Українська Англійська

Освітня діяльність

Згідно з цією програмою кафедра готує фахівців, спеціальністю яких буде інженер з кібербезпеки (SecOps).
Починаючи з першого курсу майбутні фахівці будуть вивчати організацію ІТ на підприємстві (ITIL) і основи кібербезпеки (CyberSecurity Fundamentals). В результаті вивчення цих дисциплін студенти повинні зрозуміти основні ризики і загрози кібербезпеки, а також способи захисту і нападу в сучасних інформаційних системах. Також протягом перших двох курсів планується вивчення мов програмування Python і C#.
На старших курсах студенти будуть вивчати інструменти кібербезпеки (збирання логів і типи логування, Netflow, IDS, Vulnerability scanning, SIEM); способи нападу і захисту в комп’ютерних мережах; операційні системи та їх захист; WEB – програмування і захист веб-додатків, криптографію.
Іншою частиною програми підготовки є організація захисту інформації на підприємстві, аналіз ризиків і загроз кібербезпеці з використанням сучасних світових стандартів.
Починаючи з другого курсу студенти спеціальності «Кібербезпека» будуть проходити навчальну практику на ІТ-компаніях, кращі з яких зможуть отримати в майбутньому роботу в цих компаніях.

Карта курсів освітньо-професійної програми "Кібербезпека" (освітній ступінь "бакалавр")

1-й рік навчання 2-й рік навчання 3-й рік навчання 4-й рік навчання
 

Кібербезпека — це процес застосування заходів безпеки з метою забезпечення конфіденційності, цілісності та доступності даних. Кібербезпека забезпечує захист ресурсів (інформація, комп’ютери, сервери, підприємства, приватні особи). Кібербезпека покликана захистити дані на етапі їх обміну та збереження. До таких заходів безпеки входять контроль доступу, навчання, аудит та оцінка ризиків, тестування, управління та безпека авторизації.
Спеціаліст з кібербезпеки займається розробкою охоронних систем для різних комунікаційних мереж і електронних баз даних, тестує і вдосконалює власні та сторонні розробки для уникнення ризиків витоку відомостей, що становлять державну або комерційну таємницю, конфіденційну інформацію. Дана професія є порівняно молодою й отримала широке розповсюдження у зв’язку із впровадженням комп’ютерних та мережевих технологій практично в усіх організаціях — від невеликих комерційних фірм до органів держбезпеки.

Випускник повинен адаптуватися до зростаючих потоків інформації та наслідків науково-технічного прогресу, постійно засвоювати новітні світові науково-технічні досягнення в галузі інформаційної безпеки та захисту інформації, використовуючи сучасні інформаційні технології, знання фундаментальних законів і понять природничих наук. Також оцінювати за різноманітними інформаційними джерелами тенденції впливу змін соціально-економічних відносин на техніко-економічний стан свого підприємства та галузі інформаційної безпеки, використовуючи фундаментальні знання.
Спеціальність 125 - Кібербезпека (КБ) - це напрямок, який пов'язаний з розробкою, реалізацією, впровадженням та управлінням комплексними програмно-технічними системами захисту інформації в установі (компанії, підприємстві). Крім того, цей напрямок також пов'язане зі створенням і аудитом комп'ютерних систем, що впливають на безпеку транспортних, енергетичних, медичних та інших комплексів.
Фахівці в області кібербезпеки мають базові знання та навички в застосуванні законодавчої бази в галузі інформаційної та функціональної безпеки (ІБ і ФБ), розробці технологій і засобів захисту інформації, застосуванні стандартних і проектуванні нових криптографічних алгоритмів для захисту інформації в комп'ютерних системах і мережах, реалізації системи захисту інформації в інформаційних і комунікаційних системах відповідно до стандартів, розробці та впровадженні політики і системи менеджменту ІБ. Крім того, фахівці цього напряму отримують знання і навички з оцінювання і забезпечення ФБ комп'ютерних систем для високо відповідальних комплексів. В поле зору фахівців в області кібербезпеки знаходяться такі питання, як: безпека операційних систем і баз даних, системи технічного захисту інформації, антивірусний захист, безпеку Web-сервісів і Cloud-систем, безпеку мережевих комунікацій.
Унікальність даної спеціальності полягає в тому, що випускники отримують не тільки базові знання та навички з комп'ютерних (програмним, програмованим і мережевим) технологіям, достатні для успішної роботи сучасного ІТ-фахівця, а й професійну підготовку в галузі безпеки інформаційних систем і комунікацій.

   Студенти, які навчаються відповідно до напряму Кібербезпека, набувають знання і навички, що дозволяють їм:

  • програмувати з використанням різних мов і технологій і створювати безпечне ПО;
  • застосовувати національні та міжнародні стандарти щодо оцінки захищеності інформаційних технологій при проектуванні, розробляти нормативно-методичні матеріали з організації захисту інформації; ;
  • розробляти й оцінювати моделі і політику безпеки підприємства на основі застосування сучасних принципів, способів і методів теорії захищених систем;
  • розробляти і застосовувати криптографічні алгоритми та протоколи для захисту інформації;
  • реалізовувати системи захисту інформації в інформаційних і комунікаційних системах;
  • застосовувати методи і засоби запобігти звичайному перехопленню даних;
  • розробляти систему управління (менеджменту) інформаційною безпекою організації (підприємства);
  • аналізувати і оцінювати функціональну безпеку інформаційно-керуючих систем;
  • застосовувати сучасні технології штучного інтелекту, великих даних і ін. в задачах ІТ-безпеки.

Унікальність спеціальності при навчанні на кафедрі полягає в тому, що випускники отримують не тільки базові знання та навички з технологій програмування, апаратним та мережевих засобів, достатні для професійного ІТ-фахівця, а й спеціальну підготовку в галузі безпеки комп'ютерних систем.
Це дозволяє їм працевлаштуватися як розробниками ПЗ, комп'ютерних систем і мереж, так і адміністраторами інформаційної безпеки різних організацій, розробниками програмних і апаратних засобів криптографічного захисту, в центрах сертифікації ключів та ін.

 На головну сторінку кафедри

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02