері одночасно з демонстрацієї цікавих та ґрунтовних понять розвитку на пожежі дозволяють здійснити перевірку психологічної витримки пожежного та здатність переносити значне теплове навантаження.
Газовий модульний тренажер – це навчальний мобільний тренажер призначений для імітації пожежі на газових автозаправних станцій. Призначений для відпрацювання пожежними-рятівниками вивчення обстановки на пожежі та визначення способів і методів організації гасінняпожеж посудин під тиском.
  • Навчально-спортивний комплекс – призначений для проведення занять із загальної і спеціальної фізичної підготовки. До складу комплексу входять: стадіон, навчальна башта, стаціонарна автодрабина.
Чотири поверхова навчальна башта – призначена для проведення занять із спеціальної фізичної підготовки пожежного-рятувальника, а саме: пожежно-рятувальної та рятувальної підготовки із застосування пожежно-технічного та спеціального рятувального оснащенням.
Стаціонарна пожежна автодрабина висотою 30 м – це спеціальний стаціонарний тренажер призначений для підготовки пожежного-рятувальника для виконання завдань на висоті, а сааме підйому на висоту пожежних-рятувальників на умовні верхні поверхи будівель, проведення рятувальних робіт на пожежах, аваріях та надзвичайних ситуаціях, рятування людей, евакуацію майна та подачі вогнегасних речовин на верхні поверхи. Під час регулярних занять по підйому по стаціонарній пожежній автодрабині у осіб, щотренуються, формуються такі якості стійкого морально – психологічного стану пожежного-рятувальника, подолання фактору страху до висоти під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Якщо Вас зацікавила інформація,то ми запрошуємо Вас за адресою. м. Львів, вул.. Клепарівська, 35,
 
Додатковаінформація та контактні особи:
СлободяникВолодимирІвановичтел. (032) 233-14-68, моб. тел. (067) 340-41-10, e-mail: [email protected];
ВоробйовОлександрІвановичтел. (032) 233-14-68, моб. тел. (067) 495-12-09, e-mail: [email protected];
Наша сайт:https://ldubgd.edu.ua/IPO

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02